Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2024, 09:48   #1
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie DISS na AFRYKĘ... Honda dała ciała zdecydowanie..

po 3 Afrykach i ponad 80 tys km przejechanych... chętnie się. wypowiem co dolega tej konstrukcji..

trochę mnie irytuje Honda swoim podejściem do Klienta... super technologia Hondy a głupiego lakieru nie potrafią położyć..




https://www.youtube.com/watch?v=hPiCRnHtdbE
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 11:18   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Honda zawsze olewała swoich klientów, nie przyznali się do zjebanych rzeczy i nie wymieniali ich w ramach gwarancji, brnęli w tym chcąc udowodnić że ich zajebistość jest nade wszystko. Jako najlepszych i największych producentów motocykli na świecie .
Po za tym to porządne motocykle, począwszy od skuterów po super sporty kończąc, przynajmniej dla mnie a jeżdżę Hondami od 1991 roku po dziś.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 12:35   #3
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 284
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 15 min 9 s
Domyślnie

Czyli co, kupuje 1100 za 90kk, po tygodniu wysiada ekran i ? Bujaj się Panie klient? Nie nasz problem. Żenada.
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 12:54   #4
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bulwiak Zobacz post
Czyli co, kupuje 1100 za 90kk, po tygodniu wysiada ekran i ? Bujaj się Panie klient? Nie nasz problem. Żenada.
właśnie mi chłopaki napisali za po latach ataku Honda przedłużyła gwarancje na ekran na 10 lat. podobno juz wymieniają..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 13:00   #5
rdrv33


Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Krk
Posty: 26
Motocykl: SD13 (CRF1100) 2023/2024
rdrv33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Hmm z tego co wiem to możesz zmienić interfejs dla trybu gravel oraz offroad na ten tzw. Gold. Co ekranu dotykowego - oczywiście, że powinno to działać, aczkolwiek ja w ogóle nie dotykam ekrany tylko wszystko z kierownicy - aczkolwiek nie zrobiłem jeszcze zbyt wielu kilometrów więc może dopiero mnie to czeka Niemniej jednak muszę się zgodzić, że obsługa nie jest zbyt intuicyjna. (mówię to na bazie modelu 2024 więc może tutaj wprowadzili jakieś zmiany).
No i:
- 11:42 - "Lubię Afryką jeździć w terenie",
- 23:14 - "Nie lubię nim jeździć jakoś terenowo za bardzo"

Zdecyduj się
rdrv33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 13:18   #6
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,389
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 23 godz 20 min 50 s
Domyślnie

Pod koniec zeszłego roku miałem nową Afrę (DCT) na dwa dni.

Milusio śmigała, przy redukcji efektownie robiła przygazówki między biegami, dźwięk nawet na oryginalnym tłumiku był ciekawy, jednak...


Przez te dwa dni nie doszedłem do tego jak poprzełączać niektóre funkcje na lewym panelu guzikowym (na kierownicy) - totalny brak logiki
I rozczarowania dopełnił brak języka polskiego


A szczerze mówiąc mooocno się zastanawiałem nad wymianą na nowszy model.
I z dokładnie tych dwóch powodów zrezygnowałem z wymiany.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 13:19   #7
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 255
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 8 godz 36 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
po 3 Afrykach i ponad 80 tys km przejechanych... chętnie się. wypowiem co dolega tej konstrukcji..

trochę mnie irytuje Honda swoim podejściem do Klienta... super technologia Hondy a głupiego lakieru nie potrafią położyć..




https://www.youtube.com/watch?v=hPiCRnHtdbE
Wyświetlany (wygląd) ekran przy trybach jazdy możesz sobie dowolnie zmienić w ustawieniach i ustawić np taki sam dla wszystkich trybów.
Aby nie było zwłoki przy zmienię trybów rób je na zamkniętej manetce gazupodczas jazdy i zaktualizuj oprogramowanie. U mnie nie ma tego problemu
Kontrolę trakcji możesz przypisać tomprzycisku gwiazdka. Wówczas wystarczy włączyć tryb offroad który wyłącza abs na tylnym kole a gwiazdka wyłączyć kontrole trakcji. Pozostaje wheelie control, które najlepiej wyłączyć w ogóle
Tryb D jest wyłącznie po to aby moto spełniał normę i spalanie.
Rama jest genialna, owiewki drogie bardzo i ich zdejmowanie ryzykowne jak ktoś nie ma wprawy.
Menu faktycznie skomplikowane i co sezon trzeba sobie przypomnieć co i jak uruchomić.
Fajny film dobrze opisujący afrikę też mam podobne odczuciach do tego modelu
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 14:05   #8
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Nalatalem moja Afra prawie 50tys i tej zimy miałem po raz pierwszy długą przerwę, jakieś 4 miesiące, bo latałem RTkiem.

