Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2015, 07:20   #31
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 min 28 s
Domyślnie

A co jest nie tak z ich hasłem? Jadą uczcić zwycięstwo w II WŚ. A co, może nie zwyciężyli, to tylko kłamstwa Putina? Nie mają prawa do patriotyzmu i do uczczenia swojej historii? Do oddania hołdu setkom tysięcy rodaków, którzy walczyli i polegli? Odwiedzenia ich grobów i zapalenia zniczy? Oczywiście, może to być dla nas niewygodne, tak samo jak dla nich niewygodne jest przypominanie o Katyniu.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 07:48   #32
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Niejednoznaczna sprawa.
Wyobrażam sobie fajnych gości, motocyklistów, którym ktoś psuje przyjemny wypad okazjonalny.
Wyobrażam sobie też materiały jak taka polska motocyklowa brać pełna dobrej woli jest narzędziem w rosyjskiej propagandzie i chcąc nie chcąc biorąc udział w takim przejeździe podpisuje się pod nacjonalistycznymi, rosyjskimi hasłami.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 07:54   #33
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

IMHO nie ma co bić piany. Na zlecenie polityczne ze wszystkiego da się zrobić syf. Przejadą, pojadą i pewnie wszyscy o tym zapomną.
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 08:00   #34
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 min 28 s
Domyślnie

Dlatego sytuacja jest wkurzająca. Mendia zrobiły z tego sprawę polityczną, i na chwilę obecną nie ma dobrego wyjścia. Chyba rzeczywiście najlepiej by było gdyby nie dostali wiz. Później oni Rajdu Katyńskiego nie wpuszczą i będziemy kwita. Znaczy polityczni pieniacze będą kwita. Albo niech Policja ich eskortuje, "od tego oni są, od tego są oni" . Ale co mogą zrobić kluby motocyklowe w Polsce, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła? Można zorganizować przejazd przez Warszawę pod hasłem "politycy odpierdolta się od motocyklistów", czy coś? Myślę, że powinniśmy jasno dać do zrozumienia, że odcinamy się od tej całej szopki. Dziwne, że duże portale internetowe, gazety motocyklowe itp. nie odniosły się do tematu.

Edit
Kristos, a co mnie obchodzi, gdzie byli postrzelać? Dopóki na moim podwórku nie strzelają, to są dla mnie grupą motocyklistów. Przejazd amerykańskich weteranów też byś chciał zablokować, bo byli sobie w Iraku czy Afganistanie postrzelać? Wyłącz tv, włącz myślenie. Niektórzy łykają propagandę jak pelikany, a sami się dziwią, że większość Rosjan wierzy w to, co widzi w tv. Przecież w naszych mendiach propaganda dokładnie taka sama jak w rosyjskich.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."

Ostatnio edytowane przez ferdek : 13.04.2015 o 08:13
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 08:12   #35
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 46 min 12 s
Domyślnie

Sprawa też w mojej opinii nie jest jednoznaczna. Byłem na wschodzie i lubię tych ludzi. Ale pojedynczych. Każda organizacja radykalizuje poglądy.
Jestem zdania, że lepiej aby odmówiono im wiz niż gdyby miało dojść do choćby niewielkiego incydentu na terenie Polski.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 08:27   #36
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 51 min 0
Domyślnie

Tu cały problem ,ze to demonstracja z inspiracji Putina. Izolowana Rosja w dniu 9 maja nie chce się z tym pogodzić. Oni są tylko narzędziem. Trudno znaleźć dobre rozwiązanie, ale robienie dymu tylko pogorszy sytuacje. Zresztą pewnie Putin na to czeka...Będą mówić ,ze faszyzm w Polsce jest gorszy niż na Ukrainie.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 09:14   #37
falcon500
 
falcon500's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 165
Motocykl: KTM990Adv+DR650RE+FLHTCI Electra Glide ULTRA
Przebieg: <50km
falcon500 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 14 godz 51 min 48 s
Domyślnie

W tym roku Rajd katyński jedzie świętować m.in. 405 rocznicę bitwy pod Kłuszynem i zdobycie Moskwy. Im także, mogą nie podobać takie uroczystości. Ale byłem tam dwa razy i nikt mi niczego nie zrobił.
Kilkukrotnie byłem także w ich siedzibie z RK, piliśmy browary miło było, pokazali w nocy Moskwę, kilkukrotnie pomogli.
Mają swoje święto, mogiły żołnierzy radzieckich Polsce niech jadą. Nie dajmy się podpuścić.
W przeciwnym razie, przez kilku pieniaczy w tym roku w Kłuszynie będzie druga bitwa, obawiam się że dla nas może być przegrana.
falcon500 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 09:24   #38
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Przyznam że kiedy pierwszy raz przeczytałem o przejeździe NV przez Polskę, byłem przeciwny. Bo foty z Putinem i odpowiednie komentarze. Ale dzięki temu wątkowi na forum spojrzałem na to inaczej.
Brat dziadka był Ostaszkowie, zginął w Kalininie ale to nie powód żebym nienawidził wszystkich co na wschód.
Jeśli ktoś jest bandytą i są dowody na to że kradł czy mordował to od wyłapania takiego kogoś są ci którzy biorą za to pieniądze, niemałe zresztą. A w necie (tv nie posiadam od lat) judzą nas przeciwko sobie i to umiejętnie.
Jak pojadą a akurat będę w kraju to chętnie pomogę, na trasie, czy to z noclegiem.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 09:26   #39
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Kristos, a co mnie obchodzi, gdzie byli postrzelać? Dopóki na moim podwórku nie strzelają, to są dla mnie grupą motocyklistów. Przejazd amerykańskich weteranów też byś chciał zablokować, bo byli sobie w Iraku czy Afganistanie postrzelać? Wyłącz tv, włącz myślenie. Niektórzy łykają propagandę jak pelikany, a sami się dziwią, że większość Rosjan wierzy w to, co widzi w tv. Przecież w naszych mendiach propaganda dokładnie taka sama jak w rosyjskich.

Mnie obchodzi. Nie miałbym ochoty cieszyć się, pić browków i poklepywać po plecach z gościem, który kilka dni wcześniej dokonał jakichś okrucieństw.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 10:01   #40
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Właśnie wszedłem na tvn24 i widzę takie coś:

Bez.tytułu.jpg
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak to jest z tymi bokserami? jaro Inne - dyskusja ogólna 24 20.11.2012 16:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.