Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.02.2017, 11:15   #71
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Pobieżnie przeczytałem cały wątek i w sumie posty są różne,tego też się spodziewałem.
Wpółpracuje z kurierami ok. 20 lat.Generalnie z DHL które kiedyś bodajże nazywało się Servisco.
Po takim czasie mam już tak wypracowane relacje,że mam ich prywatne telefony,kasy nawet nie biorą jak nie mam przy sobie,paczkę dowiozą gdzie mi pasuje zostawią komu będę chciał.Zajebiści ludzie.Dałem im nieraz zarobić przy okazji dodatkowego zlecenia z którego zawsze się wywiązywali.

Na samej firmie czy tak zwanych sortowniach działy się cuda.Kradzieże uszkodzenia itp.
Sami kurierzy drogą eliminacji się wykluczali i zostali Ci najfajniejsi,których pozdrawiam!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 15:48   #72
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Firmy kurierskie wychodzą jednak do klienta, w przeciwieństwie do niektórych kurierów

Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 22:37   #73
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Praca byłaby ok, gdyby nie tacy ludzie jak ty. Jak wybrałeś sobie wersję za pobraniem, to masz być przygotowany. Ty, nie ja. Jak wybrałeś sobie umowę kurierem, to twoja sprawa. Trzeba było iść do salonu. Masz 14 dni na przeczytanie tej umowy i rezygnacje. Jaki jest twój cel w zajmowaniu mi czasu i wkurwianiu reszty klientów, do których być może nie zdążę? A jak umowę masz na firmę, to od czego masz swojego handlowca?
Zamawiacie usługi i płacicie, ale nie wiecie za co. Macie w dupie Może jeszcze kurier powinien ci zrobić dobrze ustami, bo w końcu ty płacisz i chcesz być zadowolony?
Pomyślunku trochę, serio.
Formalnie kurier ma przyjechać pod wskazany adres i oddać paczkę. Nie musi na nikogo czekać, ani z kimś się zdzwaniać, czy umawiać. Nie musimy czekać, aż przeczytacie umowę (dłużej niż kilka minut), ani nie musimy mieć reszty. Poza paroma przypadkami nie musimy czekać, aż ktoś sprawdzi sobie przesyłki. Nikt za to nam nie płaci.
Cały system działa świetnie jak obie strony to rozumieją i starają się współpracować. A jak ktoś się uważa za pana i władcę świata, bo w końcu wydał 15 zł na przesyłkę, to o ile nie trafi na jakiegoś dzieciaka którego może postraszyć się raczej zdziwi Takich ludzi jest na szczęście nie wielu. Zazwyczaj to okazyjni klienci typu "Proszę przyjechać o 19 bo ja pracuję" którzy nie mają zupełnie pojęcia za co płacą. Chociaż pewnie zadzwoniłbyś do handlowca i twój kurier przyjechałby nawet o 20
Pytanie o knajpę już zbyłem, nie jesteśmy kasjerami. Nie musimy, nie mamy możliwości nosić takich pieniędzy by móc każdemu wydać. Po prostu. My mamy wziąć należne pieniądze i odjechać. Nie możesz mi takich pieniędzy przekazać? Jest odmowa przyjęcia i tyle.

Jakkolwiek bym nie brzmiał relacje z większością mam pozytywne, jest miło, przyjemnie są napiwki, rabaty, czy flaszki na święta. Tyle, że nie jestem dzieciakiem którego można straszyć handlowcem, ani popychłem dla jakiegoś pana który uważa się za władcę świata i okolic bo zapłacił za przesyłkę Wiem co mam robić i wiem jak to robić. A jak nie mam pojęcia o temacie to się nie wypowiadam i nie robię z siebie ignoranta.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 22:47   #74
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Szczegółowe Warunki Świadczenia Usług
DPD Polska sp. z o.o.
16.4 Zadeklarowana przez Zleceniodawcę lub działającego
w jego imieniu Nadawcę (niebędącego Zleceniodawcą)
w ramach Usługi dodatkowej C.O.D. Usługa za pobraniem
oraz C.O.D. Express Usługa za pobraniem kwota może zostać
pobrana od Odbiorcy wyłącznie w gotówce. W sposób
wyraźny postanowią się, iż Kurier nie jest zobowiązany do
wydawania reszty Odbiorcy. Obowiązkiem Zleceniodawcy
lub działającego w jego imieniu Nadawcy (niebędącego
Zleceniodawcą) jest poinformowanie Odbiorcy o konieczności
przygotowania odliczonej kwoty pobrania.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 23:25   #75
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Cześć ! Miałem jakieś 7 miesięcy prace jako kurier. Praca od 6 do 22 (oczywiście nie w okresach świątecznych) codziennie pełny bus towaru w dwie strony . Prawie codziennie po kilkanaście tysięcy złotych w kieszeni za pobrania . Ciągła presja posiadania prawie 100% skuteczności . Raz nie przywiozłem pobrania na 600 zł ( paczka dostarczana do firmy w której byłem codziennie , akurat nie mieli kasy a nie chciałem czekać 15 minut miałem odebrać pieniądze później i zapomniałem przez nadmiar paczek ) myślicie ze kogoś to interesowało przy rozliczeniu ze różnice oddam kolejnego dnia Oczywiście ze nie , trzeba było dymac do bankomatu bo inaczej zgłoszenie na policję . Praca na prawdę stresująca , między innymi przez kasę i możliwość pomylenia się właśnie często przez to ktoś nie ma odliczonej kwoty itp itd , po 14 godzinach pracy na prawdę można się pomylić o kilka stówek przy wydawaniu reszty . Ludzie tez są różni i właśnie tak jak było napisane wcześniej - robią aferę o 4 zł a ja nawet miałem awanture o 3 grosze (!) . Oczywiście trafiają się buce - jak wszędzie , ale zdecydowanie mniej zrozumienia maja klienci do kurierów niż kurierzy do klientów . Czasami warto wykazać odrobine dobrej woli . Mnie jakoś tak nauczyli ze trzeba szanować czyjas prace a nie 'płace to ma mi jeszcze dobrze zrobić w gratisie '
pozdrawiam
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 23:31   #76
Paweł 4x4
 
