Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2017, 17:55   #11
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Do mnie też przesyłki dziwnie "trafiały" a to do sklepu w wiosce obok, a to nawet do miejscowości o bardzo podobnej nazwie ale oddalonej o 30km. Teraz biorę tylko za pobraniem, jak mają kasę do odebrania to wiedzą gdzie trafić. Gorzej w tym przypadku, ręce opadają. Nie ma jak zweryfikować czy ktoś z pracowników nie odebrał i rzucił paczkę w kąt. Masz z pewnością kopię listu przewozowego, że przesyłkę nadałeś, jeśli dane się zgadzają to chyba sprawa powinna wylądować w sądzie. Może odbiorca specjalnie przeciąga sprawę by nie zwracać zbyt szybko pieniędzy a jak zostanie postraszony to się przesyłka "cudownie odnajdzie".
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 17:58   #12
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Eeee bez przesady, odbiorca kombinator, albo prawda leży gdzieś indziej po środku. A może odebrał strażnik w budce? Jak to blok to czasami jest taka praktyka wśród ochrony.
W życiu nic podobnego mnie nie spotkalo.
Też tak pomyślałem, różnie to może być - już chciałem pytać czy odbiorca to N.Nowak Huta Katowice. Rozstrzygnąć na forum się tego nie da, ale odpowiedź DPD nie daje mi spokoju. "Dostarczono dnia ..., a godzina? (brak konsekwencji).

"Jednocześnie informujemy iż, kurier nie ma obowiązku ani możliwości weryfikacji danych osoby oraz wiarygodności składanego przez tą osobę podpisu jeżeli doręcza przesyłkę zgodnie z podanym na liście adresem"

To chyba nie do końca tak jest. Odbiorca to adres, imię i nazwisko a to dane osobowe zwykle chronione.

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG DPD

ARTYKUŁ 23 – Dane osobowe
23.1
Z chwilą zawarcia Umowy Zleceniodawca, zgodnie z przepisami art. 31 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, powierza DPD przetwarzanie danych osobowych w zakresie numerów weryfikowalnych dokumentów tożsamości Nadawców i Odbiorców Przesyłek, w celu realizacji przez DPD Usług. Dane Nadawcy i Odbiorcy
Przesyłki umieszczone w Potwierdzeniu Nadania stanowią dane przetwarzane przez DPD na mocy Prawa pocztowego oraz Prawa przewozowego.
23.2
DPD przetwarza powierzone mu dane osobowe wyłącznie w celu realizacji Umowy.
23.3
W związku z powierzeniem DPD przetwarzania danych osobowych DPD jest zobowiązany do:
(i)
zastosowania środków zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności do zabezpieczenia danych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem;
23.4
Zleceniodawca wyraża zgodę na dalsze powierzenie przetwarzania danych osobowych przez DPD w celu i w zakresie niezbędnym do realizacji Umowy.
23.4.1
DPD odpowiada za skutki działań osób trzecich, w szczególności Kurierów będących podwykonawcami DPD, którym powierzy realizację Umowy w całości lub w części


Czyli kurier ma obowiązek, inaczej z paczką przekazuje osobie nieupoważnionej również dane osobowe - (no jest temat dla GIODO)

Miałem podobną historię, tyle że sprawę załatwialiśmy tego samego dnia, na gorąco. W systemie firmy kurierskiej DPD pokazało się info o dostarczeniu przesyłki, która nie dotarła. W efekcie okazało się, że kurier operujący w rejonie odbiorcy, część przesyłek dał swojemu koledze, który wspomagał go osobówką. We wskazanym czasie kuriera u odbiorcy nie było, a jego kolega z przesyłką zjechał do domu i "miał zamiar" ją odstawić późnym wieczorem. Takie mieli wytłumaczenie.

Mdxmd - ja bym się odwołał od treści wyjaśnień na końcu dopisał (tak dla podniesienia powagi pisma)
otrzymują:
1. GIODO
2. UKOIK
3. Komenda Policji ...

niezależnie, jeśli uznasz za słuszne, zgłosić na policję. Sądy to na końcu, sprawy ciągną się zwykle długo, długo.

