Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2022, 11:01   #1
Wolfsrudel


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: PJA
Posty: 22
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Wolfsrudel jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 39 min 54 s
Domyślnie Pytanie o obowiązek meldunkowy w Tunezji

Wybieramy się jesienią do Tunezji, planujemy spanie w namiocie, ale jest pewne "ale" - w wielu miejscach czytałem, że istnieje w Tunezji obowiązek zameldowania się w miejscu, gdzie zamierzamy spędzić noc i powinien to zrobić albo hotel, albo gospodarz, na którego zaproszenie przebywamy w danym miejscu i który nas gości. Nie znalazłem żadnych konkretnych informacji w komunikatach dla turystów z ichniego MSZ (tam wciąż głównie o covidzie), kierunek wśród mało zorganizowanych turystów mało popularny, więc informacji z tej strony też niewiele (od Francuza, który był tam kilka lat temu dowiedziałem się tyle, że jako Francuza obowiązywały go inne zasady, niż pozostałych obcokrajowców). I teraz pytanie do osób, które były tam na wyjazdach niezorganizowanych - jak w praktyce wygląda sprawa z obowiązkiem meldunkowym?
Wolfsrudel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 11:55   #2
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Ty nie masz takiego obowiązku...za Ciebie robi to hotel. Ważniejsze od tego jest posiadanie już przed wejściem na prom potwierdzeń bookingu (opłaconych voucherów) na cały okres pobytu w Tunezji. Sprawdzają to w porcie i bez tego nie wjedziesz do Tunezji (nawet nie wpuszczą Cię na prom)
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 15:09   #3
jezyk0
 
jezyk0's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 35
Motocykl: XL600V, EXC 450
jezyk0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 33 min 21 s
Domyślnie

Czy ta inf. jest pewna? Czy wiesz to ze słyszenia?
jezyk0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 15:57   #4
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Wiem z autopsji i popsuło to nam kwietniowy wyjazd . Możesz też sobie sprawdzić warunki na stronach przewoźników promowych (obowiązuje cały czas)
Wystarczy jak będziesz miał wydrukowane potwierdzenie z bookingu, na każdy dzień pobytu w Tunezji.
Tematem powyższym zdziwione jest nawet przedstawicielstwo tunezyjskiej organizacji turystycznej w Polsce , ale przepis jest naprawdę egzekwowany przez osoby , które drukują Ci kartę pokładową w porcie.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 17:50   #5
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 294
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 1 godz 14 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Wiem z autopsji i popsuło to nam kwietniowy wyjazd . Możesz też sobie sprawdzić warunki na stronach przewoźników promowych (obowiązuje cały czas)
Wystarczy jak będziesz miał wydrukowane potwierdzenie z bookingu, na każdy dzień pobytu w Tunezji.
Tematem powyższym zdziwione jest nawet przedstawicielstwo tunezyjskiej organizacji turystycznej w Polsce , ale przepis jest naprawdę egzekwowany przez osoby , które drukują Ci kartę pokładową w porcie.
No to ładnie!
Forum to jednak siła
Wiem, jak to zabrzmi, ale widzę, że dzięki covidovi nie zmarnowałem ubiegłorocznych wakacji
Na tydzień przed wyjazdem covid tak przyłożył w Tunezji, że zmusił mnie do zmiany planów wakacyjnych.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 18:33   #6
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Dokładnie tu jest wszystko opisane : https://www.grimaldi-lines.com/it/em...i/#toggle-id-5

tłumaczenie: UWAGA: Do celów kontroli policji granicznej pasażerowie spoza Tunezji (na przykład Europejczycy lub Algierczycy), którzy nie są rezydentami Tunezji, muszą przedstawić akt własności domu lub umowę najmu w tym kraju, lub że są pozostający w związku małżeńskim z mieszkańcem Tunezji lub mają rezerwację hotelową na czas pobytu w Tunezji, w takim przypadku pasażerowie muszą już posiadać bilet powrotny. Libijscy pasażerowie tranzytowi z Tunezji są zwolnieni.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 20:38   #7
Wolfsrudel


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: PJA
Posty: 22
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Wolfsrudel jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 39 min 54 s
Domyślnie

Dzięki za info. Wygląda na to, że problem stwarza linia promowa, na którą też, niestety mamy bilety. Z Tunezji dostałem takie info:
"Zapraszamy do Tunezji
Nie ma problemu z zakwaterowaniem, jeśli nocujesz w namiocie, to znajdziesz ośrodki kempingowe lub schroniska lub jeśli chcesz, możesz wynająć mieszkanie na własną rękę. Pod względem rejestracji jest to jednak obowiązkowe i jest to bardzo normalna procedura, która rejestruje pierwszy dzień i wyruszasz. Oczywiście zostaniesz zapytany o drogę, którą wybierzesz i wyruszysz, ale nie ma ciągłego monitoringu."
Wolfsrudel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 21:37   #8
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Niestety proponuję Ci jednak , żebyś jednak miał zrobiony booking na cały wyjazd . Przechodzą potwierdzenia z Booking,com . Najlepsze, że tego dnia , którego jechaliśmy nie wpuścili na pokład 3 kamperów......ponieważ nie mieli bookingu w hotelach . Oczywiście kontrolującym to są linie promowe i takie same przepisy mają GNV jak i Girimaldi.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2022, 22:18   #9
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Z kiedy sa te dane? Mam zone tunezyjke i nigdy o tym nie slyszalem. Daj znac to powiem ci jak jest w kolejnych dniach.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2022, 00:05   #10
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Niestety proponuję Ci jednak , żebyś jednak miał zrobiony booking na cały wyjazd . Przechodzą potwierdzenia z Booking,com . Najlepsze, że tego dnia , którego jechaliśmy nie wpuścili na pokład 3 kamperów......ponieważ nie mieli bookingu w hotelach . Oczywiście kontrolującym to są linie promowe i takie same przepisy mają GNV jak i Girimaldi.
No a co ma zrobić turysta z namiotem? Czy sprawy nie rozwiązuje bilet powrotny?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Obowiazek wozenia alkotestow-Francja betu Kwestie różne, ale podróżne. 33 25.04.2012 20:26
Jaki gumy na wypad we dwoje na królowej do Maroka/Tunezji wiosną..? rambo Hamulce, kola, opony 8 16.12.2009 23:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.