Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.01.2018, 12:31   #31
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna



Bardzo to ładnie widać na przykładzie nieoświetlonych w nocy ekspresówek. Gmin nie stać na oświetlenie a Państwo ma na to wywalone, po zmianie przepisów i zrzuceniu tego z GDDKIA.

http://wyborcza.pl/1,76842,12922992,...a_swiatlo.html

Ostatnio edytowane przez Songo : 12.01.2018 o 13:27
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 13:34   #32
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ciekaw jestem mocno jak wszyscy mądrzy tutaj jeżdżą na wakacjach w Norwegii, Austrii czy wcale nieodległej Słowacji.

Tyle mojego w temacie. Przepisy są po to aby ich przestrzegać i nie można tego robić wybiórczo. Chodzi tak naprawdę tylko o to, że jeżycie się na to, że za KAŻDE wykroczenie będziecie karani.

Parafrazując 'klasyka': "Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów..." Powinniście jeździć w dwójnasób uważnie.

moje zdanie na ten temat jest niepopularne, niemniej jednak jest takie samo od lat.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 13:38   #33
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

W Norwegii, SŁowacji, Austrii jeżdżę ostrożniej - w sensie: bardziej się rozglądam za fotoradarami, stylem jazdy lokalesów i częściej zerkam na prędkościomierz.

W Polsce słucham Janosika, wyprzedzam przepisowych gamoni i klnę stojąc za nimi na światłach

Coś w deseń: "Jeeeeeeedź, ty muuuuule"
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 13:56   #34
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post

W Polsce słucham Janosika, wyprzedzam przepisowych gamoni

Nie spodziewałem się żadnej niespodzianki.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 19:26   #35
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Wchodzę patrzę i mi się piwo rozlało Matijas za nic się nie gniewam
Nie rozumie tylko tego że jak jeżdżę zgodnie z przepisami dochodzi do kolizji z mojej winy to jak by na to nie patrzeć tracę składkę, jak jeżdżę nie zgodnie z przepisami i sytuacja się powtarza też tracę składkę i zakładam że w obu przypadkach jakiś gryzipiór stwierdzi że jestem kierowcą szkodliwym a składkę podwyższy. A jak jeżdżę nie zgodnie z przepisami i szkody nie mam stwierdzi że jestem szkodliwymi mogę narazić ubezpieczenie na szkodowość.Nie znam stanu dróg i oznakowania bo się na tym nie znam ale jak ktoś zza biurka chce stwierdzić że spowodu faktu że jeżdżę szybciej niż pozwalają ustawione znaki w okolicy nie znając sytuacji w danym momencie na drodze to mi ręce opadają.
Sam jestem przypadkiem że autocasco nie zadziałało bo pomimo że jechałem zgodnie z przepisami w zakresie prędkości to w momencie zdarzenia byłem na drodze nieutwardzonej , której polisa nie obejmowała a skąd ja mam Kurwa wiedzieć jaka to droga oznakowanie też o tym nie mówiło a gmina twierdzi że droga nie jej więc szukaj wiatru w polu.....
Nie wierzę tym
Piszę z fona sorry za błędy
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 20:34   #36
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ja to se raczej jeżdżę zgodnie z przepisami i nie dlatego bo przepisy a bo dlatego, że nie mam ochoty na dzwona, nie mam siły na dodatkowy stres jeszcze za kółkiem a jestem jakby przeciwnikiem inwigilacji. Oczywiście mówimy o samochodzie... bo na moturze to mnie jakaś kurwica czasami opanuje i nijak nie potrafię z nią walczyć.

Ten sposób wywalczania niby przepisowej jazdy to jest raczej taki "pełzający" sposób na podporządkowywanie sobie społeczeństwa. Powolne przyzwyczajanie go do pewnych rozwiązań tak by w końcu całkiem orwellosko opanować.

Poza tym... Jak działa Google powiadamianie o zatorach/korkach? To nie tak, że android skanuje prędkości użytkowników, robi z nich średnią i podaje informacje o obniżonej przepustowości drogi? Jeśli tak to już jesteśmy inwigilowanie w sensie prędkości na drodze...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 20:53   #37
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 41 min 37 s
Domyślnie

A takiego SPOTA to na wyprawę większość by chciała. :]
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2018, 12:20   #38
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 18 min 24 s
Domyślnie

Panowie, przeca to jest woda na mlyn...

Oburzacie sie (lub nie) na jakies pudelka w autach, a w czasach w ktorych prawie kazdy ma taki telewizorek do glaskania w kieszeni wiadomo o kazdym wszystko. Daleko mi do zwolennika teorii spiskowych, sam bylem swiadkiem jak pewien informatyk magik pokazal mi jak latwo wejsc na czyjs telewizorek i poogladac wyraz twarzy kogos siedzacego na kiblu, podsluchania rozmowy w czyims domu, podgladniecia historii wyszukiwanych fraz w internecie itee itede. Widzialem tez kierowcy w aucie ktory dlubal w nosie i mysle ze dla full profesjonalistow odczyt predkosci, nazwiska i lokalizacji to pestka

Tak wiec PZU i inni maja juz wasze dane o predkosci, przemieszczaniu, tylko trza je teraz jakos prawnie zalegalizowac i to dlatego te pudelko.

No chyba ze sie nie ma telewizorka do glaskania...

W rzeszy kasy chorych jak widza ze ktos duzo biega (ponad norme np. przygotowanie do maratonu) to zbieraja jego dane bez jego zgody. Po co? Bo chca pewnie jego dobra

Technologia smyrfonowa juz nie pedzi, ona zapierdala. Co wczoraj bylo niemozliwe, o polnocy juz jest stworzone a z rana juz wdrazane.

Tak wiec, mozemy sobie tu pogadac, a PZU widzac o czym gadamy zrywaja pewnie z tego boki
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Drukarka 3D - potrzebna usługa graphia Inne tematy 3 30.10.2016 17:38
Pomocy Master Pomagamy - za free 42 03.10.2016 22:26
Pomocy!!! krzemyk Wszystko dla Afryki 5 14.06.2011 20:49
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.