Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.10.2019, 08:44   #1
APC
 
APC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 139
Motocykl: NAT + VTR SP2
Przebieg: 16300
APC jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 20 min 18 s
Domyślnie Tomtom 410 - wyznaczanie trasy w okolicy punktu

Cześć,

od niedawna posiadam nawigację Tomtom Rider 410. Jest to moja pierwsza nawigacja od Tomtoma. Dotychczas użytkowałem Automapę oraz Google maps.

Poznając możliwości Tomtoma i planując różne trasy z punktami po drodze nie znalazłem dotychczas opcji planowania przejazdu w okolicy danego punktu a nie dokładnie przez punkt co jest dosyć irytujące ponieważ do momentu przejazdu przez punkt tomtom cały czas nawiguje nas do ominiętego punktu.

W Automapie funkcja nazywa się "VIA okolica" i działa perfekcyjnie. Jest też oczywiście opcja planowania przejazdu przez punkt i nazywa się "VIA Punkt".

W sieci nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Czy ktoś z was wie czy Tomtom oferuję taką opcję?
APC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 09:38   #2
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że nie. Nie kojarzę w każdym razie. A w jakimś Garminie to widziałeś?
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 09:41   #3
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 10:27   #4
APC
 
APC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 139
Motocykl: NAT + VTR SP2
Przebieg: 16300
APC jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 20 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Wydaje mi się, że nie. Nie kojarzę w każdym razie. A w jakimś Garminie to widziałeś?
Garmina nie miałem nigdy w ręku więc nie wiem.
APC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 10:30   #5
APC
 
APC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 139
Motocykl: NAT + VTR SP2
Przebieg: 16300
APC jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 20 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?
Hmm nie wiem. Ale jako dużo wygodniejsze uważam rozwiązanie, gdzie planując trasę wybieramy czy mamy odwiedzić konkretny punkt czy też przejechać w jego okolicy (dla przykładu jakaś mała miejscowość).

Ustawiając trasę z przejazdem przez miejscowości tomtom prowadzi zawsze do samego centrum wioseczki.
APC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 10:31   #6
APC
 
APC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 139
Motocykl: NAT + VTR SP2
Przebieg: 16300
APC jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 11 godz 20 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?
Hmm nie wiem. Ale jako dużo wygodniejsze uważam rozwiązanie, gdzie planując trasę wybieramy czy mamy odwiedzić konkretny punkt czy też przejechać w jego okolicy (dla przykładu jakaś mała miejscowość).

Ustawiając trasę z przejazdem przez miejscowości tomtom prowadzi zawsze do samego centrum wioseczki. Automapa to mistrzostwo świata w porównaniu na tą chwilę.
APC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 14:49   #7
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Automapa jest niestety jedynym oprogramowaniem które ma tę opcję o której piszesz, czyli "prowadź przez okolicę".
W tych innych można stosować taką protezę/trik: postawić punkt via na drodze wylotowej z miasta przez które chce się przejechać. Wtedy nawigacja prowadzi optymalnie przez samo miasto i nie ciągnie do centrum. Jest to trochę upierdliwe, bo trzeba wiedzieć którą drogą chce sie opuszczać daną okolicę, ale innej rady nie ma.

Abstrahując od samego oprogramowania - Automapa jest faktycznie super na obszarze PL (szczególnie adresacja), ale poza już nie tak bardzo. W PL korzysta z własnych map, ale pozostałe tereny kupuje z zewnętrznej firmy, bodajże HERE...

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 18:23   #8
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Jeżeli przejeżdżasz obok punktu "przez" i Cie ewidentnie TomTom chce nawrócić, możesz szybko (o ile ustawisz sobie odpowiednio kolejność ikonek w menu) wejść w opcję "Aktualna trasa" > "Pomiń kolejny punkt". Wtedy TomTom nawiguje już do następnego po trasie.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2019, 19:31   #9
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,332
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 11 godz 12 min 22 s
Domyślnie

Musiałbym sprawdzić, ale mógłbym przysiąc, że raz jak jechałem, to ominąłem punkt i pojechałem dalej trasą, którą miałem jechać i mnie nie ciągnęło do punktu, tylko nawigowało dalej.
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cel podróży w postaci punktu na mapie w Grarmin 64 s. JaTomek GPS 4 04.05.2019 16:23
TOMTOM 450 Rider BlackDragon Szpej turystyczny - Produkty i Porady 13 05.01.2018 20:58
Cel A to Å , cel B to B**** i tak aż do G, do punktu G :) [Lipiec 2011] Neno Trochę dalej 45 03.05.2013 17:28
wyznaczanie trasy w BaseCamp i na odbiorniku Tomasa Mapy 4 26.02.2013 23:05
TomTom XXL IQ Europe 42 Proceder Hardware 3 21.08.2010 00:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.