Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Z której oferty byś skorzystał?
Z oferty nr. 1 2 8.00%
Z oferty nr. 2 2 8.00%
Z oferty nr. 3 0 0%
Z oferty indywidualnej 3 12.00%
W ogóle bym nie korzystał 14 56.00%
Skorzystał bym, gdyby dostępny był kierunek Azja 4 16.00%
Głosujących: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.11.2017, 10:32   #41
Piotr_As
 
Piotr_As's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Września
Posty: 284
Przebieg: rośnie
Piotr_As jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 5 godz 31 min 35 s
Domyślnie

Czytam, debatuje, rozmyślam i kilka uwag jest trafnych, kilka odstraszających, a ja mam do Ciebie pytanie co chcesz osiągnąć tym "transportem"? Bo jeżeli w domu zostaje rodzina, dzieci, żona, kochanka etc. czy wszyscy akceptują to co chcesz zacząć robić? Czy będziesz z tego czerpał korzyści czy tylko chcesz uszczuplić budżet domowy i zacząć "coś robić", bo jeżeli to pierwsze to musisz się tym zająć na poważnie organizować wyjazdy-często, mieć dodatkowego kierowcę i wszystko to co napisał wcześniej @ArturS. Jeżeli ma to być dodatkowe zajęcie to raczej szkoda czasu i inwestycji w sprzęt i formalności, a jeżeli chcesz wozić sprzęty żebyś mógł zwiedzać świat za free to są na to inne sposoby.
Wszystko jest fajnie jak się "udaje" ale pomyśl ile czasu musisz jechać sam np do Gruzji (bez zmiennika) plus zwiedzanie kraju na miejscu to 5 tygodni nie starczy. Ale dobrze że założyłeś temat, "badasz teren", a zadecydujesz sam.

Pozdro
PiotrAs
__________________
----------------------------------------
Już nie pomarańcza a limonka-Husqvarna 701
adwenczurklab.pl
Piotr_As jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 14:51   #42
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

> Panowie - transport np. do Gruzji moto klasy NAT to 3500 PLN w obie strony.

za tyle woził.Szparag jeszcze dwa lata temu, i w cenie była wycieczka z nim (czy tam z kimś) z oprowadzaniem.

nie wiem ile osób wozi motocykle na lawetach via Kowal/Neno/Szparag korzystając tylko z transportu. ja osobiście nie wyobrażam sobie jeżdżenia w tak wielkiej grupie, jeszcze nieznanych mi ludzi...

Sam transport w UE to nie jest wielki kłopot - zawsze można próbować via clicktrans.pl.

Z mojej perspektywy: Do samej Rumunii jest tak blisko, że nie wiem czy chciałbym w ogóle kombinować taki transport. Jedynie tyle co mogło by mnie skusić, to mam do wyżygania przejazdów przez Słowację i Węgry, ale z drugiej za to Twój transport jest imho drogi, samolot też będzie drogi a zapewne, loty wcale mi się tak nie zgrają żeby zaoszczędził.dużo czasu.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 15:57   #43
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ofca234 Zobacz post
> Panowie - transport np. do Gruzji moto klasy NAT to 3500 PLN w obie strony.

za tyle woził.Szparag jeszcze dwa lata temu, i w cenie była wycieczka z nim (czy tam z kimś) z oprowadzaniem.

nie wiem ile osób wozi motocykle na lawetach via Kowal/Neno/Szparag korzystając tylko z transportu. ja osobiście nie wyobrażam sobie jeżdżenia w tak wielkiej grupie, jeszcze nieznanych mi ludzi...

Sam transport w UE to nie jest wielki kłopot - zawsze można próbować via clicktrans.pl.

Z mojej perspektywy: Do samej Rumunii jest tak blisko, że nie wiem czy chciałbym w ogóle kombinować taki transport. Jedynie tyle co mogło by mnie skusić, to mam do wyżygania przejazdów przez Słowację i Węgry, ale z drugiej za to Twój transport jest imho drogi, samolot też będzie drogi a zapewne, loty wcale mi się tak nie zgrają żeby zaoszczędził.dużo czasu.
Cenę za Gruzję mam z wczoraj.
Z resztą się zgadzam.

