Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2023, 10:58   #61
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Z racji że Addagio uczynił mi pewną przysługę niedawno, na specjalne zamówienie zrobiłem dla niego nieco inny rozdzielacz - 3 linie w tym 2 po kluczyku i jedna stała. Trochę było z tym gimnastyki ale udało się zmieścić w małej obudowie:











Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 11:38   #62
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 6 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Ooo to jest to co bym potrzebował :-)

Zamówienia na taką wersję będą realizowane?
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 15:50   #63
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Ooo to jest to co bym potrzebował :-)

Zamówienia na taką wersję będą realizowane?
Hej, generalnie aktualnie nie planuję dalszej produkcji - zrobiłem ostatni egzemplarz z list, wszyscy potwierdzili zakup - niniejszym na razie zamykam kramik i dziękuję za zakup moich pierdolniczków

Wszystkie paczki wysłane - z wyjątkiem MarasTA i Bałtrok (dogadana późniejsza wysyłka bo koledzy w rozjazdach)

Możliwe że jakąś pojedynczą sztukę, dwie zrobię jeszcze w tym tygodniu - muszę przejrzeć części co mi zostało.

Zapewne wrócę do tematu na jesień, czy wcześniej - nie wiem

Ci co jutro dostaną paczki uprzejma prośba o info i potwierdzenie czy wszystko OK i czy się podoba

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 13.02.2023 o 18:46
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 22:17   #64
Vidon


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Wolbrom/Kraków
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Vidon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 4 godz 54 min 38 s
Domyślnie

Paczka odebrana, podoba mi się, testowanie będzie za rok, jak będę robił porządki z instalacją, póki co poczeka na półce, dzięki !

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
Vidon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 00:43   #65
motomysz
 
motomysz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Białogard
Posty: 472
Motocykl: RD07
motomysz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 8 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Hej, generalnie aktualnie nie planuję dalszej produkcji - zrobiłem ostatni egzemplarz z list, wszyscy potwierdzili zakup - niniejszym na razie zamykam kramik i dziękuję za zakup moich pierdolniczków

Wszystkie paczki wysłane - z wyjątkiem MarasTA i Bałtrok (dogadana późniejsza wysyłka bo koledzy w rozjazdach)

Możliwe że jakąś pojedynczą sztukę, dwie zrobię jeszcze w tym tygodniu - muszę przejrzeć części co mi zostało.

Zapewne wrócę do tematu na jesień, czy wcześniej - nie wiem

Ci co jutro dostaną paczki uprzejma prośba o info i potwierdzenie czy wszystko OK i czy się podoba

Pozdrawiam
zimny
"Możliwe że jakąś pojedynczą sztukę, dwie zrobię jeszcze w tym tygodniu - muszę przejrzeć części co mi zostało"
Zamawiam
motomysz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 08:17   #66
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Motomysz, na tą jedną lub dwie to mam aktualnie 4 zamówienia a Twoje piąte

Ale zobaczę co da się zrobić, chwila cierpliwości
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 20:18   #67
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Marcin , odebrane,robota pierwsza klasa .
Instrukcja do oprawienia w ramke
Dziękuję,polecam
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2023, 09:18   #68
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAVkopytko Zobacz post
Marcin , odebrane,robota pierwsza klasa .
Instrukcja do oprawienia w ramke
Dziękuję,polecam
Dzięki Rafał

Robię ostatnie 3 sztuki w ten weekend które wcześniej obiecałem - i tak jak pisałem powyżej PRZERWA.

Tymczasem kilka refleksji i przemyśleń - jako uzupełnienie instrukcji którą dodawałem do każdego pudełka:

1. Nie montujemy rozdzielacza w pobliżu źródeł ciepła - tzn blisko silnika, wydechu itp. W rozdzielaczu jest przekaźnik który także emituje swoje ciepło - a jest w zamkniętej puszce. Z moich obserwacji i kilku lat używania rozdzielaczy zarówno swoich jak i szynszylla - temperatury emitowane przez przekaźnik mimo szczelnej obudowy nie wpływają negatywnie na jego żywotność. Pokuszę sie o pomiary temperatury wewnątrz obudowy przy wysterowaniu cewki przekaźnika napięciem 14,5V - dam znać w wątku. Mając na uwadze te kwestie - starajmy sie nie dogrzewać pudełka wydechem czy bliskością np.głowicy.

-------------------------

2. Sterowanie przekaźnikiem podłączamy do takich miejsc jak światła pozycyjne, mijania itp. NIE zalecam podpinania go pod wiązki ECU, modułów zapłonowych, pompy wtryskowej i tego typu wrażliwych elementów, tylko dlatego że tam też pojawia się napięcie po kluczyku!

Powód takiego zalecenia jest następujący - przekaźnik ma w sobie cewkę, która przy załączaniu/rozłączaniu może indukować wysokie napięcia/przepięcia. Mówimy o milisekundach, ale jako że jestem przesadnie ostrożny w tych tematach - nie zalecam (nie zezwalam! ) podłączania sterowania przekaźnikiem do "wrażliwych" miejsc instalacji.

