Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2013, 00:00   #1
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie Płacz i zgrzytanie... tylko czym?

Coś mi mocno zgrzyta i nie wiem gdzie Problem nasila się wraz ze spadkiem temperatury, wpierw myślałem, że to klocki trą o tarczę, ale to chyba nie to.
Dzieje się to na starcie, kiedyś tylko przy pierwszym ruszeniu, teraz na mrozach jeszcze po ładnych kilku minutach. Jak ruszam z miejsca i powoli dodaję gazu powoli puszczając sprzęgło jest przeraźliwy zgrzyt (to samo jak powoli się toczę (np w korku) i chcę przyspieszyć). Kiedyś był tylko raz - na starcie, teraz jest po każdym zatrzymaniu w przedziale czasowym ok 5-10minut od ruszenia, dopóki silnik się nie nagrzeje.
Jak ruszam z bardzo wysokich obrotów i szybko puszczam sprzęgło, to mam wrażenie że jest lepiej, ale też coś tam bywa.
Ostatnio też zaczęło zgrzytać w dwóch innych sytuacjach. Jak próbuję podciągnąć go z za niskich obrotów nie redukując biegu i na odwrót, jak jadę szybko, mam za wysokie obroty i nagle zrzucę bieg - wtedy jest szarpnięcie z przyhamowaniem czego się można spodziewać, ale też krótki zgrzyt. Oczywiście nie robię takich rzeczy celowo, ale czasem się zdarza

Natomiast z tym startem to jest masakra. Jeśli silnik nie jest mocno rozgrzany, to aż wstyd ruszać. Tylko czekam czasem aż ktoś w korku wyskoczy z wrzaskiem, że mu zarysowałem auto.

Brzmi to tak:
http://w793.wrzuta.pl/audio/69AnrRwND1m/xrv_zgrzyt

Nagranie jest zrobione rano, chwilę po odpaleniu motocykla i wyjechaniu z garażu (jak odkręcam manetkę na start, tak by moto się toczyło, to jest jeszcze ok, dopiero jak mocniej odkręcę i zaczyna ciągnąć to pojawia się ten zgrzyt.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 00:18   #2
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Sprawdź napęd, zębatkę zdawczą i zabezpieczenie !!! a później obstawiałbym sprzęgło.
PS: a grzebałeś coś ostatnio?
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 00:33   #3
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Zmiana koła z przodu (razem z klockami) i opony z tyłu tylko. Ale takie zgrzyty były też rok temu, ale zdecydowanie mniejsze i nie przeciągały się aż tak długo. Jeden na start i tyle. No i ewidentnie jest to powiązane z temperaturą/wilgotnością.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 00:46   #4
blackcock84
 
blackcock84's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Zaniemyśl
Posty: 37
Motocykl: RD07
blackcock84 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 6 godz 22 min 52 s
Domyślnie

Też bym obstawił napęd. Mi to brzmi trochę tak jak by łańcuch tarł o tą osłonę plastikową co zakrywa zębatkę zdawczą, lub w ogóle o osłonę łańcucha.
blackcock84 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 11:12   #5
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Miałem ten problem padło na linkę od prędkościomierza była nowa i darła się jakby łożysko się zacierało dałem starą i jest ok. Miałem wrażenie ze silnik się zaciera, jak zwolniłem do 30 to ok powyżej zaczynało hałasować. Nowa linka była nasmarowana nic to nie pomogło.
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 12:27   #6
hindus
Banned


Zarejestrowany: May 2013
Posty: 49
Motocykl: RD03
hindus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 38 min 15 s
Domyślnie

Łożyska w kole
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 14:37   #7
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Ja bym zaczął od sprawdzenia łożysz , i zaciski hamulcowe czy nie stoją przypadkiem .
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 15:05   #8
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Zaciski na początku sezonu miały gruntowny serwis, ale sprawdzę. Poza tym, jak rusza dodając tylko tyle gazu by nie zgasł, to jest cicho, dopiero jak podkręcę nieco, co wyklucza chyba łożyska. Ale spróbuję dziś pokręcić kołem na sucho.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 15:08   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Koniecznie przejzyj sprzeglo, temperatura silnika nie ma nic wspolnego z lozyskami,hamulcami itd. Z twojego postu zrozumialem ze jak silnik sie nagrzeje objawy ustepuja wiec obstawiam jednoznacznie sprzeglo.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2013, 15:17   #10
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Kręcąc kołem, to raczej łożyska nie namacasz jeśli jest w początkowej fazie umierania, dopiero jak będziesz jechał z jakąś prędkością to zacznie dawać jakieś oznaki.No chyba , że już się wysypało, ale to koło by latało na boki i pewnie byś zauważył.
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czym uszczelnić buty? mygosia Archiwum 25 11.03.2014 23:23
Czym ściągnąć lakier? madafakinges Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 19.05.2013 18:30
Czym przykleić Babel Inne tematy 6 10.01.2012 16:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.