Piotr - fajne pytania, dają do myślenia.
Artur - cenne rady, dzięki!
Sambor - w tym temacie jesteś dla mnie Guru i cenię sobie Twój wpis. Dzięki!

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 15.11.2017 o 16:17
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 17:48   #44
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 15 min 55 s
Domyślnie

rozumiem ze macie już wszytko wyjaśnione
gdyby ktoś miał jeszcze coś to śmiało !!
ale uprzedzam prowokator, sprowokowany i dolewajacy oliwy do ognia po 7 dni urlopu od forum tak dla formalności
zima idzie wielkimi krokami jak zrobicie gówno-burze to będziemy wnioski urlopowe podpisywać


ps tak już do tematu bardziej widzę ze szukasz pomysłu na siebie, miotasz się z lewa na prawo ale ja bym ta droga nie szedł bo nawet średniej krajowej nie wyciągniesz na czysto będąc w domu gościem a zmartwienie i problemów cała masa i to banalnych a walących po kieszeni chcesz coś robić najmij się u kogoś i zobacz jak wygląda to od środka bo na wierzchu lukier zawsze
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 20:05   #45
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Mirek OCP Przewoźnika Cię zabije jeżeli będziesz chciał zrobić tak , żeby działało. Ja prowadząc firmę transportową przy przewozie rzeczy za OCP placę około 4000 zł na rok ......z tym , że mam ograniczenie do 100 000 zł na zdarzenie tłumacząc na polski : nie mogę wieźć w jednym transporcie więcej niż 100 000 zł (wożę piach i Coca Colę do sklepów i na jednym transporcie więcej nie ma ) . Ty wożąc motocykle (transportem raczej nie przystosowanym do tego) będziesz musiał wykupić ubezpieczenie na co najmniej 350 000 zł/zdarzenie , a takie będzie kosztować Cię około 10 000 zł /rok. Przy umowie OCP są zastrzeżenia dotyczące przewozu np. napoje wozi się naczepami z odpowiednimi certyfikatami (Certyfikat XL napojowy) lub samochodami kontenerowymi . Jeżeli miałbym szkodę pojazdem nieprzystosowanym do danego przewozu lub jechałbym niezgodnie z przepisami (np. brak licencji , naginanie czasu pracy kierowcy) będę musiał zapłacić za towar z własne kieszeni.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 20:07   #46
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Mirek apropo ubezpieczeń załatwię Ci dobra pomoc i jak chcesz kalkulację itp to wal na pw
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 20:17   #47
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

O qwa... dzięki Czarek za info. Jak szukałem po sieci, znalazłem gdzieś za 2000 PLN ale nie wczytałem się w warunki. Kolejny klocuszek w układance...
Paweł - Ty wiesz co! W Białej 2018 koniecznie musimy się napić
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 21:23   #48
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 6 min 25 s
Domyślnie

zgadzam się z kolegą, jako również człek z branży dodam tylko, że jeżeli wystąpi kradzież w miejscu w/g ubezpieczyciela niestrzeżonym (a parkingów strzeżonych w myśl prawa w Eu jest "jak kot napłakał", poza EU wcale), to również ubezpieczyciel pokazuje Ci 4 litery. Ogólnie temat rzeka.
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2017, 23:39   #49
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Jak pisałem, sprawa ubezpieczenia jest kluczowa dla tego biznesu. Zdarzało nam się mieć w kontenerze i 20 GSów.
Choć jakbym miał kraść to wolałbym kontener fajek, a nie motocykli. Bywają jednak złodzieje co myślą inaczej.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2017, 09:31   #50
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Mirek, specjalizacja... jeden kierunek, max dwa.
Ale profesjonalnie, albo daj sobie spokój -bo nic z tego nie wyjdzie.
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bagaznik Afrykański z ALU - badanie rynku Hiszpan11 Wszystko dla Afryki 14 13.09.2009 19:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.