Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.05.2014, 12:51   #1
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 46 min 34 s
Domyślnie ocena rowerów MTB, zakup używki

poszukuję roweru dla siebie i z wielu wybrałem poniższe, poproszę o ocenę znawców tematu i polecenie mi któregoś

http://allegro.pl/scott-kokomo-alu-alivio-20-wroclaw...
http://allegro.pl/gt-avalanche-alu-7005-amor-deore-xt...
http://allegro.pl/kettler-alu-rad-rock-shox-full-deore-lx...
http://allegro.pl/rower-author-kinetic-26-rama-21-blue...
http://allegro.pl/rower-gorski-trek-alpha-4500-okazja...
http://allegro.pl/rower-gorski-longus-white-sox-alu-26...
http://allegro.pl/rower-kands-lazaro-26-aluminiowy-krakow...
http://allegro.pl/rower-raleigh-cay-usa-kola26-deore-rock...

Wojtuś jest duży, ciężki i lubi pobrykać (robię codziennie do pracy 15 km asfaltem + weekendowo 100 km offem ) mój obecny rower miejsko-trekingowy się nie nadaje i ledwo zipie ...
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)

Ostatnio edytowane przez Wojtek_K : 29.05.2014 o 12:55
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 12:59   #2
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,626
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 44 min 54 s
Domyślnie

ciezko tu wystudiowac, ktory bedzie najlepszy, za duzo podales... niestety z rowerami tak jak z mortorami, trzeba ocenic stan lancucha amortyzatora, opon, obreczy, piast.. bo wymiana tego w stosunku do ceny zakupu moze kosztowac dodatkowe 200-300 albo i wiecej. z tych wymienionych to nic bym nie bral... do tych 900 dolozyl ze 300 i poszukal w sklepie nowego z gwarancja... serio.

a wlasnie.. lekki nie jestes, mam duzych kolegow i ich doswiadczenie jest takie, ze amor musi byc pompowany, te z przykladow to raczej szmaty i starocie. niech cie nie kusza te napisy lx czy xt, bo nawet xtr jesli stary i zurzyty to tylko do smieci.

Ostatnio edytowane przez redrobo : 29.05.2014 o 13:11
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 13:36   #3
korpuch
 
korpuch's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Racibórz
Posty: 38
Motocykl: nie mam AT jeszcze
korpuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 20 godz 14 min 5 s
Domyślnie

Wojtek,jeżeli szukasz porady,to musisz podać więcej informacji, t. zn. jaką jazdę preferujesz,jakie średnie przebiegi dzienne czy też tygodniowe,po jakim terenie(n.p. tylko asfalt,polne drogi i t.p.) po jakim terenie-płasko czy też górzyście itd,itd. Dzisiaj jest już taka specjalizacja,że rower dobiera się do konkretnego charakteru jazdy,nie pomijając parametrów użytkownika. Z zaprezentowanych rowerów wszystkie to t.zw. "górale",niewygodne do jazdy po płaskim,na dojazdy do pracy i do relaksu. Widzę,że je preferujesz-można je zastąpić też "góralami" ale już na kołach 29",wtedy znacznie wygodniej i efektywniej można je wykorzystać do codziennej jazdy. I jeszcze jedno,za 1200 złotych nic ciekawego nie kupisz,przynajmniej w sklepie.
korpuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 13:48   #4
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Ja bym szukał czegoś na dobrym widelcu typu roc shock lub suntora wyższy model, na dobrej przerzutce i dobrym kole ( w stanie do remontu, a co za tym idzie niższej cenie). Pod siebie będziesz musiał zainwestować w solidny napęd (kaseta ok 120zł, łańcuch ok 100, korba najlepiej na hollowtech-u 2 ok 250-300zł). Ja pod siebie ostatnio serwisowałem mtb i założyłem kasete sramowską 950, łańcuch shimano xtr i korbę sztywną na hollowtechu 2- a ważę dużo i napęd ma ze mną ciężko. Serwis widelca to prosta sprawa, a zarazem niezbyt kosztowna-wymieniasz 2 gumy i olej ok 80ml. Reszta to kwestia wielkości dopasowanej pod Ciebie i wyglądu, który ma Ci odpowiadać.

Osobiście z tych co pokazałeś brał bym tego gt avalanche. Bardzo mocna rama (mam rower tej marki i na takiej ramie), napęd wygląda jakby jeszcze miał posłużyć. Ten nowy amor niech se wykręci, spuści Ci ze 150 i jazda. Koła nie są z tego rowera jak i ten badziewny widelec.

Ostatnio edytowane przez maho : 29.05.2014 o 13:55
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 13:49   #5
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 53 min 44 s
Domyślnie

Słabo to wygląda..... to są stare rowery (sądząc po kolorystyce i fontach nazw marek i modeli) a w starym rowerze łańcuch jest już pewnie do wymiany, a jak łańcuch to i kaseta (oby nie korba też), przygotuj się na to że, amortyzator nie będzie już działał, obręcze stare i krzywe (lub pościerane boki od klocków hamulcowych). Ze zdjęcia to wróżenie z fusów... każdy rower trzeba zobaczyć, pomacać, pomierzyć to i owo i się nim przejechać...

