Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2019, 23:37   #31
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domyślnie

Tak, kręcenie tymi śrubkami ma wpływ na strzały w wydech, jeżeli wszystko inne jest sprawne to masz za ubogo ustawione. Jaki kolor świec?
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2019, 23:51   #32
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 4 s
Domyślnie

O to chodziło mi. Kolor świec brąz, nawet nie jasny, ale to pewnie po 200 km się zmieni, po nowych nastawach. I rzecz podstawowa , kręcę tymi śrubkami https://photos.app.goo.gl/bBKVezb6KNkxKQLV8 Na środku foto z krzyżykiem na łebku. Innych za bardzo nie ma nawet. Może jestem w błędzie. Nic to , jutro wykręcę z 1 obrót i jazda próbna . Ale z bakiem cięzko je bitem pokręcać , ta od strony sprzegła jeszcze jako tako, ale po drugiej stronie za ciasno . RD03 mam. Co ciekawe na ssaniu przy schodzeniu z obrotów nie strzela , czyli może byc za skąpo.

Ostatnio edytowane przez Widmo80 : 30.11.2019 o 00:06
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 08:36   #33
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Kręcisz dobrymi śrubkami. W 3 i 4 są z boku - dokładnie te i nie jest tak źle nimi operować - po zdjęciu baku to w ogóle super.
W 7 są od dołu i tam to dopiero jest gimnastyka - nawet bez baku.

Moim zdaniem to strzelanie nie jest z winy ustawień pilot screw. Jeżeli wszystko jest w miarę sprawne w gaźniku to kręcenie tą śrubką nie da efektu strzelania. W sprawnych afrykach wykręcisz na 6 obrotów i nie strzela wkręcisz na zero i nie strzela. |Byłem świdkiem przypadku strzelającej afryki, do której przełożono gaźnik z całkowicie sprawnej i strzelała tak samo.

Co innego gdy niesprawne są inne podzespoły np. nieszczelny kolektory wydechowe lub ssące lub coś w głowicy i zaworach - jeżeli tam coś nie nie tak, to kręcenie tą śrubką może załagodzić efekt innej wady, ale to nie jest naprawa - sprawny i cierpliwy mechanik może załagodzić gaźnikiem w/w efekty.

W ogóle ta śruba w 3 i 4 jest zaplombowana i ustawiona fabrycznie - nie powinno się tam grzebać o ile nie robimy remontu gaźnika. Daje ona efekt w całym zakresie obrotów silnika, ale największy podczas obrotów jałowych - czym wyższe obroty tym efekt jej wpływu mniejszy (o ile ma prawidłowe ustawienia).

Ja bym zrobił tak: przegląd gaźnika czy wszystko jest ok, czyszczenie gaźnika, ustawienie poziomu paliwa na 7 mm - w 3 i 4 można go ustawiać, wymiana oringów, sprawdzenie air-cut itd... ustawienie śruby składu na fabryczne, synchronizacja gaźnika i testy. Jeżeli będzie strzelało to szukanie gdzie indziej... kolektory ssący wydechowy... jeżeli tu będzie ok... to prawdopodobnie zawory wydechowe...
To tylko moje zdanie i doświadczenia.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.

Ostatnio edytowane przez Mallory : 30.11.2019 o 09:05
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 09:27   #34
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 4 s
Domyślnie

Dzieki Mallory- tak będę szukał. Czy znacie może rozmiar oringów, które są na tych śrubach regulacyjnych? Mam Rd03 i u mnie po ich wykręceniu , nie było ani jednego. Może w tym przyczyna .
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 13:42   #35
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 49 min 31 s
Domyślnie

Kolejność taka:
Śrubka, potem nakładamy sprężynkę, blaszkę i oring.

Być może jak wykręciłeś śrubkę to oring został w gaźniku, zdarza się często.