Paweł 4x4's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa / Jabłonna
Posty: 319
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103500
Paweł 4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 19 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piki Zobacz post
Praca byłaby ok, gdyby nie tacy ludzie jak ty. Jak wybrałeś sobie wersję za pobraniem, to masz być przygotowany. Ty, nie ja. Jak wybrałeś sobie umowę kurierem, to twoja sprawa. Trzeba było iść do salonu. Masz 14 dni na przeczytanie tej umowy i rezygnacje. Jaki jest twój cel w zajmowaniu mi czasu i wkurwianiu reszty klientów, do których być może nie zdążę? A jak umowę masz na firmę, to od czego masz swojego handlowca?
Zamawiacie usługi i płacicie, ale nie wiecie za co. Macie w dupie Może jeszcze kurier powinien ci zrobić dobrze ustami, bo w końcu ty płacisz i chcesz być zadowolony?
Pomyślunku trochę, serio.
Formalnie kurier ma przyjechać pod wskazany adres i oddać paczkę. Nie musi na nikogo czekać, ani z kimś się zdzwaniać, czy umawiać. Nie musimy czekać, aż przeczytacie umowę (dłużej niż kilka minut), ani nie musimy mieć reszty. Poza paroma przypadkami nie musimy czekać, aż ktoś sprawdzi sobie przesyłki. Nikt za to nam nie płaci.
Cały system działa świetnie jak obie strony to rozumieją i starają się współpracować. A jak ktoś się uważa za pana i władcę świata, bo w końcu wydał 15 zł na przesyłkę, to o ile nie trafi na jakiegoś dzieciaka którego może postraszyć się raczej zdziwi Takich ludzi jest na szczęście nie wielu. Zazwyczaj to okazyjni klienci typu "Proszę przyjechać o 19 bo ja pracuję" którzy nie mają zupełnie pojęcia za co płacą. Chociaż pewnie zadzwoniłbyś do handlowca i twój kurier przyjechałby nawet o 20
Pytanie o knajpę już zbyłem, nie jesteśmy kasjerami. Nie musimy, nie mamy możliwości nosić takich pieniędzy by móc każdemu wydać. Po prostu. My mamy wziąć należne pieniądze i odjechać. Nie możesz mi takich pieniędzy przekazać? Jest odmowa przyjęcia i tyle.

Jakkolwiek bym nie brzmiał relacje z większością mam pozytywne, jest miło, przyjemnie są napiwki, rabaty, czy flaszki na święta. Tyle, że nie jestem dzieciakiem którego można straszyć handlowcem, ani popychłem dla jakiegoś pana który uważa się za władcę świata i okolic bo zapłacił za przesyłkę Wiem co mam robić i wiem jak to robić. A jak nie mam pojęcia o temacie to się nie wypowiadam i nie robię z siebie ignoranta.
To prawda, nie masz pojęcia i się nie wypowiadaj, z tego co wypisujesz widać że jesteś kompletnym ignorantem i zarozumiałym bucem, który ubliża potencjalnym klientom, i słowo Ci daję że gdyby mnie któryś z kurierów mnie tak traktował jak to opisujesz, to nie dzwonił bym do handlowca, to co piszesz jest dla mnie zwykłym chamstwem i tyle.
Ty nic nie musisz, może i nie, żuć tą robotę i pier..dol wszystko i wszędzie. Ale nie, przecież zacząłeś o robieniu dobrze ustami, czyli typ bierny. to robota musi rzucić Ciebie bo Ty nie musisz nic.