Jeśli znajdziesz coś z moich okolic chętnie Ci go obejrzę...
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 13:52   #6
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 53 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maho Zobacz post
Ja bym szukał czegoś na dobrym widelcu typu roc shock lub suntora wyższy model, na dobrej przerzutce i dobrym kole ( w stanie do remontu, a co za tym idzie niższej cenie). Pod siebie będziesz musiał zainwestować w solidny napęd (kaseta ok 120zł, łańcuch ok 100, korba najlepiej na hollowtech-u 2 ok 250-300zł). Ja pod siebie ostatnio serwisowałem mtb i założyłem kasete sramowską 950, łańcuch shimano xtr i korbę sztywną na hollowtechu 2- a ważę dużo i napęd ma ze mną ciężko. Serwis widelca to prosta sprawa, a zarazem niezbyt kosztowna-wymieniasz 2 gumy i olej ok 80ml. Reszta to kwestia wielkości dopasowanej pod Ciebie i wyglądu, który ma Ci odpowiadać.
Przesadzasz.... dobra przerzutka to jaka? XT? XTR? a moze po prostu pewne Deore?
Dobry łańcuch 50 zł, kaseta 70 zł
Korba na kwadracie w zupełności wystarczy... pamiętaj że to są stare ramy....
Ni pakujmy go w ekstremalne rozwiązania cenowe bo i po co? Zauważ, ze on szuka roweru za ok 800 zł a nie roweru za 800 zł do którego ma dokupić osprzęt za 1000 zł bo i po co?
Pamiętaj... im droższy rower tym szybciej Ci go ukradną
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 14:11   #7
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

To że rower trzeba chronić przed złodziejami to wiadome. Jednak jeśli chce pojeździć, a waży pewnie tyle co ja to gwarantuje że support na kwadracie(nawet na maszynowych) max na rok starczy, octalink to też półśrodek. Korba będzie skrzeczeć i giąć się pod naciskiem ponad stukilowego chłopa. Więc albo półśrodki i wymiana napędu co chwila albo raz i dobrze.
Dobra przerzutka to minimum deore, ale dobra przerzutka to przede wszystkim sprawna przerzutka.
Można kupić zdrową i mocną ramę z osprzętem za ok 400zł dorzucić na napęd 400zł i śmigać bezproblemowo.
Jaki łańcuch za 50zł chcesz kupić i dać go komuś kto swoje waży?
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 14:32   #8
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 53 min 44 s
Domyślnie

A co ma waga do jakości łańcucha? Ja ważę 96 kg i nigdy nie jeździłem na łańcuchu droższym od HG-53 od Shimano i nigdy go nie zerwałem - a stosuję spinki. Nie o wagę chodzi a o power w nogach chyba? a przyznaję czasem jeżdżę twardo....
Pakowanie łańcucha (XTR) do słabszej kasety nie ma sensu, bo to jedna kaseta ma wytrzymać kilka łańcuchów ( np 3 łańcuchy zmienianych np co 500km {pierwszy, drugi, trzeci, pierwszy itd), a nie odwrotnie })
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 14:39   #9
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

A waga ma to do łańcucha, że piszemy o rowerze mtb i jak kierownik waży to musi cisnąć ostro. Zgadzam się z Tobą w pełni co do stwierdzenia, że dobry łańcuch tylko do dobrej kasety, ale też sprawnej korby. Ja wymieniam kasete co 2 łańcuchy (wyżej napisałem modele) i zębatki te które najczęściej używam w korbie (środkowa i mała) razem z kasetą. W przypadku chujowej korby musiał byś zmienić ją całą, a w przypadku porządnej zmieniasz tylko zębatki co radykalnie zmniejsza koszty.
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 14:45   #10
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 53 min 44 s
Domyślnie

Zęby w korbie (przy regularnym dbaniu o łańcuch i kasetę) zużywają się baaaardzo wolno. Dwa łańcucha na kasetę to niewiele (w sensie, że niezbyt duże przebiegi uzyskasz na jednej kasecie) Ja przy systemie jedna kaseta i trzy łańcuchy (hg53) robię na kasecie dobre 3-3,5 tysiaca

Ale my nie o tym.
Wojtek K pyta o konkretne rowery. Nie da się kupić na odległość.... chyba, że doskonale wiesz co kupujesz. Rama wytrzyma sporo, ale przy sporej wadze pierwsze klękną obręcze, szprychy i piasta.... Stary amortyzator nie będzie możliwy do serwisowania, reszta do poprawki... Ja gdy kupowałem sztywny turystyczno miejski rower też chciałem kupić i już. A tu nagle, no obręcze wolałbym podwójne kapslowane, hamulce jakoś nie biorą, klamki bym zmienił, przerzutka ma luz, mostek za nisko itp
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.