Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2013, 08:56   #11
Ebolec
 
Ebolec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 36
Motocykl: TA 06
Ebolec jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 7 godz 54 min 29 s
Domyślnie

Ciekawy pomysl. Ciekawe jak bardzo wiarygodne sa te informacje dla sluzb? Np grupa krwi. Czy zaufaja tej podanej na opasce czy okresla przed "podaniem"?
Z telefonem podanym jako kontakt jest łatwiej.
Ebolec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 09:22   #12
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ebolec Zobacz post
Ciekawy pomysl. Ciekawe jak bardzo wiarygodne sa te informacje dla sluzb? Np grupa krwi. Czy zaufaja tej podanej na opasce czy okresla przed "podaniem"?
Z telefonem podanym jako kontakt jest łatwiej.
Nie są. Nawet legitymacja honorowego krwiodawcy nie zwalnia służb ze zrobienia testu. Wszelkie naszywki na ubraniach, kaskach itp. Nie są wogóle brane pod uwagę ponieważ istnieje ryzyko, że owe przedmioty zostały "pożyczone" na czas przejażdżki i nie należą do pacjenta. 2 lata temu zrobiło się modne tatułowanie grupy krwi np na przedramieniu. Też nic to nie daje. Nie wiem czy któryś lekarz czy ratownik podejmie się przetaczania krwi "bo pacjent miał tak na opasce na ręce". Zresztą robi się to w szpitalu, z miejsca wypadku przy podjęciu pacjenta pobiera się krew do badania a samo badanie jest stosunkowo szybkie. Reasumując fajny bajer ale tylko bajer.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 09:27   #13
Ebolec
 
Ebolec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 36
Motocykl: TA 06
Ebolec jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 7 godz 54 min 29 s
Domyślnie

Czyli wychodzi na to ze jedynie nr tel warto tam zamiescic. W telefonie trudno bo przy smartfonach lub bb czesc z nas ma kody dostepu wiec ratownicy nie dostana sie do pamieci by przeczytac wazne numery.
Tak jak powiedziales Fizolof jedynie taki kolorowy bajer.
Ebolec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 09:33   #14
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Kolorowy bajer to tylko bajer, bo na ogół leży sobie w domu. Wypadek można mieć w drodze do pracy, szkoły, itd. Do garnituru tego raczej nie założysz.

Jak już pisałem wcześniej używam karty ICE wydanej przez PCK. Mam ją w portfelu, widoczną zaraz po otwarciu. Karty kupiłem dla całej rodziny, rozdałem przy okazji niedzielnego obiadu, więc była możliwość pogadania co i jak.

W telefonach też wszyscy mamy numery ICE. Nie ma z tym żadnego kłopotu, natomiast uwaga o blokowaniu smartfonów jest słuszna.

Co do grupy krwi, to ratownicy medyczni, gdy nie są pewni i tak zawsze podają poszkodowanemu krew neutralnej grupy 0.
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 10:19   #15
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o tego rodzaju opaski, karty, tatuaże i inne to żadna z podobnych form która zawiera nasze dane osobowe nie jest wiarygodna z punktu widzenia prawa. W grę wchodzi tylko dowód osobisty, prawo jazdy, paszport lub legitymacja emeryta-rencisty. Ale.... w przypadku kiedy pacjent nie ma przy sobie nic innego oprócz takiej np. opaski to bierze się pod uwagę dane które są na niej zawarte że mogą być prawdziwe. Mowa tu tylko o imieniu, nazwisku, numerze PESEL lub nr telefonu itp. W żadnym wypadku nie bierze się pod uwagę np grupy krwi. Grupa krwi ZAWSZE jest określana w szpitalu przed przetaczaniem Koncentratu Krwinek Czerwonych (czyli popularnej KRWI). Poza tym nie podaje się krwi na czuja w grupie "0" bo podaje się ją w szpitalu gdzie można sprawdzić grupę krwi pacjenta. W warunkach przedszpitalnych podaje się inne płyny, krystaloidy i koloidy które mają za zadanie wypełnienie łożyska żylnego w przypadku utraty dużej ilości krwi.

Reasumując... Pomysł dobry. Osobiście jeśli bym miał pacjenta który miał by przy sobie taką opaskę z imieniem i nazwiskiem, nr PESEL to takie dane bym wpisał do karty medycznych czynności ratunkowych. Jeśli było by to przy wypadku komunikacyjnym to policja która jest na miejscu może potwierdzić te dane. Jeśli policji nie ma i nie ma możliwości potwierdzenia danych to w odpowiedniej rubryce wpisuje się informację że dane nie są potwierdzone. Oczywiście jeśli jest na takiej opasce/karcie nr telefonu to się dzwoni pod ten numer i "zbiera wywiad" na temat pacjenta.
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 11:53   #16
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał AmberBamber Zobacz post
...Oczywiście jeśli jest na takiej opasce/karcie nr telefonu to się dzwoni pod ten numer i "zbiera wywiad" na temat pacjenta.
... i taki jest podstawowy cel kart ICE.
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 12:28   #17
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Które służby? Znasz z autopsji czy tylko ze słyszenia
Lekarz nigdy nie zaufa naklejkom na kasku czy nawet tatuażom na dupie z grupą krwi itp., ale ICE to coś zupełnie innego. To ma być numer osoby, która wie o tobie wszystko i w razie "W" wyciągnie Cię z n.p. Izby Wytrzeźwień lub przyjedzie po Ciebie do szpitala.
To samo miałem na myśli, pisząc o służbach medycznych, ratownikach, policji itd, to fajny bajer a z danych tylko nr ICE będzie dla nich wiarygodny.
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 16:43   #18
Acer
 
Acer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kamesznica/ Paryż
Posty: 133
Motocykl: RD04
Przebieg: 69000
Acer jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 12 godz 50 min 28 s
Domyślnie

pomysł jak najbardziej trafny. chętnie nabędę.
__________________
Motor pije benzynę i się nie krzywi!!!
Acer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 17:38   #19
marta
 
marta's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Gdynia
Posty: 123
Motocykl: RD03
marta jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 min 41 s
Domyślnie

Jak traktowane są identyfikacyjne karty grupy krwi ? Zapewniono mnie, że jest to jedyny sposób informacji honorowany w razie wypadku. Ktoś się z tym spotkał w praktyce?
marta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 18:36   #20
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marta Zobacz post
Jak traktowane są identyfikacyjne karty grupy krwi ? Zapewniono mnie, że jest to jedyny sposób informacji honorowany w razie wypadku. Ktoś się z tym spotkał w praktyce?
W praktyce wygląda tak że przed przetoczeniem krwi robi się tzw krzyżówkę żeby potwierdzić grupę krwi.
__________________
85% szans na przeżycie mają pacjenci trafiający na "stół" w ciągu godziny od urazu
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
ice , ratownicy , wypadek

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.