Zgadzam się z przedmówcami o niepotrzebnie skomplikowanym sterowaniu, ilością guziczków na lewej manetce. W porównaniu do pierścienia BMW to intuicyjności po prostu nie istnieje. Może poza guzikami którymi steruje się muzyką do przodu / do tyłu, to jest wygodne i nie odrywa uwagi jak się zapamięta układ. I to jest chyba klucz do sukcesu. Wsiadłem po 4 miesiącach i już po paru kilometrach wszystko działo się bez patrzenia na guziczki. Pewnie dlatego ten interfejs mocno wkur… ludzi którzy biorą taką afre na krótkie jazdy czy nawet dzień czy dwa. Moim zdaniem umieszczenie guziczków do tempomatu jest lepsze w BMW.

Natomiast dużo łatwiej jest moim zdaniem sterować grzaniem manetek w Afrze.

Dla mnie ogromną zaletą jest Apple car / android auto. Sterowanie z manetki, bez konieczności używania dotyku a przede wszystkim ja nie znoszę zewnętrznych nawigacji. Mogliby by już zrobić Apple car / android auto bezprzewodowo. Ja się przyzwyczaiłem i trzymam tel w torbie na gmolach ale to już chyba czas najwyższy.

Co do najważniejszej sprawy czyli jeżdżenia to jest to dla moto bliskie ideału na dłuższe trasy. Przy moim wzroście 180 cm mam idealną odprężoną pozycję i idealnie jeździ się na stojąco. Latanie kilkanaście godzin dziennie jest przyjemnością. Po 4 miesiącach latania RTkiem wsiadłem na Afre i jak bym usiadł na starym wygodnym fotelu. Ciężko jest narzekać na wygody na RTku ale jednak pozycja jest mniej naturalna i latanie na stojąco jest niewygodne. Pewnie jakby obniżyć podnóżki i podnieść kiere byłby lepiej. Ale wracając do Afry to ochrona przed wiatrem jest naprawdę dobra, po zmianie szyby i dołożeniu deflektorów Zawias jest dla mnie super, praktycznie na każdą twardą nawierzchnię, nie przeszkadza mi nurkowanie i duże koło z przodu. W sumie to średnie spalanie poniżej 5l też jest zaletą.

Z felerow to środek ciężkości co przy moim wzroście w przypadku wpadnięcia nogi w jakiś dołek na drodze podczas zatrzymania grozi paciakiem. Nie pogardziłbym też jakimś gwizdkiem żeby wyciszyć trochę wydech podczas dłuższej jazdy z większymi prędkościami. Ale dobre zatyczki załatwiają sprawę i nadal da się gadać przez cardo. Przedni reflektor świeci bardzo słabo, halogeny są dla mnie konieczne, natomiast te lampy zakrętowe są super.

Nie latam w offie.

Konkludując Afra zostaje u mnie na kolejne lata do latania solo
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 14:17   #9
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rdrv33 Zobacz post
- 11:42 - "Lubię Afryką jeździć w terenie",
- 23:14 - "Nie lubię nim jeździć jakoś terenowo za bardzo"

Zdecyduj się

noo racja.. brzmi trochę jak rozdwojenie..

zasadniczo użytkuję ten motocykl Asfaltowo- terenowo- wyprawowo
i lubię właśnie taki rodzaj wyjazdów.. gdzie teren stanowi jego cześć.. i wkurza mnie trochę, że tak sobie się do tego nadaje niby ok.. bo jest kolo 21 zawias USD, niezły skok zawiasu.. ale tak trochę kondoniasto jedzie.. czasami

i trochę.stąd to rozdwojenie.. Lubie wyprawy i uniwersalność.. chciałbym, aby w terenie jechała lepiej.. zawieszeniowo

Afra jest super do latania.. i naprawdę uwielbiam ten motocykl.. dlatego jest juz trzecia..

aa z tym wydechem.. to osostanio polatałem GS1250 i tam jest dużo głośniej.. starsza crf1000 też ma głośniejszy wydech
według mnie jest całkiem ok.. wyważenie Afra ma bdb.. tyle ze ona ciężka wiec może dlatego tak to odczuwasz..



Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Nalatalem moja Afra prawie 50tys i tej zimy miałem po raz pierwszy długą przerwę, jakieś 4 miesiące, bo latałem RTkiem.

Zgadzam się z przedmówcami o niepotrzebnie skomplikowanym sterowaniu, ilością guziczków na lewej manetce. W porównaniu do pierścienia BMW to intuicyjności po prostu nie istnieje. Może poza guzikami którymi steruje się muzyką do przodu / do tyłu, to jest wygodne i nie odrywa uwagi jak się zapamięta układ. I to jest chyba klucz do sukcesu. Wsiadłem po 4 miesiącach i już po paru kilometrach wszystko działo się bez patrzenia na guziczki. Pewnie dlatego ten interfejs mocno wkur… ludzi którzy biorą taką afre na krótkie jazdy czy nawet dzień czy dwa. Moim zdaniem umieszczenie guziczków do tempomatu jest lepsze w BMW.