Oczywiści powyższe nie przekreśla tego, że to po stronie odbiorcy może być coś nie halo.
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny

Ostatnio edytowane przez VIPER : 19.01.2017 o 18:54
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 18:38   #13
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Wysłałem i odebralłem setki paczek to pierwszy taki przypadek, napiszę odwołanie bo taka odpowiedź na reklamacje aż się prosi o giodo i uokik,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 18:39   #14
Natalia Cattiva
 
Natalia Cattiva's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 121
Motocykl: KTM LC4 / RD07a
Natalia Cattiva jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
bo paczka była przeze mnie odesłana jako zwrot towaru.

Inaczej nikt kasy mi nie zwróci jak się nie znajdzie..
Po tym co napisales powyzej, wszystko dziwnie bije w jedna strone i nie o kurierze tu mysle.
Odsylasz cos bo bylo nie zgodne z Twoimi oczekiwaniami ?
Natalia Cattiva jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 19:10   #15
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Byłem kiedyś kierownikiem magazynu w firmie, która była pośrednikiem w międzynarodowej przesyłce paczek. No w każdym razie codziennie widziałem kilka (nascie) wanow lub ciezarowek wypełnionych paczkami ;-)

Robota była bardzo nerwowa, cale szczęście mnie z niej w końcu wyrzucili, ale po prostu ile się nasluchalem historyjek i ile widziałem przypadkow zgubionych, zniszczonych i skradzionych paczek, to moje.

Co do reklamacji - zazwyczaj ciezka sprawa była. Najwiekszy bandytyzm to było DPD - normalnie dramat.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 19:31   #16
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Ostatnie dwie przesyłki dostarczone przez GLS do mnie
-przesyłka,
-gdzie podpisać?
- nie ma potrzeby, do widzenia.

Ku...a, jakiś nowy standard

Jakiś czas temu przesyłka nadana prze ze mnie poprzez Pocztę;
-przesyłka widnieje jak dostarczona w systemie
-klient (z FAT) kontaktuje się; -gdzie moja paczka
- widnieje jako dostarczona.
-klienta zgłasza sprawę na Policję, Policja zaczyna działać/pytać/dochodzić
po kilku dniach paczka zostaje dostarczona w godzinach wieczornych, odbiór nie wymaga potwierdzenia, bo już podpisane nazwiskiem odbiorcy

Wnioski wyciągnijcie sami....
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 20:07   #17
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 705
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 9 godz 34 min 36 s
Domyślnie

DPD - unikajcie jak ognia przynajmniej w Podkarpackim.
Mają totalnie wyrypane na klienta. Maja niskie ceny i olewają przesyłki, jedna po 9 rzekomych próbach dostarczenia druga po 4 (mamy monitoring więc wiemy) obie wróciły do nadawcy na szczęście. Kurierzy nie odbierają telefonów i olewają klienta. Zgłaszanie reklamacji jak przez odbiorcę tak i nadawcę nic nie daję. Wszystkie inne firmy jakoś dają radę zawsze dostarczyć do 15 przesyłkę, a jak nie to się umawiają gdzie i komu zostawić i ewentualnie odebrać kasę. Nigdy więcej DPD.
Już lepiej z moim wzrokiem. Słowacki absynt mi go troszkę popsuł.

Ostatnio edytowane przez smigacz : 19.01.2017 o 23:08
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 22:30   #18
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Natalia Cattiva Zobacz post
Po tym co napisales powyzej, wszystko dziwnie bije w jedna strone i nie o kurierze tu mysle.
Odsylasz cos bo bylo nie zgodne z Twoimi oczekiwaniami ?
Tak uzgodniłem wcześniej, jeżeli nie będzie odpowiadać to odeślę, człowiek handluje używanymi częściami ma też serwis i trudno mi kogokolwiek posądzać chociaż dziwnie to wygląda, wcześniej już kupowałem od niego, po tym zdarzeniu przesłał mi wzór swojego podpisu.

