Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2020, 09:52   #51
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Na pierwszy rzut oka też mi to rozwiązanie się średnio podobało, ale chyba się przyzwyczaiłem, jest w miarę eleganckie w stosunku do oemowych stelaży czy bagażnika... tyle za jak kufra nie planuję jak narazie zakupu, tylko rozwiązania rackless mnie interesują, a taki stelaż chroni mi moto i pozwala np rolke wozić pewnie umocowaną (bez bagażnika torba mi porysowała tylną owiewkę niestety), a tak wrzucić rogal, wrzucić sakwy bez stelażowe (Mosko lub Enduristan) czy przypiąć rolkę i mam spokój.

Ten mały bagażniczek pomaga przymocować (daje tylny punkt zaczepienia) dla sakw bezstelażowych gdy rozpinamy je na moto do tego można do nich tubę narzędziową przymocować i mieć schowaną pod owiewką.
Fakt linia motka już jest inna w odbiorze ale mają większą paletę kolorystyczną niż tylko czarny z yamaha, więc ból jest mniejszy
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 09:57   #52
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Rozmawiałem też z kolegą spotkanym na TET i jego zdanie jest takie ze akrap nie potrzebny, bo się tłumik rysuje przy glebach i można go łatwo pogiąć i zniszczyć. Ori w zupełności wystarcza bo i go nie szkoda, ale to zdanie napotkanego na campingu właściciela T7, nie moje...

Edit: poprawiłem swoją wypowiedź

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 31.08.2020 o 10:20
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 10:04   #53
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Tak wygląda twoja maszyna po ubraniu?
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 10:16   #54
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Narazie tak:



Zdjęcie powyżej jest poglądowe, powoli ubieram sprzęt

Na zdjęciu też mam zamontowaną regulację/zwyżkę szyby.



Jestem z tego rozwiązania zadowolony, mam 193cm wzrostu i się sprawdza

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 31.08.2020 o 10:22
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 10:29   #55
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Wersja rally oficjanie stoi 49999 i posiada tak: akcesoryjna kanapa (1649,45)+ naklejki 358+100, akrap 3443, osłona alu łańcucha - nie da się dokupić do zwykłej, ledy 67,10+540+540 (chyba bo są do wyboru jeszcze jakieś za 296), złote felgi - nie da się dokupić do zwykłej, płyta ochronna 1429,67, malowanie - nie da się dokupić do zwykłej, osłona chłodnicy 539 co daje 8666,22 czyli wychodzi 41 332,78 za samą Tenere pod warunkiem, że te szparagły chcilibyśmy dokupic do zwykłej gdzie zwykła kosztuje 42999. Podjerzewam, że troszkę by się dało się zbić ceny przy zamówieniu.

Z rzeczy które mnie ew interesują to prowadnica łańcucha, wydech bo zwykły brzmi jak odkurzacz, kanapa rally,

do rozważenia stopka centralna, kufer oraz stelaż pod kufer

jest też akcesoryjny amor Ohlinsa YA818 ale nikt chyba jeszcze nie zmieniał więc nie wiem czy warto.

Ceny sa mocno chore ale łatwiej mi to wrzucić przy zakupie w ratę leasingową niż później pierdolić się z fakturami

Fizolof - nie wiem, ile ważysz, ale moim skromnym zdaniem wymiana tylnego amora musi nastąpić, jeśli chcesz czasem dalej wyskoczyć i np. obłożyć moto jak Yaka.
Poza tym oryginał jest gumowaty i przewidziany do latania w pojedynkę osoby, która waży do około ~85kg.

Fakt, że na testach nie bawiłem się w ustawianie pod siebie i być może to wystarczy, ale wg mnie pierwsza inwestycja w tym motocyklu to powinien być amor.
Reszta według uznania.

