Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2018, 15:27   #21
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Myślistwo a zabijanie dla przyjemności to dwie różne sprawy zbyt często ze sobą mylone i wykorzystywane.
Stawiasz tezę, jakby to polegało na tym, że ktoś se strzeli do pluszaka i pójdzie do domu, zostawiając go by padlinożercy mieli co jeść...

Ja tam się cieszę, że jest wreszcie bat na osoby, które celowo przeszkadzają w polowaniach -polowania są prawną i całkowicie legalną działalnością w tym kraju.

Panikę sieją same ekooszołomy, bo ich to boli.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.01.2018 o 15:37
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 15:44   #22
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 988
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 34 min 10 s
Domyślnie

Ciekawy byłem kiedy dołączysz do dyskusji...
Czyżby szykowała się kolejna ekopolemika, do końca zimy...
__________________
https://imgur.com/bvK9oxa
*ADViet Ride 2023*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 15:48   #23
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Starałem się długo, nie wtrącać. Myślę, że mi się udało
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 16:17   #24
PietiaBBI

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: prawie Bielsk Podlaski
Posty: 323
Motocykl: Lc4, Lc8
PietiaBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 12 min 14 s
Domyślnie

Może taki trochę przesadzony przykład: jest myśliwy i rolnik który uprawia np. rzepak niektóre opryski przy rzepaku można wykonywać tylko w nocy jak już pszczółki pójdą spać. Owady już sobie smacznie śpią i na pole wkracza myśliwy.... i wyprasza właściciela z jego własnej ziemi co się dzieje dalej Jeżeli rzepak nie zostanie popryskany to i plon może się zdecydowanie zmniejszyć. Robiąc to kilka nocy z rzędu mijają terminy no i jesteśmy w czarnej dup.. . i takim sposobem myśliwy hobbista może doprowadzić do bankructwa człowieka, który się utrzymuje rodzinę z uprawy własnej ziemi.
Oby takich skrajnych przypadków nie było....
PietiaBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 16:28   #25
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 298
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 14 s
Domyślnie

Za regulacją populacji opowie się ten który nie może w nocy czy wieczorową porą wyjść z chałupy bo locha z młodymi po podwórku grasuje...
Chałupy elektrycznymi pastuchami się okala coby dzikie bydlęta nie wlazły.
Ja rozumiem, że te jak to zostali określeni pięknie Regulatory z pukawkami chadzają. mogli by się postarać I uprzedzać okolocznych że jest akcja-regulacja a nie, z nienacka słyszysz tylko zza chałupy strzały
A co do płodów rolnych.
Mam znajomego "obszarnika- tak się sam określa Który wszedł w układ z łosiami (tak można) Buraków wywrotkę lub dwie pod lasem wysypuje I ma spokój.
Mówi: "Ale te Łosie qwa piękne"
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 19:32   #26
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Ja znam takiego który sadzi buraki pod lasem,później w nocy kiedy odezwie mu się alarm w srajfonie to gacie w zęby i biegnie bronić uprawy

Wtajemniczeni zamawiają sobie,znajomym na wesela i inne grile
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 20:05   #27
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 27 min 30 s
Domyślnie

