Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2011, 13:47   #11
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Wg mnie też było równorzędne. Zasada prawej ręki działa i już. Mało jest takich uliczek gdzie co 20m są boczne osiedlówki i wszystkie są równorzędne? Niestety, liczyć możesz tylko na to, że się nie wyprze...
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 13:51   #12
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Jeśli jest jak piszecie, to jakieś durne to prawo... jedziesz sobie prostą i masz ustepować tym którzy do niej dojeżdżają i chcą skręcić? Ani w tym logiki ani praktyczności. Zwłaszcza że ta główna jest "od zawsze" , a ta dojeżdżająca do niej to "prowizorka" zrobiona żeby do paru nowo wybudowanych chat móc dojechać... Kurde jeżdżę 15 lat po naszych drogach i wydawało mi sie że znam przepisy..
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 13:52   #13
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Na logikę biorąc powinien tam być znak ustąp pierwszeństwa dla jadących z osiedla. U mnie na jednym osiedlu jest taka sama sytuacja i pierwszeństwo mają Ci z prawej strony. W praktyce jest tak, że ludzie jeżdzą tak jak Ty jechałeś, a tamci włączają się do ruchu ustępując pierwszeństwa. Co do oświadczenia, podważyć można, ale równie dobrze możesz Ty mówić, że gość przekonał Cię do spisania oświadczenia, bo to zwykła kolizja i teraz kombinuje. Także zachowałbym spokój i normalnie zgłaszał szkodę u ubezpieczyciela puszkarza. Następnym razem będziesz uważać
PS jeżeli chcesz mieć pewność napisz zapytanie do Policji danego rewiru dając ksero mapki, prosząc o wyjaśnienie kto gdzie ma pierwszeństwo. Nie musisz oczywiście pisać o kolizji. Jeżeli werdykt będzie po Twojej stronie, w razie "W" możesz odpowiedź z policji wykorzystać na swoją stronę
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 13:58   #14
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Skrzyżowanie dróg równorzędnych


1. Wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z Twojej prawej strony:
W tym przykładzie jako pierwszy skrzyżowanie opuści samochód z numerem 2, ponieważ rowerzysta ma go po swojej prawej stronie, i zgodnie z zasadą prawej strony musi go przepuścić!

__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 30.03.2011 o 14:01
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:03   #15
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Póki co mam oświadczenie o jego winie podpisane przez niego, wszystkie dane kolesia, numer jego polisy itp. Sprawa jest już zgłoszona do jego ubezpieczyciela, czekam na oględziny krówki. Ubezpieczyciel poinformował mnie, że oświadczenie o przyznaniu sie do spowodowania wypadku wystarczy jako podstawa do wypłaty ubezpieczenia. Acz martwię się, że koleś się z tego wykręci - stąd moje pytania o mozliwość "odwołania" takiego oświadczenia. O spisaniu go pod wpływem stresu nie ma co mówić - oboje w sumie mielismy dobre humory
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:03   #16
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Mapa nie nie reguluje przepisów drogowych tym bardziej w urzędzie nie będą nam mówić jak mamy jeździć. Sytuacja była jasna: Dwie drogi równorzędne (bo obie gruntowe) kierowca z prawej strony miał pierszenstwo. Wina była twoja trzeba to jasno powiedzieć. Myślę, że nawet jak kierowca puszki nic nie będzie kombinował to nie uzna ci tego ubezpieczyciel ( ma wglad w opis sytuacji)

Wklejam podobny tekst z forum prawnego:

Kodeks Drogowy

  • Dział II: Ruch drogowy
  • Rozdział 3: Ruch pojazdów
  • Oddział 7: Przecinanie się kierunków ruchu
  • Art. 25.
    1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

    2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

    3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również w razie przecinania się kierunków ruchu poza skrzyżowaniem.
Okiem policjanta

