Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2009, 00:58   #31
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

A mój kolega sprzedawał auto. Na pytanie kupującego o przebieg i cenę odpowiedział:
"Cena jest sztywna. Przebieg - do negocjacji"
__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 01:24   #32
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cofanie licznika jest legalne, nielegalne jest zatajenie takiej informacji (obiło mi się kiedyś to o uszy w telewizji).
Niestety ale tylko sprawdzenia przez fachowca, najlepiej takiego co sam kombinuje. Taki zna sztuczki i wie gdzie patrzeć.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 17:30   #33
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Panowie jedyną możliwością do zbadania legalności jest kupienie od naprawdę zaufanej osoby. Ostatnio kupowałem auto dla teścia od kumpla z firmy. Jeździł sam, nakulał może i nie mało, ale wiedziałem, że na trasie to nie to samo co po mieście, serwis oryginał, nie bity - to się liczy. Jak mówi Franz - nie ważny rocznik, a stan i pewność przebiegu. Współczesne austa spokojnie dokulają 300 - 400 tys. (moto nie wiem, ale pewnie połowę), ale warunkiem jest regularny i uczciwy serwis.
Co do zmian licznika - sprawdzić trzeba: pedał gazu i sprzęgła, mieszek skrzni, stan dywanika u kierowcy, siedzenie kierowcy, rączkę drzwi kierowcy, opony (daty). W niemieckich autach nie ma mowy o złych szczelinach (po za Fordami). Co do elektorniki - spece sofają - dobry serwis to wybada, chyba, że zmienią kompa od tego samego rocznika z mniejszym przebiegiem - wtedy dupa (chyba tylko merce mają "czarną skrzynkę badającą przebieg i wypadki). Często praktyką jest np. podłączenie kontrolki poduszki do kontrolki oleju - gasną wtedy razem mimo braku poduchy (zaślepka na allegro - 15 zł). Moim zdaniem Allegro to kraina wielu oszustów, stąd moto szukam tylko na tym forum, gdzie ludzie się znają. Jakoś mi się nie chce wierzyć w przebiegi minimalne. Moto 5-10 / rocznie, auto - 15- 20 tys. / rocznie - to jest real minimum. Reszta to wyjątkowa okazja lub oszustwo.
I jeszcze jedna ciekawostka: kolega z forum sprzdaje GS-a, napisał o duży przebiegu i jest to ok, ale ciekawostką jest to, ze na Allegro prawie wszystkie gs-y (1100) mają powyżej 100 000 km (około rocznika 2000), a AT - około 50 000 km - czyżby Afrykanerzy jeździli tylko wokół komina?

Pozdro.
PS. Jakby coś moge pomóc w ocenie blach auta przy kupnie
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 17:50   #34
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Mam 10 letniego spintera który ma nachulane jakieś 540tyś! i nikt by w to nie uwierzył, od zawsze woził tak zwane pierze, wymiany oleju itd zawsze po 10tyś, wszystkie części wymieniane gdy tylko raz stukną, stoi w cieplutkim garażu. Jak ostatnio wyprzedzałem gościa przy 180 to koleś pukał się w głowę.
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 18:18   #35
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Miał rację
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 18:26   #36
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,163
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 58 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
moja afri przy kupnie miała na zegarze 36kkm rok 96. podczas ogledzin po podniesieniu kanapy ujrzałem oswiecenie naklejka castrol z danymi od zmiany oliwy ostatnia wymiana 77kkm nastepna 89kkm koles miał nie lada mine kupowałem od handlarza z barlinka a afri przywiózł z włoch. no ale jest też dobra strona tego zajscia mianowicie były duze podstawy do targowania
No to ja nie wiem co mam sądzić. Moto na liczniku 53tys. Stan oryginalny. Sprowadzony w 2006 do PL z Niemiec. Na zbiorniku oleju naklejka z wymianami oleju z datami jeszcze w niemczech. Dat nie pamiętam ale przebieg pierwszy ponad 37tys km i potem wymiana kolejna oleju za rok i przebieg tylko o 3tys km większy...
Wiem, ze poprzedni właściciel (ten od którego kupiłem) zrobił troszkę tras na wschód i przebieg w PL porównując do tego z tej naklejki by pasował. Tylko skąd wiadomo czy naklejki ktoś w PL nie nakleił no i nie wiadomo czy czasem już 1 z przodu nie powinno być?
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 18:37   #37
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