A w hameryce nie ma płotów.
A no i lasy państwowe coraz bardziej zamknięte dla wszystkich.
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 20:54   #28
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Lubie tematy o myśliwych . Należy odróżnić myślistwo w celu zdobywania pożywienia, które obecnie w eu nie występuje od zabawy uprawianej przez myśliwych. Piszę zabawy bo do utrzymania populacji wystarczy niewielka grupa zawodowych strzelaczy, którzy będą tłuc do zwierzątek przez cały rok, bez żadnych tam okresów ochronnych. W razie potrzeby w góra kilka lat można by wybić populację dowolnego zwierzątka. Oczywiście można się też bawić w hodowlę zwierzątek w lesie i myślistwo, co z gruntu nie jest jakieś złe, skoro może być z tego pieniądz to ok. Tylko nie należy dorabiać do tego filozofii, płacić za wszystkie szkody i korzystanie z prywatnych terenów a nie to co się odstawia teraz. Z drugiej strony jak brać strzelająca podpadnie właścicielom to poza pułapkami na motocykle w lasach pojawią się pułapki na myśliwych...
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 22:03   #29
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Lubie tematy o myśliwych . Należy odróżnić myślistwo w celu zdobywania pożywienia, które obecnie w eu nie występuje od zabawy uprawianej przez myśliwych. Piszę zabawy bo do utrzymania populacji wystarczy niewielka grupa zawodowych strzelaczy, którzy będą tłuc do zwierzątek przez cały rok, bez żadnych tam okresów ochronnych.
Twoja logika jest po prostu porażająca. Przede wszystkim, na jakiej podstawie twierdzisz, że polowanie w celu zdobycia pożywienia nie występuje w eu? Myślisz, że co się dzieje z upolowaną zwierzyną? Na jakie zwierzęta w Polsce poluje się tylko i wyłącznie dla trofeum, jesteś w stanie wymienić? Bo dla mnie jest oczywistym, że "zabawa", jak to ładnie nazwałeś, to strzelanie dla trofeum do lwów czy wilków. Nie potrzebujemy ich skór, żeby się w nie ubrać, nie jemy ich mięsa. I takie polowanie według mnie powinno być według mnie w dzisiejszych czasach zabronione. Polowanie na zwierzęta, które się zjada jest ok. Jeśli myśliwy nie zje dzika, którego upolował, to kupi mięso w sklepie. Tak czy inaczej świniak musi zginąć, więc o co cały raban? Pomijam już kwestię, że osobiście wolałbym być dzikiem i zginąć od kuli, niż być świniakiem hodowanym na mięso i skończyć swój żywot na taśmie.
Także to, że nie polujesz nie znaczy, że masz czyste rączki. Ty po prostu płacisz komuś, żeby zabił Twój obiad. Chyba, że nie jesz mięsa, ale to już temat na oddzielną dyskusję.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 22:18   #30
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
Lubie tematy o myśliwych . Należy odróżnić myślistwo w celu zdobywania pożywienia, które obecnie w eu nie występuje od zabawy uprawianej przez myśliwych.
wznosisz się na szczyty ignorancji... Toś wierzysz, że do lasu idzie się po mięso jak do sklepu?
Idąc Twoim tokiem rozumowania to lepiej będzie wyłożyć trutkę, pozbyć się zwierząt, byle CI "źli myśliwi" nie mieli satysfakcji

To jest kolejna sprawa, przeciwnikom łowiectwa nie chodzi o ekologię, ochronę zwierząt. Dla nich zwierzęta mogą nie istnieć. Ważne, by ktoś nie miał przyjemności. Bo (tutaj zacytuję z innego forum) żeby być myśliwym trzeba mieć nieposzlakowaną opinię, brak konfliktów z prawem. Przejść długą drogę uzyskania pozwolenia na broń. Dostać się do koła łowieckiego. Do tego myśliwi to zazwyczaj ludzie majętni, często posiadający drogą broń i wypasione terenówki. Do tego mogą sobie niemal bezkarnie tymi terenówkami i z tą bronią jeździć, chodzić po lasach. Nikt nie wlepi mandatu za nocowanie w lesie. Za upolowaną zwierzynę mogą zapłacić, zabrać do domu i zjeść....
Mają wszystko czego trzeba by ich nienawidzić...


Cytat:
Napisał Gilu
Wtajemniczeni zamawiają sobie,znajomym na wesela i inne grile
Taaaa, do czasu. Bo mięso pewnie nie badane.... przyciągnie ASF, trychinoze itp do domu i .....

Cytat:
Napisał PietiaBBI Zobacz post
i na pole wkracza myśliwy.... i wyprasza właściciela z jego własnej ziemi co się dzieje dalej Jeżeli rzepak nie zostanie popryskany to i plon może się zdecydowanie zmniejszyć
taaaaaaa, co za brednie. W tym układzie, rolnik z otwartymi ramionami wita myśliwego. Bo ten jak jedzie opryskiwaczem, to ma szanse wypłoszyć dzika który zjada mu słodkie kwiaty rzepaku a wtedy.......
Ale jak ktos głupi, to będzie robił sobie komuś na złość, a sobie jeszcze większą szkodę Też tak można

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 15.01.2018 o 22:29
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuję ludzi z Gdańska i okolic motomax Inne tematy 4 08.02.2013 15:46
To jak,wyjde na ludzi??.. adriej672 Inne tematy 22 14.08.2010 21:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.