Wydaje Ci się że skoro możesz wypisywać takie treści, znaczy to zjadłeś wszystkie rozumy, bo znasz regulamin swojego pracodawcy? Relacje miedzy ludźmi nie wynikają z regulaminów. I niestety ja w odróżnieniu od wielu osób z tego Zacnego Grona, nie potrafię trzymać języka na łańcuchu, więc dopowiem jeszcze na koniec: Nie próbuj uczyć wysyłania i odbierania paczek, ludzi którzy za przesyłki kurierskie płacą miesięcznie więcej niż Ty zarabiasz.
Jeśli zdenerwowało Cię to co napisałem, to SUPER, jak przestaniesz rzucać mięsem i wymyślać jakim kut....asem jestem, przeczytaj od początku cały wątek ze szczególnym uwzględnieniem wypowiedzi innych osób.

Do adminów. Jeśli przesadziłem i zasługuję na bana - trudno. Odebrałem to pewnie zbyt osobiście i zasadniczo jako obelgi. Nie zgadzam się na to żeby sfrustrowany kurier uczył kogokolwiek, czegokolwiek. Nie jestem wypity, piszę i myślę na trzeźwo.
__________________
Spokój ważny jest.
Paweł 4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 23:34   #77
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Wiosno przybywaj
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2017, 23:40   #78
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Wow. Twoje wysyłanie sprowadza się więc do tego, że raz dziennie odwiedza cię kurier na 10 minut. Jesteś ekspertem. Szacun. Nie wiem co ty masz z tym handlowcem. My nie mamy z nimi żadnego kontaktu. To, że obiecują czasem gruszki na wierzbie, by zyskać klienta, to nie nasza sprawa. A to, że dla handlowca jesteś cennym klientem, nie znaczy, że jesteś takim dla kuriera, bo ten z twoich wydanych grubych tysięcy ma może kilkadziesiąt zł miesięcznie.
Jak już wspomniałem większość klientów nie ma problemu z moim podejściem. Wiem co mam robić i wiem co muszę, a czego nie. Oni też wiedzą czego mogą się spodziewać. Zazwyczaj wystarczy wyjaśnić im jak pracuje kurier i dlaczego może lub nie robić pewne rzeczy. Inteligentni ludzie to rozumieją. A ty wpierw piszesz 'płacę-wymagam' i że masz w dupie obowiązki kuriera, a potem dajesz o kształtowaniu relacji międzyludzkich
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2017, 00:50   #79
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Powiem krótko: Kurwa mać!
Najpierw pijemy razem na zlotach, a potem rzucamy wzajemnie na siebie mięsem, bo może każdy z nas miał w danym dniu zły dzień.
Żadna praca nie hańbi, ale każda męczy.
Tylko i wyłącznie zrozumienie obu stron i wrzucenie na luz da możliwość spokoju w pracy. Podejrzewam, że z danych rozmówców w tym temacie nigdy jeden drugiemu osobiście paczki nie przywiózł/ nie dostarczył i inne nie nie i nie.
Żrecie się o być może kurierów buców i klientów buców.
Ale jedno zaznaczyć trzeba. Najcenniejszy dla każdego jest czas.
Gdyby tak nie było to przecież żadna to ujma dla klienta, że jak go nie było to pojedzie w wolnym czasie do punktu i odbierze sobie paczkę kiedy mu pasuje ( i tu zdziwienie, że w punkcie odbioru ludzie też chcą pójść do domu i prowadzić spokojne życie).

Propozycja rozwiązania problemu: niech każdy wysyłający paczkę przeliczy ile kosztowałoby go czasu i kosztów paliwa i amortyzacji pojazdu zawiezienie przedmiotu, który nadaje paczką. Za czasem 3% tej kwoty wysyła ją w świat i oczekuje Mount Everestu w świadczeniu usługi.

Kto daje komukolwiek prawdo do czucia się lepszym od innych? Masz przed sobą robola i jesteś panisko, bo płacisz?
Żeby nie było tak kolorowo: robisz łaskę czekając 2 minuty, bo na tą paczkę masz 15 sekund?
Rozumiem obie strony, sam w transporcie szarpię sobie nerwy zawodowo.

To teraz już tak na zakończenie:
Szanujmy się do kurwy nędzy, bo jak między ludźmi z takiego forum próbujemy wzajemnie robić z innych kmiotów, bo ja jestem pan to nie narzekajmy na władzę, która rucha nas na potęgę podatkami i trzymaniem za mordę z dnia na dzień coraz bardziej. To forum to swego rodzaju ostoja ludzi myślących, inteligentnych i życzliwych. Nie pierdolcie tej opinii tym, że kiedyś trafiliście na buca, debila, idiotę itd.

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień.
A kto winę posiada, chętnie dam mu w ryj przy spotkaniu Najchętniej wódeczki lub whisky

Zluzujcie bokserki, bo wkurwianie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2017, 01:20   #80
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

W końcu głos rozsądku...

A u nas śniegiem dzisiaj dojebało, a przecież miała już być wiosna... :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przesyłki ze stanów siwy Inne tematy 5 23.11.2015 15:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.