Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2008, 13:51   #11
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Post Serbia

Dopiero na wiosne kupuje fure wiec jeszcze nic pewnego. Wyjdzie w praniu.
Dzieki za linka, pokombinuje z trackami.
A co do artykulu to poczytajcie komentarze
Kwestie suszarek, stacji paliw, platnosci karta i beznadziejnych drog to raczej stare dzieje.
Nie doszukalem sie kiedy ten artykul byl napisany ale raczej dawno.
Serbia jest ok.

Ostatnio edytowane przez Poncki : 02.12.2008 o 13:53
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2008, 14:11   #12
suchy
 
suchy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lbn/Miasteczko Śl.
Posty: 1,530
Motocykl: TT600E, DR650
Galeria: Zdjęcia
suchy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 10 godz 57 min 27 s
Domyślnie

No i Budapeszt......koles musial chyba pobladzic,bo ostatnio,w szczycie,przez Budapeszt udalo mi sie szybciej przejechac niz np.o podobnej porze przez Wroclaw,a z kartami jest problem jedynie w Albanii.
suchy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2008, 14:27   #13
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Ooo, przez Budapeszt w szczycie to mi się nie udało zbyt szybko. Z pewnością była to wina kufrów bocznych, które uniemożliwiały przejeżdżanie obok tirów. Bez bocznych to każdy szczyt da się dość szybko przejechać.

Ale nie 1,5 czy 2h jak pisze relacjonator.

Ostatnio edytowane przez Gradient : 02.12.2008 o 14:44
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2008, 15:12   #14
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Serbia jest ok.
Serbia jest bardzo OK Jechaliśmy przez nią zaraz po tym gdy przez Polskę została uznana niepodległość Kosova i szczerze mówiąc mieliśmy pewne obawy jak nas tam przyjmą. Jedyne co nas spotkało to ogromna życzliwość ze strony ludzi
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2008, 20:43   #15
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,379
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 31 min 37 s
Domyślnie

W Albanii jest sporo bankomatów, praktycznie w kazdej wiekszej miejscowosci jest bank, wiec z wybraniem pieniedzy nie ma problemu, stacji benz z mozliwoscia zaplaty kartą jest bardzo, bardzo mało, wiec lepiej miec gotówklę ze sobą.
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2008, 22:03   #16
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Siemanko,

na poczatek moge polecic fotki z mojego wyjazdu, zebys zobaczyl co jak wyglada, jesli jeszcze nie byles na poludniu:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1514

W watku wypowiada sie kolega Ropuch, ktory przejechal sporo kilometrow np po Albanii. Polecam jego galerie jesli moge

Napisz moze cos wiecej o wyjezdzie:

-ile motongow
-sam czy z plecaczkiem
-nastawiasz sie na off czy turystyke klasyczna?

Jesli bedzie trzeba, mam ciekawe waypointy i tracki na Garmina.
Moj nr na Afrimapie.
Pzdr.
W sumie pomysł wynika z chęci zrobienia sobie fotki na mostku (N42.39556 E19.77376 - gdzieś koło Teth), takiej jak ta, którą zapodałeś do kalendarza.
Na wyjazd umawiamy się lokalnie, RaF na TA i ja na mojej babci.
Off w granicach rozsądku (tak, żeby było czym wrócić).

Jaka jest najkorzystniejsza trasa licząc np. od Wrocławia? Jakie najdłuższe dzienne przeloty tam robiliście?

Pzdr.
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 00:40   #17
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 50 min 11 s
Post Serbia Albania Czarnogora Kosowo

