Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2022, 17:01   #1531
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 9 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
A co to za rower? Jak rozumiem jest raczej dla takich wyższych wzrostem
No właśnie dla małych konusow jak ja. 176 wzrostu. Rama M . Ghost ASX essential 160.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 19:21   #1532
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Szanowani, potrzebuje porady odnośnie zakupu kurtki na dryndę. Używałem kurtki Endura MT 500 Freezind Point, ale na staniej wycieczce przepadła , chciałem kupić taką samą bo byłem z niej bardzo zadowolony, ale obecna cena rozjebała mi system nerwowy i ponad 200 euri po prostu nie wydam. W związku z tym możecie polecić coś innego, chodzi mi o kurtkę MTB zimową. ( dobra wentylacja przede wszystkim i przyjemny materiał )
Z góry dzięki za rady.
Ps. Gratuluje nowego nabytku Matjasie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 19:33   #1533
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Używam z Decathlonu kurtki do biegania zimowej, na rower i na enduro.

https://www.decathlon.pl/p/kurtka-do...58&c=Niebieski
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2022, 00:13   #1534
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dziekuje. Aura niestety mało sprzyjająca testom

W sumie, podobnie jak Adam, podjąłbym wątek jak się ubrać aby nie dostać wilka i jednocześnie nie dostać pierdolca w oczekiwaniu na wiosnę.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2022, 19:48   #1535
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Byłem dziś w sklepie i mieli w promocji kurtkę NORTHWAVE Enduro Hardshell. Jak pojeżdżę w niej to napisze kilka słów czy była warta sto euri .

Matjas, ubiór zależy w dużej mierze od tego jak odczuwasz zimno, kolega z którym jeżdżę ubiera się w zimie jak ja w temp. 15 stopni.
Na chłodne dni ubieram termo od Emka , polar setkę i na to kurtkę. Na dół spodnie ocieplane Fox enduro coś tam , nie pamiętam dokładnej nazwy, buty trekkingowi Salomona i nepranowe ocieplacze na nie. Poniżej zera nie wsiadam na rower bo nie mam przyjemności z zjazdy w takich warunkach .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2022, 17:10   #1536
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak zwykle zmuszony byłem użyć /aby zdążyć przed śniegiem/ tego co miałem w domu. okazało się, że windstopper z Deca i forumowy polar oraz koszulka od Emka załatwiają temat przy 0 stopni. przez pierwszy kilometr miałem trochę mieszane uczucia ale z każdą kolejną setką było lepiej.
zmarzłem w dłonie i japę oraz tył głowy. byłem rozgrzany naprawdę fest ale dzisiaj po prostu czuję w CO zmarzłem tak więc trza się ubierać lepiej - gdzieś mam kominiarkę ze śliniakiem z outlastu i to będzie jak mniemam super dodatek + pas nerkowy. rękawiczki lepsze i chyba można śmigać byleby w oczy nie wiało.

BTW - jak ktoś chce kupić speedboxa do shimano od 6000 do 8000 włącznie to mam na sprzedaż. Nie potrzebuję jeździć szybciej niż 25kmh.




teraz kilka pytań do uczonych w piśmie:

wczoraj wydymałem baterię w nowym rowerze do zera w 12km - tj od 63% do zera w 12km a może nawet i mniej. okazało się, że nowy potwór ma założony speedbox i po lesie szedł jak dzik w żołędzie ale wiedziałem, że ta zabawa się zakończy szybko. chciałem wyjechać baterię do zera aby sprawdzić jak i czy się ładuje. BMS tak czy siak pokazał 6% po dogrzaniu w domu - niemniej wspomaganie było całkowicie odcięte.

pytanie dotyczy jazdy fullem BEZ wspomagania. no... w szoku byłem. czułem się jakbym miesił smołę w beczce a rower w ogóle nie jechał. mogę to porównać tylko do biegu we śnie kiedy ktoś nas goni fakt - kółka są mega szerokie bo to chyba aż 2.8 niemniej ciężko to idzie jak walec.
wróciłem te dobre 3km bez prądu i dopiero poczułem, ze pojeździłem.