A na półce nie masz przypadkiem starych gaźników od 3-ki Tam raczej na pewno są kompletne te elementy.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 16:00   #36
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 17 godz 54 min 16 s
Domyślnie

Bardzo zalepiony ten gaźnik brudem.
Nie przepuszcza Ci czasami na starych króćcach przy schodzeniu z obrotów i nie otwiera poprawnie Cut off aby wzbogacić mieszankę ? Lub masz gdzieś te gaźniki nieszczelne na pokrywce, osi ?
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 17:25   #37
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 4 s
Domyślnie

No i chyba znalazłem gdzie ja bolało. Artek - przypadkiem leżą sobie takie gaźniki u mnie , ale i w nich nie było tych oringow na śrubach.. albo zostały wewnątrz a ja nie umiem tego wydłubac . Pojechałem ze śrubą do motoryzacyjnego i dopasowałem tak, żeby był ciut grubszy , niż gwint , wkręciłem to z kroplą oleju i już . Jego rola to nie wpuszczać powietrza . Do oporu, wykręciłem o 2,5 obrotu obie, poskładałem i pojechałem na testy. I szok mał,y jak teraz Afryka odżyła - nigdy tak nie ciągnęła w całym zakresie obrotów . Tu na pewno jest lepiej, strzelać przestała , ale czasem sobie lekko fuknie , ale na pewno jest lepiej niz było . I tak bym zostawił ...ale... .Straciłem hamowanie silnikiem po puszczeniu gazu, a obroty nie schodzą szybko ( oczywiście po zamknięciu całkowitym manetki)zawieszają się na chwilę koło 2 tys i spadają na 1,5 tyś i tak oscyluja w granicach 1,2 - 1,5 tys . Moge zmniejszyć obroty wiadomo , ale wiem ze będzie zdychać wtedy. Może ma za bogato teraz? Spróbuje jutro dac na 2 obroty wykręcone.
Cassini - gaźnik nie mój , zdjęcie dla poglądu. Króćce ssące raczej ok , wymieniłem na nowe, air cut i uszczelki też nowe. Jakiej pokrywce? Kupie plaka jutro i wszystko sie wyjaśni.

Ostatnio edytowane przez Widmo80 : 01.12.2019 o 09:23
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2019, 21:07   #38
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 17 godz 54 min 16 s
Domyślnie

Chodziło o pokrywy komory pływakowej i wyciek paliwa z ich uszczelki - ale jak to nie twoje gaźiory na zdj. to nie było tematu.
A jeżeli nie schodzi z obr. i nie przycina się któraś z linek gazu a to powinieneś wychwycić dopychając placem oś przy gaźniku to zobacz czy nie ma problemu z linkami ssania.
Przetestuj jak zachowuje się na 1,5obr. - jak dalej słabo będzie schodzić z obrotów a jak piszesz falują obr. to może łapać lewe powietrze. Jak masz gaz w butli lub puszkę do zapalniczek podajesz delikatnie na gaźnik i obserwujesz czy obroty wzrosną..
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2019, 00:27   #39
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 949
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 4 s
Domyślnie

Dzisiaj jeszcze jedna regulacja, próby szczelności gazem - gdzieś zasysa lekko lewe powietrze mi - myslę że ośki przepustnic już lekko wyrobione są . Ustawiłem oba tak - wkręcone na max i wykręcone na pełne 3 obr. Poskładałem odpaliłem i wydaje się byc ok. Obroty w miarę stabilne, prycha , strzela w miare mało co i w miare szybko schodzi z obrotów. Myśle że lepiej już nie bedzie.

https://photos.app.goo.gl/xpCo5b24mhMMkdYq5
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Narzędziówka Rd07 - skład Pils Wszystko dla Afryki 3 11.04.2014 00:12
regulacja mieszanki - faq? Evvil Uklad paliwowy i wydechowy 5 09.09.2012 16:38
Skład mieszanki w RD 03 Cibor klv Uklad paliwowy i wydechowy 2 10.12.2008 19:32
Ale Skład, czyli jak szybko i bez sensu zwiedzić Chorwację DrSpławik Trochę dalej 12 30.06.2008 10:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.