Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2014, 20:07   #11
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,245
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Dawaj dawaj nie czekaj
Postaram się szybciutko nadrobić, bo tu już sezon 2014 zaczęłam.
No i babski zlocik chcę Wam przypomnieć babeczki

Cytat:
Super że Ci się chce, bo czasem mam wrażenie że jak nie Kirgistan albo inne Chiny to już nikomu się nie chce napisać o tym gdzie był
Masz rację, pewnie gdybym pojechała gdzieś dalej, to nie opisywałabym teraz każdego małego wyjazdu.
No ale nie udało mi się wyskoczyć na większy trip, i w sumie na dobre mi to wyszło
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2014, 21:35   #12
Tomek-KLI
 
Tomek-KLI's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Ok Limanowej
Posty: 55
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Tomek-KLI jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 48 min 49 s
Domyślnie

Pstrąże to jeden wielki poligon ale fakt fajnie tam
Tomek-KLI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2014, 18:36   #13
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,245
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 44 min 37 s
Domyślnie

1 Maj 2013

Pojechałam w okolice Gorzowa Wlk i kupiłam sobie motór. A co


Nowym nabytkiem od razu wybrałam się na rundkę bo ulubionych miejscówkach w mojej okolicy.
Powklejam zdjęcia z paru miejscówek, niekoniecznie już robionych tego samego dnia co kupno xt.

Wilcza Góra/ Wilkołak- bazaltowy szczyt o wysokości 367 m n.p.m. na Pogórzu Kaczawskim, pozostałość trzeciorzędowego wulkanu. W czasie eksploatacji kamieniołomu odsłonięto górnokredowe piaskowce występujące w obrębie złoża bazanitu. Obecnie rezerwat przyrody.



Jerzmanice-Zdrój- wiszące w powietrzu tory oraz wielkie żelazne mosty kolejowe. Skalne Źródło tzw źródełko św. Jadwigi. Jerzmanice były kiedyś uzdrowiskiem.




W Jerzmanicach ciekawe są jeszcze formacje skalne ''Krucze Skały'' Ze szczytu ładny widok na okolicę. Amatorzy sportów wspinaczkowych mogą tez potrenować zjazdy na linie,a kawałek dalej, w Nowej Ziemi samą wspinaczkę.




Staw Osadowy- Akwen Lena II, to zbiornik wodny utworzony z byłego stawu osadowego po nieczynnej kopalni rudy miedzi w Wilkowie.
W pobliżu kopalnie bazaltu. Można fajnie poEndurzyć.




Jeziorna, koło Nowego Kościoła. Wzgórze wznosi się 293 m npm na wschodniej krawędzi Działu Jastrzębnickiego. Krater wulkaniczny Jeziorna powstał w dawnym kominie wulkanicznym, z którego wyeksploatowano bazalty, odsłaniając wnętrze trzeciorzędowego wulkanu. Krater wypełniony w sposób naturalny wodą. stanowi unikalny obiekt geologiczno – krajobrazowy. W Nowym Kościele znajduje się też tor Motocrossowy u Bembeników.



Lasek Złotoryjski oraz Huta Legnica
Tam polatałam z Norbim oraz jego kolega na WR. Też fajny teren do Endurzenia, pod warunkiem, że nie przeszkadza nikomu smród wydobywający się z huty.


Niestety koledze z WR zaczął cieknąć olej z lag więc zawrócił do domu




Też długo nie pojeździłam. Urywa mi się linka sprzęgła. Do domu jednak kawałek, a świadomość powrotu bez zatrzymywania się, a w razie zgaśnięcia silnika odpalania na pycha powoduje, że pakujemy motocykl na pakę i zawozimy do domu. A tak naprawdę to chciałam się przejechać pick-upem


Jest u mnie bardzo wiele fajnych miejsc. Niestety nie z każdego mam zdjęcia.
Parę innych fotek




zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2014, 19:00   #14
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Wow Asiu te tory w powietrzu to chyba od trasy, po której jeździ te nowe pendolino ?, tak szybko przejezdza przez tory ,ze nie trzba było ich podsypywać.. he he
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2014, 17:27   #15
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,737
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 41 s
Domyślnie

Po pionowych ścianach łazisz, z wu-e-rami latasz, aż im lagi rzygają olejem, a piochu się boisz Czekamy na ciąg dalszy
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2014, 17:41   #16
Mat7
 
Mat7's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wawa
Posty: 146
Mat7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 53 min 4 s
Domyślnie

