Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2008, 00:59   #1
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie Dakar 2009 (Argentyna - Chile)

ORLEN Team na starcie Rajdu Dakar 2009

Pełny skład ORLEN Team został zgłoszony do Rajdu Dakar 2009. Już 3 stycznia Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński stawią się w Buenos Aires by wystartować w najtrudniejszym rajdzie świata. Zbliżający się Rajd Dakar zostanie rozegrany na trasach w Argentynie i Chile, pomiędzy Oceanem Spokojnym i Atlantyckim. Przed zawodnikami ponad 9500 km, z których aż 5652 km stanowią odcinki specjalne.

Po tym jak Rajd Dakar 2008 został odwołany ze względu na zagrożenie terrorystyczne w Afryce, organizatorzy rozpoczęli poszukiwania miejsca, które mogłoby w równym stopniu oddać niepowtarzalny klimat oraz trudność tras legendarnego Rajdu Dakar. Wybór padł na Amerykę Południową. 100% Dakaru - tak została określona trasa biegnąca przez kopne wydmy, szutry i kręte górskie bezdroża. Bardzo długie odcinki specjalne wiodące przez równinną Patagonię, pustynię Atakama oraz arcytrudne górskie przeprawy w Andach, w samym środku południowoamerykańskiego upalnego lata, mogą sprawić wiele trudności startującym ekipom.
Na liście zgłoszeniowej Dakaru widnieje 530 załóg z 49 krajów: 230 motocyklistów, 188 zespołów samochodowych, 82 ciężarówki oraz 30 quadów. W stawce samochodowej znalazły się najsilniejsze zespoły rajdowe świata: fabryczny team Mitsubishi, Volkswagena, BMW oraz Team Gordon. Do rywalizacji z nimi stanie jadący terenowym Nissanem Navara ORLEN Team w składzie Hołowczyc / Fortin.


Motocykliści ORLEN Team podejmą rywalizację z niepokonanym od wielu lat na trasie Rajdu Dakaru zespołem konstruktorskim KTM. W minionym sezonie rajdów cross country Polacy wielokrotnie dowodzili, że na odcinkach specjalnych mogą wygrywać z najlepszymi.


Startuję z numerem 10, a ten numer zobowiązuje. Właśnie z dziesiątką osiągałem największe sukcesy w poprzednich edycjach Rajdu Dakar. Rajd rozpoczyna się bardzo szybkimi odcinkami specjalnymi. Nie będę tam przekraczał pewnych prędkości, nawet kosztem słabszych wyników. Chcę rozpocząć spokojnie. Muszę przejechać stosunkowo wolno 2-3 pierwsze etapy, by złapać rytm tych zawodów. Na szczęście rozwijam się w miarę rajdu i myślę, że od czwartego dnia będę już jechał swoim tempem. Wydaje mi się, że druga część będzie trudniejsza. Jeden z odcinków specjalnych, biegnący po pustyni ma długość aż 666 km. Lubię taką specyfikę długich etapów i tam właśnie zamierzam jechać szybko, jeśli mi się to uda wó
wczas powinienem znacznie awansować w klasyfikacji rajdu. Chcę być w czołówce Dakaru. Trudno mi jednak oszacować swoje siły po wypadku, który miałem w Egipcie. Myślę jednak, że mogę walczyć o pierwszą dziesiątkę. Będziemy się na pewno wspierać wewnątrz ORLEN Teamu i liczę również na dobry wynik Kuby. To jest właśnie moim celem – pomóc Kubie by jeździł dużo lepiej ode mnie – powiedział Jacek Czachor


Rajd jest bardzo długi – można powiedzieć, że to trzy rajdy w jednym. Ze względu na wciąż odczuwalne skutki kontuzji lepiej się czuję na krótszych rajdach. Do Dakaru przygotowuję się jednak ze zdwojona siłą i będę chciał wypaść w nim jak najlepiej. Konkurencja jest bardzo silna - jest około 30 zawodników, którzy będą walczyć o ścisłą czołówkę. Moim celem jest znaleźć się w tej stawce. Chcę jechać od samego początku w dobrym tempie, wolę jednak być wsparciem dla zespołu niż walczyć o własne ambicje. Z opisu trasy wynika, że rajd będzie bardzo ciężki. Myślę, że nawet 50% zawodników może nie dojechać do mety. Etapy są bardzo długie, np. na jednym z nich różnica poziomu terenu sięga 4300m. Oznacza to, że na górze będzie bardzo chłodno, zaś gdy zjedziemy temperatura osiągnie 30-40 stopni, a na pustyni nawet ponad 60. Nigdy nie jechaliśmy jeszcze tak długiego i upalnego rajdu. Dobrze, że mieliśmy przedsmak tych temperatur w Egipcie i Dubaju – Marek Dąbrowski


Jakub Przygoński, najmłodszy talent ORLEN Team w Rajdzie Dakar pojedzie po raz pierwszy. Reprezentujący polski zespół motocyklista wie, że nie będzie łatwo dojechać do mety.


Marzeniem każdego zawodnika, który startuje w Dakarze po raz pierwszy jest dojechanie do mety. Raz już co prawda byłem na jego starcie, wówczas rajd jednak został odwołany. Zbliżający się Dakar będzie bardzo ciężki i długi. Codziennie, przez 16 dni, będziemy pokonywać dystans około 600 – 800 morderczych kilometrów. Cztery starty, czyli pełna runda eliminacyjna w minionym sezonie CC na pewno dały mi dużo doświadczenia. Czuję się mocniejszy przy szybkiej jeździe i będę się starał jechać dobrym tempem – Jakub Przygoński


Rajd Dakar 2009 trwać będzie od 3 do 17 stycznia. Rajd startuje i finiszuje w Buenos Aires. Składa się na niego 15 etapów oraz jeden dzień odpoczynku - 10 stycznia nad Oceanem Atlantyckim w Valparadiso.







[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/JOHNRA%7E1/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]

Ostatnio edytowane przez rambo : 29.11.2008 o 01:02
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 01:09   #2
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,312
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 35 min 10 s
Domyślnie

666km
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 01:50   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Dziś odbyła sie konferencja teamu

















rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 01:54   #4
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Sprzęt. Nie najnowszy, ale daje rade












koło tyle ma fele Dida




rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 03:08   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Smile Rd04 Rulez !!

http://pl.youtube.com/watch?v=S7Zg8duH1Wg

Ostatnio edytowane przez rambo : 29.11.2008 o 03:17
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 10:30   #6
chinol
青年商會及台北縣警察局
 
chinol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 804
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
chinol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 12 min 22 s
Domyślnie

jak masz więcej zdjęć motonga to dawaj nie bądź taki skromny
__________________
RD07a, 非洲是最好的
chinol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 10:51   #7
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Powodzenia dla całej ekipy ORLEN Teamu. Panowie: tylko z Vervą
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 11:24   #8
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

mysle ze sluszna decyzja organizatorw na przeniesienie rajdu w "spokojniejsze" terrorystcznie miejsce!
pozostaje zyczyc pomyslnosci i szybkosci zawodnikom
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 12:32   #9
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

Rambuś, a nakręciłeś jaki filmik?
__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2008, 13:21   #10
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Rambo - 1:12 AT?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
season closing meeting, Hungary, 2009.10.23-2009.10.25. Brasil Imprezy forum AT i zloty ogólne 30 11.11.2009 21:52
Africa Twin meeting in Hungary, 2009.09.04. - 2009.09.06. Brasil Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 11.11.2009 21:48
Polski Dakar 2009 JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 24.04.2009 22:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.