Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 09:51   #61
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Ojej, no dobra.. Precz ze śmietnikami.. Wyjdzie na to że leśnicy żeby nam ulżyć nie muszą zrobić nic poza oficjalnym i formalnym udostępnieniem dróg leśnych. Niemożliwe, tak zupełnie bez wysiłku? Bez kosztów z ich strony?
Przecież ciągle słyszymy argumenty że kto i jak za to wszystko zapłaci (za co?), co ze śmieciami i wystraszonym jelonkiem?

Ja Wam powiem jak będzie.
Nic nie będzie. ALP oleje sprawę jak olewa do tej pory. Zrobią ze trzy akcje propagandowe w stylu tych powyżej, może spowodują podwyższenie kar i tyle. Może nawet rozszerzą powszechność użycia broni i przemocy wśród leśników podczas "akcji leśnych". Jakie będą następstwa? Tak jak Mazeno przewiduje, pozabijamy się nawzajem, dosłownie.
Miłośnicy leśnej turystyki (w odróżnieniu od bezmózgich ryjców młodnikowych) będą pod jeszcze większą presją robić to co robią teraz tyle że z większą desperacją. W następstwie umocnionych i usprawnionych patroli leśnych turyści kołowi będą także bardziej zorganizowani, a w niedalekiej przyszłości pewnie także i uzbrojeni. I będzie się dobrze działo.. Ciekawe co na to matka Madzi z Sosnowca...

...Idę naostrzyć maczetę...
borys609 jest offline  
Stary 06.05.2014, 10:04   #62
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Na przykładzie zakazu deptania trawników widać że służby mające ścigać za wykroczenia mają pewnie margines w wymierzaniu kar. Inaczej każdego rodzica który wypuści dziecko na trawnik powinni z miejsca karać mandatem. Podobnie z leśnikami, jeden będzie straszył bronią wędkarza który motorowerem przejeżdża przez las a inny przymknie oko a mandat wlepi quadowcom lecącym na przełaj przez zagajniki.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline  
Stary 06.05.2014, 10:27   #63
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
Podpowiem...
SUb, to napisałem ja, a nie newbie007...
A Ty żartujesz z nas, nie przeczytawszy wątku, prawda?
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 06.05.2014, 10:33   #64
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Wypadek Orzepa to wielka tragedia w szczególności dla jego bliskich. Pismo na forum leśników jest faktem. Mamy prawo się z nim nie zgadzać. Mamy prawo (może nawet obowiązek) o tym napisać na ich forum. Wydaje mi się, że walka z jego treścią nie przyniesie bliskim Orzepa ukojenia w bólu po jego stracie, bo leśnicy tu nie zawinili. Nikt nie zawinił ! Cholerny tragiczny wypadek !! Nie wydaje mi się celowe pisanie na forum leśników jakim człowiekiem był Orzep. Ich to po prostu zupełnie nie interesuje. Nie liczę również na ich zmianę zdania na temat wypadku.

Czym innym jest natomiast tzw. zdrowy rozsądek, o którym pisze na forum leśników Mazeniak. Jakie powinno być nasze podejście do otaczających nas nakazów, zakazów i innych pierdół, które mówią ludziom jak jest lepiej? Tylko dla kogo lepiej? Lepiej myśleć, zastanawiać się, wykazywać zdroworozsądkowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości, kalkulować wszystkie za i wszystkie przeciw i podejmować swoje własne decyzje (czasami właściwe, a czasami nie), czy lepiej ślepo i bezmyślnie przestrzegać bardziej lub mniej niedorzecznych narzucanych nam reguł zachowania?
Trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie czy każda dziedzina naszego życia wymaga takiej samej ingerencji przepisów i zastępów urzędników egzekwujących te przepisy. Czy lepiej pozbawiać ludzi umiejętności zdroworozsądkowego myślenia? Komu to przynosi w społeczeństwie korzyści, a kto na tym traci pozbawiając się próby myślenia, zastanowienia się na przykład nad zasadami poruszania się motocyklem po leśnej drodze.
Myślenie ma przyszłość! Tak to jakoś było.
KOKOS jest offline  
Stary 06.05.2014, 11:04   #65
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Ale co Wy chcecie wywalczyć? Oznakowanie dróg leśnych, na których dozwolony jest ruch pojazdów mechanicznych? Zastanówcie się, jaki będzie efekt. Po pierwsze, leśnicy część dróg, po których można teraz jeździć obejmą zakazem (bo przypomną sobie, że 2km dalej widziany był łoś), po drugie te drogi, które zostaną oznaczone jako dostępne (a będzie ich niewiele), po niedługim czasie nie będą przejezdne dla naszych krówek, bo będą zryte na maksa przez quadowców i dzidowników na crossach.
Najlepszym rozwiązaniem jest wysyłanie zapytań i stworzenie mapy aktualnie dostępnych dróg, dostępnej po zalogowaniu i na przykład dołączeniu do zamkniętej grupy naszego i podobnych forów. To chyba jedyne, co możemy zrobić sami dla siebie, bo na korzystne dla nas, prawne uregulowanie tej kwestii nie mamy co liczyć, tym bardziej, że dążymy do zachodu.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline  
Stary 06.05.2014, 11:07   #66
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
Podpowiem...





W środku lasu jest krzyżówka a niej 5 rozjadow na jednym z nich jest zakaz wjazdu nie dotyczy alp czyli legalnie moge poruszać sie 4 drogami w tym skrzyzowaniu ?
pałeł jest offline  
Stary 06.05.2014, 11:27   #67
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Na żadnej nie wolno się legalnie poruszać a na tej z zakazem bardziej! :P
borys609 jest offline  
Stary 06.05.2014, 11:28   #68
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 19 min 41 s
Domyślnie

Pałeł, a jak dojechałeś do tej krzyżówki?
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline  
Stary 06.05.2014, 12:05   #69
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Panowie, zaczynając od początku tego wątku, to polecam siedzieć cicho.

-wjazd był nielegalny
-doszło do wypadku śmiertelnego.

A wy chcecie dowodzić że można bezpiecznie? Sorry, ale to co się stało to akurat woda na młyn dla przeciwników sportów motorowych.

Jesteście zaślepieni dzisiejszą możliwością jazdy po lesie - całkowicie nie ograniczonej - bo skoro już złamaliście zakaz to reszta hajlajf
A zastanowilliście się co niesie za sobą otwarcie dróg leśnych jako publicznych? Spowalniacze, znaki drogowe i patrole drogówki i straży leśnej - szczególnie w rejonach bardziej popularnych. A jak motor to dlaczego nie 4x4?

Nie, to ja jednak wolę obecny stan rzeczy i akceptuję w pełni miesięczną opłatę w formie mandatu karnego w wysokości 100-200 zł j (i tak mniej niż kolega wydaje na legalny tor w miesiącu ). A Ja przynajmniej na drodze mam pusto
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 12:24   #70
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Ziarko, jak Ci dowalą za domniemane rozjechanie paprotki kilka tysięcy grzywny, tak dla zasady, dla poklasku, to zrozumiesz o czym tutaj jest rozmowa.

Nikt w dyskusji nawet nie twierdzi że gdyby wjazd był legalny to Orzep by nie zginął. Dyskusja wywodzi się z bezczelnego szkalowania dobrego imienia naszego Kolegi przez służby leśne i bezdyskusyjnego użytku całego zdarzenia w krzywdzących m.in nas celach propagandowych. Możemy więc się bronić albo spuścić ryje do ziemi i siedzieć cicho.
borys609 jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.