miałem passata b3 1.6 benzyna z 1988r. nakulane mial na liczniku jak go kupowałem 360kkm prawdziwy przevbieg około 500kkm zamontowałem w nim gaz (silnik zasilany gaznikiem wiec najprostsza i najtańsza instalacja) nakulałem nim jakies 100kkm (jezdziłem nim do norwegi) nigdy mnie nie zawiódł i nie stanąl na drodze jedyne co zrobiłem to zawieszenie i łożyska w kołach oczywiscie co 10kkm zmiana oliwy i filtrapomimo że stary grat to lałem w motor castrol mpx10 w40. miałem potrzebe jechania nim z norge do holandi z cholandio do polski z polski do norwegi i spowrotem do polski cała trase pokonałem w tydzien. Mój przypadek potwierdza to że jak sie dba o auto czy o moto to przejedzie ono naprawde dużo i pomimo wysokiego przebiegu stan techniczny może saskoczyc. Koncząc powiem jeszcze że autko sprzedałem kumplowi on pojezdził rok *bez wkładu finansowego) i sprzedał dalej passacikjezdzi do dzis i to na moich blachach
PS. stan techniczny stan techniczny i jeszcze raz stan techniczny jest ważny a nie przebieg rocznik itp
a w okazje nie wierze
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 18:42   #38
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
No to ja nie wiem co mam sądzić. Moto na liczniku 53tys. Stan oryginalny. Sprowadzony w 2006 do PL z Niemiec. Na zbiorniku oleju naklejka z wymianami oleju z datami jeszcze w niemczech. Dat nie pamiętam ale przebieg pierwszy ponad 37tys km i potem wymiana kolejna oleju za rok i przebieg tylko o 3tys km większy...
Wiem, ze poprzedni właściciel (ten od którego kupiłem) zrobił troszkę tras na wschód i przebieg w PL porównując do tego z tej naklejki by pasował. Tylko skąd wiadomo czy naklejki ktoś w PL nie nakleił no i nie wiadomo czy czasem już 1 z przodu nie powinno być?
popatrz czy czasem nie ma tego samego koloru długopisa na naklejkach charakter pisma no i zniszczenie naklejek bo z czasem farba płowieje brudzi sie itp. na 100% nigdy nie bedziesz miał pewnosci ale na 90% możesz mieć pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 19:03   #39
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 51 min 14 s
Domyślnie

Mam T4 z przebiegiem 998600 km , mój sąsiad takim samym autem przejechał 160000 km w tym samym czasie co ja , czyli z zasady jest oszustem . Powiem więcej jak bym miał robić po 12-13 tys./km dostawczakiem rocznie , to kupił bym bilet na PKS i towar woził w reklamówkach !
Moją 5-cio letnią SH 150 , najechałem 37000 km , koleżanka takim samym skuterkiem pyrka 12 km do pracy tam i z powrotem dziennie, też jest oszustką !
Jeśli uważacie że wszyscy Polacy to chuje , złodzieje i oszuści , to zmieńcie obywtaetlstwo i jedźcie w pizdu !
Najlepiej do DE !!!
Ps. Afryką nie jeżdżę bo mi szkoda w związku z tym mam mały przebieg !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2009, 19:16   #40
Mariusz Sosnowiec
 
Mariusz Sosnowiec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: SOSNOWIEC
Posty: 35
Motocykl: ktm 525 exc :)
Mariusz Sosnowiec jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Widać Adaś że wracasz do zdrowia
__________________
pozdrawiam Mariusz
Mariusz Sosnowiec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maksymalny przebieg Afryki? Marco_Polo Inne tematy 60 06.02.2014 21:12
Przebieg motocykla a stan rozrządu Marcin.111 Inne - dyskusja ogólna 5 24.04.2012 17:58
Filtr paliwa VS przebieg rambo Uklad paliwowy i wydechowy 33 26.02.2012 23:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.