Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.01.2016, 09:15   #1
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 30 min 13 s
Domyślnie Jakość paliwa, oktany, stopień sprężania info

Mam pytanie do znawców tematu.Przeczytałem,że silniki z niskim stopniem sprężania lepiej przyjmują paliwo o niskiej liczbie oktanów. Nowe GSy mają stopień sprężania
12,0:1 GS 800
12,5:1 GS 1200
Nowa Afryka ma 10,0:1
Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym temacie? Tankowanie słabego paliwa w Azjii, dalekiej Rosji itp. Rozumiem, że motocykl może być słabszy itp ale jakie skutki dla silnika może nieść tankowanie benzyną o 80 czy 76 oktanach, ołowiową itp.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 10:14   #2
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Mam pytanie do znawców tematu.Przeczytałem,że silniki z niskim stopniem sprężania lepiej przyjmują paliwo o niskiej liczbie oktanów. Nowe GSy mają stopień sprężania
12,0:1 GS 800
12,5:1 GS 1200
Nowa Afryka ma 10,0:1
Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym temacie? Tankowanie słabego paliwa w Azjii, dalekiej Rosji itp. Rozumiem, że motocykl może być słabszy itp ale jakie skutki dla silnika może nieść tankowanie benzyną o 80 czy 76 oktanach, ołowiową itp.
Spalanie stukowe co moze powodowac uszkodzenie silnika
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2016, 10:38   #3
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Niektóre silniki mają czujnik spalania stukowego i komputer steruje zapłonem by nie dochodziło do tego zjawiska, pozatym przed wyjazdem trzeba przygotować moto np. w serwisie potrafią przeprogramować kompa. Dla starszych konstrukcji bez komp. wystarczy wsadzić grubszą uszczelkę pod głowicę i st. sprężania spadnie. Co do "ołowiowej" wydaje mi sie że ma więcej zalet niż wad- dlatego eko terroryści ją wyje..bali.
To tylko moja teroia
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gaźnik/Wtrysk a jakośc paliwa i wysokośc N.P.M. Mitzrael Inne tematy 18 17.11.2009 11:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.