Zasada "prawej ręki" - pierwszeństwo z prawej strony - obowiązuje na skrzyżowaniach, a także wszędzie tam, gdzie przecinają się kierunki ruchu. Kierowcy niestety o tym zapominają, co szczególnie widać na placach, czy dużych parkingach (np. przed hipermarketami). W ostatnim czasie zarządcy dróg w miastach coraz częściej wprowadzają zasadę równorzędności dróg. I bardzo dobrze. Mamy wówczas jasność, jakie zasady obowiązują na każdym skrzyżowaniu! W dobie boomu motoryzacyjnego, budowy centrów handlowych, dróg wewnętrznych, prywatnych, nie zawsze kierujący pojazdem poruszający się po drodze publicznej może dokonać szybkiej oceny sytuacji - kto ma pierwszeństwo w danym miejscu. Myślą przewodnią jednorodnej regulacji jest zmuszenie kierujących do zmniejszenia prędkości i upewnienia się, czy jazdę można bezpiecznie kontynuować. Wiąże się to z baczniejszą obserwacją dróg bocznych.
Natomiast nikt nigdy nie da nam gwarancji, że nie trafimy na "kamikadze", który nie respektuje przepisów. Na takiego delikwenta jest tylko jedna rada - spojrzeć dodatkowo w lewą stronę i upewnić się, że kierujący pojazdem zbliżający się z tej strony nie należy do samobójców i stosuje się do regulacji określonych w Kodeksie drogowym. Po raz kolejny kłania się zasada ograniczonego zaufania: widząc "kamikadze" nie wymuszam swojego pierwszeństwa! Za niezastosowanie się do pierwszeństwa jazdy na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej kierującemu grozi 6 punktów karnych. Wykroczenie w taryfikatorze mandatowym nie jest wymienione, w związku z czym grozi grzywna w wys. od 20 do 500 zł, w zależności od zaistniałej sytuacji na drodze.
Komisarz Jarosław Mazek, Biuro Ruchu Drogowego KGP
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:04   #17
PABLO_RTP
 
PABLO_RTP's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: ŁÓDŹ
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
PABLO_RTP jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 10 godz 59 min 31 s
Domyślnie

Sprawdź dokładnie w wydziale geodezji tamtejszego Urzędu Gminy,czy nie mamy w Twoim przypadku do czynienia ze wspólnym wyjazdem z kilku posesji,wydzielonym przy podziale działek.Tak mi to wygląda z mapy.
Już w kilku przypadkach kolizji miałem z tym do czynienia ,są to na przykład wyjazdy z tzw. szeregowców:mają swoją nazwę ale wg Prawa o Ruchu Drogowym są drogami wewnętrznymi/prywatnymi(nawet pomimo braku oznakowania pionowego"droga wewnętrzna").


USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym.

(Dz. U. z dnia 19 sierpnia 1997 r.)


Oddział 2

Włączanie się do ruchu

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się nie wynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi nie będącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania,
2) na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej,
3) na jezdnię z pobocza lub innej części drogi, z pasa ruchu dla pojazdów powolnych lub z drogi (ścieżki) dla rowerów,
4) pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.
2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
__________________
BMW R1150RT POLICE
POLSKI FIAT 125p1300 MILICJA
Nysa 522 WRD MILICJA
UAZ469 B MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS 250/1 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
PABLO_RTP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:06   #18
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Skrzyżowanie dróg równorzędnych


1. Wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z Twojej prawej strony:
W tym przykładzie jako pierwszy skrzyżowanie opuści samochód z numerem 2, ponieważ rowerzysta ma go po swojej prawej stronie, i zgodnie z zasadą prawej strony musi go przepuścić!

I naprawdę nie ma tu znaczenia że ta ulica którą jechałem jest "główna" od zawsze a to podrzędne gówno dochodzące z prawej (które chyba nawet nazwy nie ma) do paru domków zostało "zbudowane" rok czy 2 lata temu? Nawet na mapie widać że prowadzi toto do nikąd i urywa się po parunastu metrach, a moja droga ładnie się ciągnie w siną dal ?
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:08   #19
PABLO_RTP
 
PABLO_RTP's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: ŁÓDŹ
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
PABLO_RTP jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 10 godz 59 min 31 s
Domyślnie

Patrz J.W.
__________________
BMW R1150RT POLICE
POLSKI FIAT 125p1300 MILICJA
Nysa 522 WRD MILICJA
UAZ469 B MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS 250/1 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
PABLO_RTP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:15   #20
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PABLO_RTP Zobacz post
Patrz J.W.
Wlałeś trochę optymizmu w moje serce Tak czy siak, durna sytuacja - jestem raczej ostrożnym kierowcą, i szczerze mówiąc naprawdę musiałbym jechać 5 km/h żeby nie przygrzmocić w kolesia. Inna sprawa, że jadąc sobie tą główną, wzdłuż idzie płot i tą "dojazdówkę" z której wyskoczyło mi auto, widać dopiero tuż przed nią. 50 metrów wcześniej poraktycznie nie wiesz o jej istnieniu bo widzisz tylko ciągnący się płot.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa - pomoc w ocenie zużycia styków deptul Uklad paliwowy i wydechowy 43 10.07.2009 21:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.