Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2008, 21:29   #11
płock1964
Cały czas się uczy
 
płock1964's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Płock
Posty: 123
Motocykl: Varadero
Przebieg: 50000
płock1964 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 35 min 31 s
Domyślnie Gdzie????

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Różnica w odgłosie ( ciszej/głośniej) na bocznej czy centralnej stopce, jest spowodowana pracą silnika w pochylonej lub prostej pozycji , kiedy łańcuszek pompy jest wyciągnięty wydala różnego rodzaju klekot . Nie ma co się zastanawiać nad wymianą , koszt łańcuszka 78 zł DiD i 15 zł uszczelka dekla do tego 3 godz. roboty i po klekotaniu .
Właśnie robię wymianę pierścieni i u mnie ten łańcuch też jest dosyć luźny, ale w Hondaplaza życzą za niego prawie 350 ( borg-warner), więc gdzie można dostać did za 78? Będę wdzięczny za odpowiedź. Bardzo.
płock1964 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2008, 08:56   #12
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Ja wymieniałem go kiedyś w swoim starym Trampku przy okazji polerowania gniazd zaworowych i szlifowania głowic. Tak jak napisał Adam czyli Adagio poszukaj DiD-a, z tego co pamiętam to był on nieco dłuższy i przeznaczony chyba pod rozrząd ale wystarczyło "przekuć" i wszystko idealnie pasowało /parametry wytrzymałości i wszystkie inne były nawet "na plus" w stosunku do oryginalnego/. W razie problemów z dobraniem DiD-a daj info a ustalimy z jakiego to "ustrojstwa" ten napęd pochodzł.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2008, 23:48   #13
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

majster powiedział, że to łańcuch, często smarować i jechać, psiukać po każdym terenie, i bez terenu często, może być ogniwo kiepskie i sie na zębatkach nie wyrabia. u mnie na razie psiukaniem stukanie przechodzi. myślę, że warto spróbować przed rozpołowieniem silnika
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2008, 12:23   #14
wuja


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakow
Posty: 66
Motocykl: RD07a
wuja jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 56 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Ja wymieniałem go kiedyś w swoim starym Trampku przy okazji polerowania gniazd zaworowych i szlifowania głowic. Tak jak napisał Adam czyli Adagio poszukaj DiD-a, z tego co pamiętam to był on nieco dłuższy i przeznaczony chyba pod rozrząd ale wystarczyło "przekuć" i wszystko idealnie pasowało /parametry wytrzymałości i wszystkie inne były nawet "na plus" w stosunku do oryginalnego/. W razie problemów z dobraniem DiD-a daj info a ustalimy z jakiego to "ustrojstwa" ten napęd pochodzł.
Pawel,

Udalo sie Wam moze ustalic jaki to lancuch napedza pompe (wystarczy mi podzialka i ilosc ogniw) bo cos u mnie zaczyna napierdzielac i mam podejrzenia ze to wlasnie lancuch pompy.

Pozdr
wuja
__________________
RD07A
wuja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2008, 14:53   #15
Gregor
 
Gregor's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wawa
Posty: 184
Motocykl: RD03
Gregor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 41 min 50 s
Domyślnie

Ja też proszę o jakieś ustalenia odnośnie tego łańcuszka .
Gregor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.