Tygonem często jeżdżę jak zwykłym rowerem bez prądu. W zasadzie trochę czuć mase przy przyspieszaniu ale poza tym jedzie jak normalne MTB. Ciężkie MTB.

Tutaj po prostu jest masakra. Czy winą jest tylny amor pozbawiony lockoutu? Tak się domyślam ale zaczekam na Wasze opinie. Przy takiej małej baterii warto oszczędzać prąd na każdej okazji ale jeśli tak to ma wyglądać to chyba trzeba będzie zainwestować w jakiś lepszy amor? przód ma lockout.

ze zmian jeszcze na szybko to wypieprzyłem oryginalny blat przedni 34 na 32 /mniejszy niestety nie wejdzie z uwagi na kąty wahacza/ i chyba czas pożegnać się z kasetą 10s 11-42 oraz łańcuchem - wymieniłem na 10s 11-46 choć to i tak twardsze przełożenie niż mam w Tygonie: tu 1,43 /46:32/ - tam mam 12rz ale 32:51 co daje 1,59 - zobaczymy jak to wyjdzie.


muszę wykminić jakieś osłony dolnych węzłów ramy oraz amora przed błotem. o błotnikach narazie nie myślę. w Tygonie nic niestety nie wymyśliłem i nie założyłem z czym czułbym się ok nawet na oko... :/

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2022, 17:18   #1537
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

to nie kwestia amora a moim skromny zdaniem:
-temperatura
-speedbox
-śliskie podłoże
-najarany nowy właściciel
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2022, 17:30   #1538
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zejściem baterii w moment się nie martwię.
zresztą wczoraj znalazłem taką grafikę nt. pojemności ogniw gdzie widać, że pojemność spada nawet około 20%. może trochę mniej. czyli u mnie to może być około 12-15km mniej. było to zresztą widać nieźle na rowerze nowym, którego jestem pewien, już przy 5stC.

chodzi o tą gumowatość

kiedyś żonie chciałem zrobić prezent i zorganizowałem Scotta Genius Mk1 aby miała lepiej w plecy na polniakach... sprzedaliśmy to cudo szybko bo też się nie dało pedałować. myślę, że sytuację ratuje możliwość zablokowania amora jedynie. MYŚLĘ, że w sytuacji kiedy nie ma jakichś zajebistych dziur można w ten sposób zaoszczędzić sporo baterii.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2022, 18:47   #1539
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cieszę się, że ciężej Ci się jeździ na full-u. 😀 Może w końcu nadążę pod górę 😀.

IMHO na zwiększone zużycie prądu wpływają w kolejności od największego wpływu:
1. Szerokie, ciężkie opony. Szczególnie jeśli masz niskie ciśnienie i/lub po miękkim jechałeś.
2. Temperatura baterii. Pytanie tylko czy zdążyła się schłodzić po wyjściu z domu, bo praca ją ogrzewa.
3. Dużo niżej jest zawias, ale wpływ jest zauważalny.
4. Speedbox

Może zrób test i załóż opony z Tygona na nowego fulla i napompuj porządnie. O ile przypasują.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2022, 19:03   #1540
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

najpierw byłem na 'spacerze' z psem więc ino ino jechałem przez godzinę. zdążyła się schłodzić.

co do tego niskiego ciśnienia to jak już kiedyś mówiłem niskie ciśnienie daje opór na asfalcie. zaś wysokie ciśnienie jest niekorzystne zwłaszcza w kamienistym terenie BO koło nie musi wjeżdżać na kamień a ugina się opona.

tak czy siak. NIE PYTAM o prąd. pytam o amor nie da się na tym jechać tak ciężko idzie ;D
z Tygona wejdzie ino przód 29'' jako całe koło.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.