Jesli chodzi o trase to polecil nam ja Rambo i sie sprawdzila tzn:
Cieszyn-Zilina-Banska bystrzyca-Budapeszt-Subotica.
Ja bardzo zachecam do zwiedzenia Serbii
Mozesz przeleciec autobanem albo przez gory. My wybralismy druga opcje. Cisza, spokoj, maly ruch, troche dziurawe drogi. Taki czilałcik
Jesli chodzi o zwiedzanie to sam musisz poszperac w necie bo jedni lubia koscioly inni muzea a jeszcze inni disco w Belgradzie
Polecam Kosovo, bo ludzie duzo mowia, a w praktyce jest spokojnie i nie ma problemow. Troche egzotycznie.
Jak wlecicie do Albani, jest fajna droga na poludnie wzdluz granicy, az do jez. Ochrydzkiego. Same szutry, bez specjalnej mozliwosci skrocenia trasy tzn jedna droga i wsio. Bardzo wyczerpujaca trasa w upale.
Przed Albania warto profilaktycznie zadbac o lozyska (kola,glowki itp)
Zdecydowanie najciekawsza, i najtrudniejsza trasa to Szkodra-Teth-Koplik. Tutaj tez jest tylko jedna droga. Nie znajdziesz tam stacji benzynowej ale sa jakies dwa sklepy (tzn gospodarz sprzedaje co tam akurat ma).
Jesli bedziecie mieli kiepskie tempo mozecie nie wyrobic sie w jeden dzien.
W kwestii przebiegow, to do Serbii dojechalismy na raz i nie jest to jakis extrem.
Dziennie robilismy od 70 do ok 300. Sporo czasu odpada na pierdoly typu: zaspalismy, tankowanie, smarowanie lancucha, jedzenie!!!, zwiedzanie, fajne jezioro, moze sie wykapiemy itp
Adriatyk w Albani jest raczej brudny i chyba nie moge go polecic. Szczegolnie ze obok Czarnogora.
W Czarnogorze moge polecic Kotor, zajebiste winkle z Kotoru do Podgoricy (traska przez gory), Durmitor, Zabljak jest nawet kulturka (fajny i tani kemping) ale sporo ludzi.
Pamietaj, ze w Serbii pod koniec sierpnia jest Guca- 3 dni trabienia
Jesli ktos ma zapedy historyczno-polityczne (tu akurat mam na mysli historie najnowsza) to polecam Srebrenice w Bosni (bez podkladu historycznego chyba nie ma sensu).
Fajnie jesli Plakiet doda jeszcze cos od siebie, bo ja oceniam subiektywnie
Podsumowujac:
- W Serbii czulem sie jak w domu, super ludzie, super zarcie, cisza spokoj
- Kosowo warto zobaczyc bo jest egzotyczne i mozesz zobaczyc co znaczy czarny PR (mam na mysli obiegowe opinie). Warto wczesniej poczytac o sytuacji politycznej.
-Albania to upał, kurz, pot, słońce, kamienie, słońce, kamienie, pot, wyjebane widoki, jezyk podobny calkiem do niczego, wszechobecne smieci oraz pot, slonce i kamienie.
-Czarnogora najbardziej turystyczna ale nie jak chorwacja, z zajebistym morzem i mega widokami w Durmitorze!!!
-Bosnia to ostrzelane budynki, domy ze starymi fundamentami i odbudowanymi pietrami, opuszczone domy z zabitymi oknami i cmentarze. (Zaznaczam, ze w Bosni bylismy pol dnia i zrobilismy okolo 300 km wiec sa to tylko moje prywatne skojarzenia, jakie pozostaly po wyjezdzie)
To chyba tyle.

Ostatnio edytowane przez Poncki : 03.12.2008 o 00:44
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 09:13   #18
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Hmm brak możliwości płacenia kartą i wszechobecna policja w Serbii ? Trochę przesadził ...
No jeszcze parę lat temu tak było. Jadąc samochodem trasą z Węgier do BG nie obyło się bez 10 patroli i kilku postojów z tym związanych. Na bramkach płacić kartą nie można było a kurs € kosmiczny naliczali.
Ostatnio się pozmieniało. Już praktycznie w ogóle nie zatrzymują a kartą można płacić. Jeszcze dalej nie wiem za co i dlaczego tyle ale można.

W temacie - myślę że ciekawa traska by była jak by zachaczyć o serbię i jechać przez tarę, durmitor, potem do bośni i dopiero HR i MNE. Ja sobie na wiosnę zaraz jak stopnieją śniegi zrobię takie kółko 2-3 dni.

Do ponckiego się dołączę i potwierdzam co pisze o tych krajach. Dodam jeszcze tak, że za HR nie przepadam, ludzie jacyś dziwni - upierali się, że ja bardzo dobrze po chorwacku mówię a ja wcześniej 3 lata w SRB/BG. Ciekawostką w Serbii jest to, że można sobie do parku narodowego wjechać jak chcesz - nie tak jak u nas, że szlaban i kółko. W Bośni też baaaardzo przyjaźni ludzie. Na wieś jak się pojedzie, to nie ma problemu się zatrzymać i pogadać z gazdą, a i rakiji i kawy się napić przy tym. Ze względu na historię niedawną dużo mają do opowiedzenia.

Jeśli chodzi o Budapeszt, to mnie się wydaje, że otworzyli M0 z M3 do M5. Tak ostatnio po znakach coś wydumałem. To by było zajebiste bo BP faktycznie ciężko przejechać.

Ostatnio edytowane przez PARYS : 03.12.2008 o 09:25
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 20:04   #19
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jak to wszystko poskładam, to na pewno wyduma się ciekawą traskę. W zasadzie najbardziej ciekawi mnie "folklor" i jak to Poncki ujął "wyjebane widoki". Już czuję jak będziemy skwierczeć w tym upale dla tych widoków ...

A czytaliście już o tym wypadzie?
http://www.odyssei.com/pl/travel-article/13135.html
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2008, 23:32   #20
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Jeśli lubisz urokliwe starówki to Mostar przypadnie ci do gustu. Fajniejszy klimatem od wszystkich chorwackich, nadmorskich miast moim zdaniem. Ludzie przemili i sympatyczni. 1 dzień jednak na jego zwiedzenie powinno wystarczyć.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania/Czarnogóra 6-21 Sierpień 2011 Jaca GDA Umawianie i propozycje wyjazdów 24 02.08.2011 21:59
Mapy TOMTOM czarnogóra albania - są wogóle duzy79 Przygotowania do wyjazdów 3 02.09.2010 22:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.