na razie odwołanie od reklamacji i zobaczymy co dalej, mam jeszcze pytanie do osób bardziej zorientowanych w prawie czy powinienem posiadać jakieś pisemne potwierdzenie od adresata, że paczki nie otrzymał a podpis widniejący na protokole dostawy nie jest jego?

aktualnie jedyne co mam to korespondencję SMS, gdzie ja mu wysłałem podpis osoby, która odebrała i dostałem odpowiedź też sms, że to nie jego a następnie wysłał mi wzór swojego podpisu.

czy taka korespondencja jest wystarczającym zabezpieczeniem?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 22:32   #19
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patiomkin Zobacz post
Moja historia z DPD

wysyłam klientowi sprzęt za 2000 z racji sporej wartości wykupuję dodatkowe ubezpieczenie. Sprzęt dociera do klienta uszkodzony, ewidentnie spadł z dużej wysokości (widziałem zdjęcia, stalowe elementy powyginane a całość w metalowej obudowie przekoszona). Zgłaszam reklamację... DPD wysyła innego kuriera w charakterze "rzeczoznawcy" by sprawdził co się stało - stwierdza "paczka niewłaściwie zapakowana". Roszczenie odrzucone! Jestem w szoku i stratny finansowo.
Czytając ten wątek rozumiem jak działa DPD... Zdecydowanie nie polecam tego usługodawcy!
w moim przypadku trudno na tym etapie winić DPD, od wielu lat wysyłałem przez tą firmę i nigdy nie było nawet 1 problemu z dostawą.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2017, 23:57   #20
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Dwa lata temu wysłałem do Anglii DHL-em taki ozdobny element granitowy. Ważyło to ciut ponad 40 kilo, było zapakowane w styropian i sklejkę.
Paczka wyszła i słuch po niej zaginął. Jak zacząłem gnębić brokera kurierskiego o losy mojej przesyłki to się dowiedział od angielskiego partnera Parcel Force, że odbiorcy nie było w domu i jutro będą drugi raz doręczać. Doręczali tak przez dwa tygodnie. Oczywiście nikt do odbiorcy się nie stawił, ani z paczką ani z informacją. Nikt nawet nie zadzwonił.
Po czasie otrzymałem info że moja przesyłka zaginęła. Potwierdzali to kolejne dwa tygodnie albo dłużej.
Złożyłem reklamację i żądanie zwrotu wartości paczki (ok 5tys zł). I tu zaczęły się jaja...
DHL zaczął kręcić, że tam kamienie szlachetne jechały a oni nie biorą odpowiedzialności. Po mojej argumentacji że granit to nie kamień szlachetny, każda kolejna korespondencja odbijała się od ściany. W międzyczasie odbiorca paczki udał się na magazyn, gdzie ta paczka miała dotrzeć i okazało się, że paczka jest ale zawartość jest... złamana na pół!
Zaczęła się wojna. Wymieniałem się korespondencją reklamacyjną dobre trzy miesiące. DHL oczywiście spuszczał mnie na drzewo jak sobie chciał wymyślając coraz to bardziej idiotyczną argumentację..
Poprosiłem o pomoc Federację Konsumentów z Wrocka.
Oni się nie pieprzyli. Zmontowali pismo przedprocesowe z żądaniem zwrotu wartości i od razu złożyli sprawę do sądu. Po dwóch miesiącach, już bez targowania się miałem kasę na koncie...

Piszę to bo choć to jest trochę inna sprawa to jednak stroną jest tu Kurier podobnie jak w przypadku z tematu wątku. Czasami jeśli sprawa jest oczywista lepiej sobie chyba darować jebaninę reklamacyjną bo to jest tylko gra na zwłokę i na wyniszczenie petenta na zasadzie "odechce mu się". Złóż sprawę do rzecznika konsumentów albo do takiej Federacji i tyle.. Zakładam oczywiście że masz czyste zamiary i 100% racji...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przesyłki ze stanów siwy Inne tematy 5 23.11.2015 14:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.