Natomiast dużo łatwiej jest moim zdaniem sterować grzaniem manetek w Afrze.

Dla mnie ogromną zaletą jest Apple car / android auto. Sterowanie z manetki, bez konieczności używania dotyku a przede wszystkim ja nie znoszę zewnętrznych nawigacji. Mogliby by już zrobić Apple car / android auto bezprzewodowo. Ja się przyzwyczaiłem i trzymam tel w torbie na gmolach ale to już chyba czas najwyższy.

Co do najważniejszej sprawy czyli jeżdżenia to jest to dla moto bliskie ideału na dłuższe trasy. Przy moim wzroście 180 cm mam idealną odprężoną pozycję i idealnie jeździ się na stojąco. Latanie kilkanaście godzin dziennie jest przyjemnością. Po 4 miesiącach latania RTkiem wsiadłem na Afre i jak bym usiadł na starym wygodnym fotelu. Ciężko jest narzekać na wygody na RTku ale jednak pozycja jest mniej naturalna i latanie na stojąco jest niewygodne. Pewnie jakby obniżyć podnóżki i podnieść kiere byłby lepiej. Ale wracając do Afry to ochrona przed wiatrem jest naprawdę dobra, po zmianie szyby i dołożeniu deflektorów Zawias jest dla mnie super, praktycznie na każdą twardą nawierzchnię, nie przeszkadza mi nurkowanie i duże koło z przodu. W sumie to średnie spalanie poniżej 5l też jest zaletą.

Z felerow to środek ciężkości co przy moim wzroście w przypadku wpadnięcia nogi w jakiś dołek na drodze podczas zatrzymania grozi paciakiem. Nie pogardziłbym też jakimś gwizdkiem żeby wyciszyć trochę wydech podczas dłuższej jazdy z większymi prędkościami. Ale dobre zatyczki załatwiają sprawę i nadal da się gadać przez cardo. Przedni reflektor świeci bardzo słabo, halogeny są dla mnie konieczne, natomiast te lampy zakrętowe są super.

Nie latam w offie.

Konkludując Afra zostaje u mnie na kolejne lata do latania solo
Cytat:
Napisał Rajtek Zobacz post
Wyświetlany (wygląd) ekran przy trybach jazdy możesz sobie dowolnie zmienić w ustawieniach i ustawić np taki sam dla wszystkich trybów.
Aby nie było zwłoki przy zmienię trybów rób je na zamkniętej manetce gazupodczas jazdy i zaktualizuj oprogramowanie. U mnie nie ma tego problemu
Kontrolę trakcji możesz przypisać tomprzycisku gwiazdka. Wówczas wystarczy włączyć tryb offroad który wyłącza abs na tylnym kole a gwiazdka wyłączyć kontrole trakcji. Pozostaje wheelie control, które najlepiej wyłączyć w ogóle
Tryb D jest wyłącznie po to aby moto spełniał normę i spalanie.
Rama jest genialna, owiewki drogie bardzo i ich zdejmowanie ryzykowne jak ktoś nie ma wprawy.
Menu faktycznie skomplikowane i co sezon trzeba sobie przypomnieć co i jak uruchomić.
Fajny film dobrze opisujący afrikę też mam podobne odczuciach do tego modelu
nie wiedziałem o tym że da się porzypisać gwiazdkę.. do funkcji.. z tym, że w trybie offroad z tego co pamietam i tak jest ABS na oba koła,, ( muszę sprawdzić) i tak jest wheele control.. co i tak zmusza mnie do zatrzymania, ściągania rękawic i klikania po ekranie.. słabe to..

w Aprili mam zdefiniowane tryby wszystkiego i sobie w locie tylko przełączam tryb właściwy
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez Novy : 10.03.2024 o 14:36 Powód: Połączenie postów
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 14:37   #10
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,152
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 39 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
Afra jest super do latania.. i naprawdę uwielbiam ten motocykl.. dlatego jest juz trzecia..

aa z tym wydechem.. to osostanio polatałem GS1250 i tam jest dużo głośniej.. starsza crf1000 też ma głośniejszy wydech
według mnie jest całkiem ok.. wyważenie Afra ma bdb.. tyle ze ona ciężka wiec może dlatego tak to odczuwasz..
Porównanie dźwiękowe mam po 1200RT ale to już szukanie dziury w całym, Afra pięknie w brzmi a na odcinki eskami to zatyczki jak się całe dnie lata.

Zgadzam się, Afra wyważona jest doskonale ale swoje waży i niska też nie jest.

Zapomniałem prawie o DCT, zajeb… to urządzenie jest po prostu moim zdaniem. Mógłbym wszystkie motki mieć z DCT
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.