Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.01.2018, 06:50   #21
flisak

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 2 godz 15 min 11 s
Domyślnie

A jest wersja motocyklowa takiego pudełeczka. Ciekawe ile razy wezwali by pomoc do motocykla w offie.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 09:00   #22
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów
nie bierz tego do siebie ale owszem - dowiesz się prawdy.


wydaje mi się, że musimy rozgraniczyć w tym dwie rzeczy - jedna to 'permanentna inwigilacja' jak ją lubicie nazywać. Żeby nie było wątpliwości to jest to IMO samo zło. W gruncie rzeczy gromadzenie danych nie jest złe, podobnie jak gromadzenie amunicji... resztę dośpiewajcie.

Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
Prędkość przelotowa w trasie 160kmh - ile było takich wpisów na forum.

Można mówić, że mamy chujowe, tępe prawo i przepisy, ale takie mamy i jeśli nie chcesz się zacząć kopać z koniem i loobować w sejmie na rzecz jego zmiany to albo zmień kraj albo zacznij żyć jak praworządny obywatel w pełnym tego słowa znaczeniu.
BAWI mnie kiedy patrzę na te wszystkie samochody i ich Panówładców lecące stówą na 70 codziennie na dojeździe to tyry... Ich miny kiedy spotykamy się na pierwszych światłach kiedy ja jadę 65... Oni pewnie też nie chcieliby chwalić się tym jak i gdzie jeżdżą.

Na koniec - jesteśmy na trzeciej stronie wątku i ponawiam pytanie, którym nikt do tej pory się nie zajął: ILE MNIEJ zapłacimy z takim pudełeczkiem. Temat jak dla mnie ciekawy, bo póki co mówicie o tym co potencjalnie możecie stracić kosztem de facto nielegalnej jazdy na co dzień

zdrowia
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 09:19   #23
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARG Zobacz post
50 lat... jest szansa . A poważnie, w świecie w którym człowiek jest coraz bardziej zależny od technologii nie będzie drogi ucieczki. Bo niby gdzie?
I o to mi właśnie chodziło z tym pierd...m. Brak drogi ucieczki - lepiej bym tego nie ujął. Obym się mylił
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 09:24   #24
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Na razie za mało danych, za dużo pytań. Faktycznie przydałby się jakiś regulamin usługi czy dokładniejszy opis tego co i za ile. Dodam tylko, że jakiś rodzaj >>Wielkiego Brata<< już i tak mamy przyklepany odgórnie (nie licząc faktu posiadania przez większość smartfonów zawsze i wszędzie):

Cytat:
Unia Europejska już wprowadziła regulacje, które nakazują producentom montowanie czarnych skrzynek we wszystkich samochodach od 31 marca 2018 roku. Od tej daty wszystkie nowe samochody rejestrowane na terenie Unii Europejskiej będą musiały posiadać satelitarną czarną skrzynkę, wyposażoną w system alarmowy, automatycznie łączący się z numerem 112. Wprawdzie prawo nie wymaga rejestracji w systemach ubezpieczycieli, jednak szacuje się, że już w 2017 roku, systemy te będą zbierać dane z 44 milionów urządzeń.
Źródło: http://www.krollontrack.pl/blog/2016...m-samochodzie/
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 09:46   #25
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

można wynieść się z rodziną poza nawias. ciekawe ilu się zdecyduje....
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 11:16   #26
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Nie rozumiem jednak W OGÓLE Waszego oburzenia na fakt kontrolowania przestrzegania przepisów sensu stricte. Tego nie kumam. Wydaje mi się, że mam tu w większości przynajmniej kumatych, dojrzałych kumpli. Jeśli jedziesz 80 na 50 to wiesz jakie są tego konsekwencje prawda? Jeśli jeździsz tak codziennie to przecież masz świadomość, że pogrywasz w chuja z obowiązującym prawem, tak? Nie czepiaj się zatem tego, że polityk to ku..wa i złodziej. NIGDY. Tego, że ktoś zrobił coś wbrew prawu - nie jesteś lepszy.
m
No sorry, ale żeby takie podejście do tematu miało sens, należałoby wpierw wprowadzić standaryzację w infrastrukturze drogowej, w wymaganiach technicznych dopuszczonych do ruchu pojazdów, oraz w przepisach ruchu drogowego.

Wtedy nie będziemy się wlekli za gruchotem, dużo sporadyczniej będziemy stać w korkach i tam gdzie da się bezpiecznie jechać 80, będziemy jechac 80 a nie 50.

Przy obecnym stanie dróg, pojazdów i kierowców i przepisów, taka wizja jest jak twarz Błaszczaka - przerażająco idiotyczna
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 11:19   #27
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pisałem o tym wyżej właśnie... restrukturyzuj i standaryzuj Ludwiku. A tymczasem w zabudowanym nie jedź szybciej niż wolno.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 11:56   #28
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

ja jeżdżę szybko, gdy będę emerytem, albo bezrobotnym, będę jeździł wolno
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 11:56   #29
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 40 min 7 s
Domyślnie

matjas,
jeżeli można, jak zamontujesz pudełko, bardzo proszę o informację po roku użytkowania ile razy nie byłeś święty...
Dla mnie, takie pisanie o literalnym przestrzeganiu przepisów, ba! O rozważnym jeżdżeniu wolniej niż ograniczenia nakazują, to bajdurzenie. Z drugiej strony Cię nie znam, ale jak to kiedyś powiedział mi starszy pan, zakamuflowany w krzaczorach, którego zauważyłem po wcześniejszym półgodzinnym ryciu pola afryką dosłownie metry od niego: "Każdy ma jakiegoś pierdolca. Pan ma i ja mam." rzekł z uśmiechem wskazując na swoją miejscówkę do focenia zwierzaków i lustrzankę z obiektywem wartym pewnie dobre dziesiąt tysi pln...

Zdrovia!
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2018, 12:25   #30
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Ja też nie bardzo rozumiem Waszego oburzenia. Im tak jesteśmy stale monitorowani i wszystko o nas wiedzą ( karty bankomatowe , telefony itp ) . W większości miast na skrzyżowaniach są kamery . W Polsce wprowadzili przepis , że zabierają prawko przy dwukrotnym przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym. I teraz wszyscy się śmieją , że wprowadzili ograniczenie w terenie zabudowanym do 100km/h . Od czerwca zmieniają się przepisy osób zdających prawo jazdy które wprowadzają wiele ograniczeń dla nowych kierowców. Jestem ciekaw czy każdy tak zapier..a w terenie zabudowanym w innych krajach np. Słowacji . Nie mówiąc już o Norwegii która ma bardzo wysokie mandaty.
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Drukarka 3D - potrzebna usługa graphia Inne tematy 3 30.10.2016 17:38
Pomocy Master Pomagamy - za free 42 03.10.2016 22:26
Pomocy!!! krzemyk Wszystko dla Afryki 5 14.06.2011 20:49
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.