Wszystko, co powyżej napisałem to tylko moje SUBIEKTYWNE odczucia.
Żeby zaraz nie było
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 10:46   #56
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Amor tylny OEM pięknie pracuje, trzeba tylko wymienić sprężynę na twardszą pod swoją wagę. Mam zamontowaną 90N i po polnych drogach 120 km/h rozwijam bez strachu.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 11:15   #57
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 12 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Tak wygląda twoja maszyna po ubraniu?
To moto pokazowe Adventure Spec z ich akcesoriami:

https://www.adventurespec.com/shop?search=tenere&order=

I chyba dość uczciwa rezenzja Dave'a Lomaxa (sorki jeśli już było):


Ostatnio edytowane przez nabrU : 31.08.2020 o 11:24
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 21:51   #58
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Rozmawiałem też z kolegą spotkanym na TET i jego zdanie jest takie ze akrap nie potrzebny, bo się tłumik rysuje przy glebach i można go łatwo pogiąć i zniszczyć. Ori w zupełności wystarcza bo i go nie szkoda, ale to zdanie napotkanego na campingu właściciela T7, nie moje...

Edit: poprawiłem swoją wypowiedź
Też tak uważam, co więcej OEM wydech ma całkiem przyzwoite brzmienie, nie jest za głośny na wolnych obrotach a jak mocniej się pałuje to ładnie buczy i bulgocze.
Najgorsza rzecz to umiejscowienie wydechu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, jak się raz wywróciłem na prawą stronę przy podjeździe to noga utknęła mi właśnie pomiędzy tłumikiem a podłożem. Byłem sam więc na siłę musiałem wyszarpać kulasa. Dobrze, że miałem ubrane Sidi Crosfire, bo w przeciwnym razie mógłbym sobie zrobić kuku. Już wiele się naczytałem od użytkowników, że przy mocniejszych glebach uchwyt trzymający wydech wygina się, a to źle bo jest przyspawany na stałe do ramy (subframe).
Już miałem zamawiać wysoki tłumik od Huzara, ale chwilowo się wstrzymałem. Na razie mam inne wydatki opony mi się kończą, nie mam prowadnicy łańcucha i parę innych drobiazgów by się jeszcze przydało.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 22:02   #59
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Fajnie wygląda to ich moto pokazowe. Jarek ale twoja Tenerka też spoko. Wogóle ładny motur im wyszedł. Chociaż, ktoś pisał tu na forum, (nie pamiętam gdzie), że jednak trochę tą taniość widać.

Ja osobiście bym skrócił to mocowanie na rejestracje. Wiem, że to wymóg homologacyjny i w każdym moto to badziewie jest montowane, ale psuje wizualnie tył.

A z tym wydechem to, że w sensie za nisko jest poprowadzony? Puszka mogła by iść tuż pod plastikiem, no ale to znowu problem z setami pasażera by był i pewnie z czymś tam jeszcze. Wiadomo, suma kompromisów
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 22:07   #60
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Ten huzar jest rozwiązaniem, co do uchwytu od komina to tez wygiąłem i wygina go każdy kto położy moto na prawej stronie. Na fb widziałem ze kolo odciął uchwyt dospawał płaskownik do którego dokręca uchwyt jak ma jechać na serwis do yamahy, poza ta sytuacja odkręca ori komin i uchwyt montując inny z innym uchwytem. Jakby tęgie łby z yamahy zrobili ta cześć odkręcany wielu by miało ten problem juz dawno z głowy. Po gwarancji pójdę tą drogą zapewne.

Btw zamówione Barkbustery, biało czarne z dodatkowymi slajderami do nich. Nad nad bagażnikiem od Adventure Spec nie zastanawiam ale zapewne zakupie komplet czerwony bagażnik i białe boki lub szare niemalowane

Czekaja mnie jeszcze oxfordy w specyfikacji angielskiej oraz ciuchy bo mam spodnie i kurtkę mesh a zaczyna juz pizgac powoli

Pojawiła się recenzja od "Lubosza"

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 31.08.2020 o 22:30
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
T7, XTZ690, Tenere 700 Ceramic blue y2019 pattryk Yamaha 396 06.07.2022 16:00
Buty jett pro white ramoneza Buty 41 18.06.2020 17:39
Michelin ENDURO COMPETITION IV F 90/90 -21 puszek Inne tematy 18 19.09.2017 00:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.