Fajnie
Na ostatnim zdjęciu XT już lekko zaprawiony w boju, w porównaniu do pierwszych fotek
Mat7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2014, 23:11   #17
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,245
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał S7MAT Zobacz post
Fajnie
Na ostatnim zdjęciu XT już lekko zaprawiony w boju, w porównaniu do pierwszych fotek
Na tym zdjęciu wygląda strasznie Ale generalnie nie jest tak źle, umyć, boczki założyć i jak nowy
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2014, 12:46   #18
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Hej Zaczekaj!
Fajnie, że piszesz o tych krótszych wycieczkach tzw "wokół komina", bo tak naprawdę właśnie takich wypadów jest najwięcej. Popieram tą inicjatywę, bo można się dowiedzieć o fajnych miejscówkach związanych z historią jak i fajnych do poendurzenia.
p.s. Jak tam telefon się sprawdza? Wszystko OK? Bo mój tak jak się obawiałem, niestety wyzionął ducha jakiś miesiąc temu.
Pozdr. Krzych
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2014, 12:51   #19
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,245
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
Hej Zaczekaj!
Fajnie, że piszesz o tych krótszych wycieczkach tzw "wokół komina", bo tak naprawdę właśnie takich wypadów jest najwięcej. Popieram tą inicjatywę, bo można się dowiedzieć o fajnych miejscówkach związanych z historią jak i fajnych do poendurzenia.
p.s. Jak tam telefon się sprawdza? Wszystko OK? Bo mój tak jak się obawiałem, niestety wyzionął ducha jakiś miesiąc temu.
Pozdr. Krzych
Dzięki
Telefon dobrze, bez problemów. Większość zdjęć z tego wątku robionych jest właśnie tym fonikiem
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2014, 12:56   #20
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,245
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 4 godz 44 min 37 s
Domyślnie

10-12 Maj 2013 IZI MEETING

Do Grodźca, miejsca zlotu mam mniej niż 20 km. Postanawiam w końcu się ruszyć i przekonać czymże jest ten głośny wśród motocyklowej braci zlot.
Za oknem deszcz. Gdzieś w otchłani forum, wyczytałam, że to jakaś tradycja czy cóś, że co roku jest specjalnie zamawiany, że to jest fajne.
Mi się początkowo nie podoba, i mimo, że specjalnie zamieniłam się w pracy na zmianę, tak by na Grodziec dotrzeć jak najwcześniej to i tak mokra jak kura dojeżdżam o ok 20:00

Na zamku bywam dość często, ale tak zatłoczonego go jeszcze nie widziałam. Ludzi jak mrówków.
Nikogo nie znam. Prawie. Kilka znajomych twarzy ze zlotu w Wilczynie, Jagna i Fazik, reszta mordek kojarzona gdzieś z forumowych zdjęć.
Dołączam się na parkingu do Andrzeja na chyba szarym Trampku 600, który również zdaje się, że nikogo nie zna. ( Andrzeju- jeśli jesteś na forum to pozdrawiam serdecznie!)
Zanoszę graty do sali rycerskiej. Miałam spać w namiocie ale deszcz mnie zniechęcił. Rozkładam się, wkoło wesołe rozmowy, słyszę parę znanych ksywek lecz ludzi nie znam.
Udaje się na obchód po zamku, powoli zaczynają się koncerty. Posłuchałam muzyki, porozmawiałam chwilkę z paroma osóbkami i zrobiło się późno(22:00) a mi wciąż tak jakoś dziwnie. Stwierdzam, że nudno i udaje się spać.
Zmierzam do swojego śpiworka i słyszę za sobą:
-Zaczekaj!
Zatrzymuję się, myśląc czy to mnie ktoś kurcze woła, czy nie. Obracam się, i widzę grupkę osób. Nikogo jednak nie poznaje, a zbyt daleko stoję by przeczytać ksywki na identyfikatorze. Podchodzę ciutkę bliżej, wzrok wytężam i:
- O Grucha! Cześć!
Tak poznaję ekipę Czarnuchów, i tak mój wieczór zakończył się nad ranem

Sobota rano. Nie pada. Super.
Po śniadaniu zbiórka na trasę soft off Jagny

Trasa była w większości po czarnym, reszta to łatwe szuterki, polne dróżki.
W związku, że cały poprzedni dzień oraz noc padało. Zwykłe polne dróżki zamieniły się w bagienka i już na początku niektórzy polegli.
Jagna przygotowała nie tylko traskę ale i atrakcje jak np Zamek Gryf w Proszówce.



Właściciele zamku pozwolili na wjazd motocyklem. Szkoda, że mój został zastawiony.

Na zamku czekał na nas przewodnik, który co nieco opowiedział o historii tego miejsca.


Następnym celem rajdu był Zamek Czocha

Po zwiedzeniu kolejnego zamku zaczął się zbliżać czas obiadu.
Deszcz sobie o nas przypomniał. Zaczęło się robić mokro i zimno.

Cała nasza grupka powoli zaczęła kierować się w stronę zamku. W okolicach Wlenia żeśmy się pogubili. Znałam trasę bo kilka dni wcześniej jechałam nią z Jagną. Chciałam poprowadzić, niestety każdy zaczął jechać w inną stronę. Powróciliśmy więc na zamek.

Wieczorem licytacja, kolejne niesamowite koncerty, rozmowy i wspólna zabawa.
A w niedzielę niestety koniec.






Na zlocie panował niesamowity klimat. Ciężko to opisać. Trzeba się przekonać samemu
Ja postanawiam, że za rok ponownie się pojawię
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kogo widziałem dalej i bliżej ;) jorge Kwestie różne, ale podróżne. 1194 07.04.2024 20:10
Sezon obniżek luzMarija Wszystko dla Afrykańczyka 34 20.11.2010 12:11
Sezon w pełni, ciepełko... Reinchardt Inne tematy 25 08.04.2009 12:41
Coraz bliżej święta... lena Inne tematy 30 02.01.2009 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.