Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.06.2020, 19:37   #1
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie Autem po Podlasiu na urlopie

Podlasie znam motocyklowo ale raczej z to mi się średnio przyda, bo jadę tym razem autem (co prawda 4x4 ale to tylko freemont więc tylko szutry) stąd pytanie do Was - gdzie zabrać rodzinę, aby:
1) pojechać szutrami w miejsca widokowe
2) pojeździć szutrami w klimatyczne wioski/miejsca
3) pojechać szutrami/dziurawymi asfaltami w miejsca, w które po prostu warto pojechać (np. historia, przyroda, ciekawostka)


Generalnie będę miał kilka dni na samo Podlasie i chciałbym Młodemu pokazać jak najwięcej przyrody, pięknych widoków i miejsc, w których trzeba być po prostu, będąc na Podlasiu.
Wiem, że są jeziora i lasy a nawet puszcze ale wiem też, że oprócz Kruszynian jest pewnie wiele miejsc, w których być warto, a o których nie wiem. Nie chcę błądzić (choć czasem warto) bo czasu niewiele...

Z góry dzięki

P.S. szukałem, ale podobnego tematu nie znalazłem - jeśli jest - proszę o usunięcie tego wątku
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2020, 22:45   #2
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

W ten weekend na moto jechałem kawałkiem TET nad Siemianówką - można robić osobówką. Trasa Jałówka - Kruszyniany - Nietupa - Krynki to 90% szuterek. Widoczki ok.
Fajnie też powłóczyć się w linii Gruszki, Mikaszówka, Giby - drogi polno-szutrowe. Ukryte biwaki itp.
Tam można zaliczyć dwa trójstyki granic:
1. PL/BY/LT w lesie ale można dojechać. Czają się pogranicznicy i jak zagaisz to w ramach walki z nudą zaprowadzą Cię na trojstyk. Tam przepływa Marycha.
2. PL/LT/RU asfaltem dojedziesz, obelisk i kamera jest. Trasa 651 pomiędzy nimi to piękne widoki moreny, lasy i jeziora.

Jeszcze lepiej - zabierz młodego na Litwę. Tam Podlasie jeszcze piękniejsze. Albo Niemen, Druskienniki.

Wszystko pokonasz z napędem na jedno koło, a co dopiero 4.
Powodzenia!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2020, 22:55   #3
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
W ten weekend na moto jechałem kawałkiem TET nad Siemianówką - można robić osobówką. Trasa Jałówka - Kruszyniany - Nietupa - Krynki to 90% szuterek. Widoczki ok.
Fajnie też powłóczyć się w linii Gruszki, Mikaszówka, Giby - drogi polno-szutrowe. Ukryte biwaki itp.
Tam można zaliczyć dwa trójstyki granic:
1. PL/BY/LT w lesie ale można dojechać. Czają się pogranicznicy i jak zagaisz to w ramach walki z nudą zaprowadzą Cię na trojstyk. Tam przepływa Marycha.
2. PL/LT/RU asfaltem dojedziesz, obelisk i kamera jest. Trasa 651 pomiędzy nimi to piękne widoki moreny, lasy i jeziora.

Jeszcze lepiej - zabierz młodego na Litwę. Tam Podlasie jeszcze piękniejsze. Albo Niemen, Druskienniki.

Wszystko pokonasz z napędem na jedno koło, a co dopiero 4.
Powodzenia!

A może i Litwa...
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2020, 09:57   #4
Navi


Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: Husqvarna TR650
Navi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 46 min 0
Domyślnie

Koniecznie zrób sobie nocleg na parkingu Lasów Państwowych w Gruszkach (wspomnianych wyżej), jest git. Stoi toitoi, jest za free, a w nocy mogą Cię odwiedzić pogranicznicy lub żubry.
Navi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2020, 15:29   #5
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Question

Cytat:
Napisał Navi Zobacz post
Koniecznie zrób sobie nocleg na parkingu Lasów Państwowych w Gruszkach (wspomnianych wyżej), jest git. Stoi toitoi, jest za free, a w nocy mogą Cię odwiedzić pogranicznicy lub żubry.
Dzięki 👍
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pętelka szutrami na Podlasiu bukowski Inne tematy 12 10.05.2020 21:51
Pyrkanie po Podlasiu PietiaBBI Imprezy forum AT i zloty ogólne 30 14.07.2017 19:54
IV VIR-Bal na Podlasiu !!! Ivi Imprezy forum AT i zloty ogólne 165 07.03.2016 20:00
Autem do Chmielnicki (Ukraina) Cibor klv Kwestie różne, ale podróżne. 11 01.05.2013 23:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.