W razie potrzeby, lub jeżeli po prostu chcecie dla "BHP" - można zastosować przekaźnik z wbudowaną diodą prostowniczą która zapobiega zjawisku indukcji cewki (nagły wzrost napięcia) przy jej rozłączaniu, osobiście testowałem przez 1 sezon dokładnie taki:

https://allegro.pl/oferta/nowy-uniwe...25a-8825797511
(aukcja przykładowa, nie kupowałem nic od tego sprzedawcy)


Przekaźniki które zastosowałem w Waszych rozdzielaczach, klasyczne mikro - (takiego samego typu jak stosował Szynszyll w swoich pudełkach) zasadniczo używałem także w swoich motocyklach - urządzenia Szynszylla także jeżdżą w wielu sprzętach (w tym w moich byłych), także w nowoczesnych - nie słyszałem aby przekaźniki powodowały problemy. W moim BMW GS z CAN także nie odnotowałem problemów - u siebie sterowanie przekaźnikiem mam podłączone pod + z tylnej pozycji (fabryczna LEDowa).

Przyznaję się bez bicia - teraz, wczoraj wieczorem dopiero sobie uświadomiłem że ktoś, gdzieś, może wpaść na radosny pomysł wpięcia sie w dowolny kabel gdzie jest 12V, dajmy na to podpięty wprost do ECU. Wtedy zwykły standardowy przekaźnik daje ryzyko (przy podpinaniu pod pozycję, mijania - nie sądzę). Nie dawało mi to spokoju dlatego się tematem dzielę z Wami. W przyszłości - jeżeli będę kontynuował tworzenie tych pudełek, cena będzie parę złotych wyższa ale przekaźniki zastosuję z wbudowaną diodą, dla zwyczajnego BHP.

I jednocześnie bardzo przepraszam Was, że nie pomyślałem o tym od razu - od razu zastosowałbym przekaźniki z wbudowaną diodą. Różnica w koszcie rzędu 5-10zł. Mam z tego tytułu cholernego kaca mentalnego aż spać nie mogłem.

---------------------

3. Obciążenia poszczególnych linii - tak jak pisałem zaplanowałem na każdą linię bezpieczniki 5A, na grzane manetki można dać 7,5A który dołączałem. Prośba o nie stosowanie obciążeń większych niż 5A na linię. Przewody o przekroju który zastosowałem dźwigną większy prąd (nominalnie ok 8-9A) ale stawiam na bezpieczeństwo użytkowania. Inna sprawa że nie mam pojęcia co można podłaczyć w dzisiejszych czasach co pobiera więcej niż 4A (grzane manetki w szczycie - pełna moc). Pomijam troskę o Wasze alternatory Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to klasyczne żarówkowe halogeny 2x55W, wtedy należałoby po jednym na linię.

---------------------------------------

4. Umiejscowienie rozdzielacza - poza tym co w pkt 1 - czyli nie bezpośrednio przy źródłach ciepła, ja znam dwie główne szkoły a raczej lokalizacje:

a) Rozdzielacz pod czachą gdzieś - krótkie kable z rozdzielacza do akcesoriów i dwa długie do aku. Z racji że wtedy ciągniemy prąd prosto z aku do przodu motocykla kable MUSZĄ być porządnie dodatkowo zaizolowane - taśma do wiązek to minimum, a najlepiej także plastikowy peszel, jako zabezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych, przetarć. Ważne aby tak dobrać miejsce, żeby spalony bezpiecznik nie był powodem demontażu owiewek bo w trasie możne wtedy konkret łacina lecieć..

b) Rozdzielacz w okolicach kanapy, pod kanapą itp. Zasadniczo z łatwym dostępem do niego. Ja w BMW mam w schowku pod kanapą, o tak:



Z niego wiązka kabli do przodu motocykla, najlepiej w peszlu lub w co najmniej taśmie do wiązek (zabezpieczenie przed mechanicznymi uszkodzeniami, przetarciami) - osobiście dałem w taśmę izolacyjną (akurat nie miałem parcianej) a potem w owijany plastikowy peszel.

Ale jest jeszcze fajniejsze rozwiązanie na taką wiązkę - kabel sterowniczy 8x1 (4 linie) lub 6x1 (3 linie) - po takiej nazwie można go szukać na allegro itp. Najlepiej ekranowany bo daje to dodatkowe zabezpieczenie i minimalne ryzyko uszkodzenia żył przy zdejmowaniu zewnętrznej izolacji kabla. Alternatywnie można robiąc wiązkę dać rzecz jasna masę wspólną na kablu 2,5mm i 4x kable plusowe - jednak osobiście tak nie robiłem.

Coś takiego, tu akurat w jednym z moich ex-trampków:






To tyle z rzeczy które przyszły mi jeszcze do głowy. Mam nadzieję że rozdzielacze będą długo i dobrze służyły.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 16.02.2023 o 09:27 Powód: uzupełnienie instrukcji
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2023, 09:20   #69
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Odebrane.

Coś pięknego

Dzięki temu faktycznie całą dodatkową instalację poprowadzę tak jak powinna wyglądać.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2023, 10:57   #70
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Odebrane.

Coś pięknego

Dzięki temu faktycznie całą dodatkową instalację poprowadzę tak jak powinna wyglądać.
Dzięki! Fajnie że się podoba.

Wszystkim którzy kupili rozdzielacze wysłałem na uzupełnienie instrukcji / zaleceń z posta powyżej.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
obroty na ssaniu jak jest zimny silnik R2D2 Uklad paliwowy i wydechowy 14 07.04.2009 16:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.