Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2014, 18:07   #1
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie Straż biznesowo miejska chce mi zwinąć Złombola!

Cześć!
Mam problem, straszacy miejscy chcą mi odholować moją Złombolową Dacię. Sytuacja wygląda następująco:
Na szybie auta została przyklejona kartka (co za profesjonalizm, kontakt z właścicielem samochodu poprzez kartkę na szybie), na której jest napisane, że w przeciągu 7 dni mam się zgłosić do siedziby straży miejskiej, w celu złożenia wyjaśnień, w przeciwnym razie auto zostanie odholowane.
Przyznaję, że Dacia wyglądała niezbyt atrakcyjnie, była brudna, niektóre naklejki sponsorów zaczęły odłazić, a z kół uszło powietrze. Doprowadziłem ją więc do przyzwoitego stanu, wyszorowałem, zostawiłem tylko ładne naklejki, napompowałem koła, teraz wygląda, jakbby jutro miała znów startować.
Zadzwoniłem więc do naszych kochanych straszników, żeby sprawę wyjaśnić. Dowiedziałem się, że pojazd może być odholowany na podstawie art. 50a, tak to wygląda:

Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela na podstawie dyspozycji wydanej przez uprawnione podmioty zgodnie z art. 50a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z póź. zmianami w przypadku pozostawienia pojazdu bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że nie jest używany.
Od usunięcia pojazdu odstępuje się, jeżeli przed wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu lub w trakcie usuwania ustaną przyczyny jego usunięcia.

No więc tłumaczę funkcjonariuszowi, że przyczyny już ustały (wygląd wskazujący na to, że nie jest używany), samochód jest moją własnością, jest zarejestrowany, ma ważne ubezpieczenie, doprowadziłęm go do ładnego stanu. No i teraz zaczynają się jaja.
Najpierw powiedziałem, że nie mam czasu jeździć do nich bo pracuję, niech przyślą patrol, to ja im pokażę dokumenty i obejrzą sobie auto. W odpowiedzi usłyszałem, że każdy pracuje, a oni nie jeżdżą do PETENTÓW Powiedziałem, że jestem obywatelem, a nie petentem, i jeśli ktokolwiek tutaj jest petentem, to straż miejska, bo to oni chcą mi pojazd odholować, ja od nich niczego nie chcę. Niestety, nic nie wskórałem,, muszę jechać do nich. No i teraz drugi problem. Strażnik stwierdził, że muszę dostarczyć dowód rejestracyjny, ubezpieczenie i WAŻNE badanie techniczne! Spytałem się, gdzie jest napisane, że samochód musi mieć ważne badanie? Nie uzyskałem odpowiedzi, bo nigdzie tak napisane nie jest. Natomiast strażnik stwierdził, że badanie ma być i koniec, jeśli go nie dostarczę, to samochód mi odholują.
Powiedziałem, że Dacią jeżdżę sporadycznie, zresztą żadne przepisy nie określają, w jaki sposób mam używać swojego auta, mogę go używać do czytania w nim książki, bo to moja prywatna sprawa. Poza tym stoi prawidłowo zaparkowane, ma tablice, ważne OC i ma prawo tam stać. Usłyszałem, żebym sobie ją zabrał na prywatny teren, a nie stawiam na terenie należącym do miasta stołecznego Warszawy. Tylko, że ja nie mam prywatnego terenu.
Co mam robić w zaistniałej sytuacji? Przeglądu Dacia nie przejdzie. Lewego nie mam zamiaru załatwiać, bo to by było kuriozum, gdybym przez straż miejską został zmuszony do złamania prawa. Najprawdopodobniej jutro będę jechał do tych cwanych złodziejaszków, i pomyślałem, że może ktoś tutaj będzie mógł mi coś doradzić, chcę się przygotować odpowiednio do rozmowy.
Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:10   #2
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Mnie się zdaje że jak parkujesz na drodze publicznej to MUSI być ważne badanie techniczne...
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:22   #3
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

w przepisach jest mowa tylko o OC... prostytutki zanim włożyli kartke napewno cykneli fote, Ty też cyknij, komórą, idź i pokaż OC, zdjęcie z fona, ....a dowód? - powiedz, że żona zabrała i jest w pierdziszewie górnym na konferencji a na przyszłość jak się tłumaczysz to nie udzielaj im informacji, które mogą potem wykorzystać ( ten brak przeglądu) - mądrzę się bo w takiej sytuacji byłem - kupiłem jeepa na graty i przez jakiś czas stał na parkingu pod blokiem mojej znajomej... oc ważne, przeglądu brak, prostytutki pojawiły się z wezwaniem po miesiącu... ogarnąłem w taki sposób jak napisałem wyżej... i podziękuj sąsiadom za te akcję bo "biznesowi" to aż tacy chętni do "pracy" nie są... pewnie jakaś kurwa za daleko do klatki miała a Ty akurat dobre miejsce Daćką zająłeś... dziwnie u nas zostawisz auto, wyjedziesz gdzieś w biznesach, wrócisz i się okaże, że musisz za parking policyjny becelować bo samochód był zakurzony i powietrza w oponach nie miał w jueseju to mi się podoba, że np w dni parzyste parkują po lewej a w nieparzyste po prawej to eliminuje niechciane pojazdy ale to tylko w "newralgicznych" miejscach... na osiedlach i blokowiskach mają na to wyjebane, a u nas tylko siana wszędzie szukają...
a tak oprócz tego, to łamiesz prawo nie mając przeglądu w aucie, więc to takie samo kuriozum jak zrobienie lewego przeglądu, więc jak taki praworządny chcesz być... to wiesz... za późno

Ostatnio edytowane przez bass : 28.09.2014 o 19:31
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:26   #4
esemes


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Okolice Piaseczna
Posty: 111
Motocykl: RD04
esemes jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Przeparkuj w inne miejsce nie uczęszczane przez straż miejską. I kup pokrowiec na auto - nie będzie wzbudzalo sensacji. Miałem kiedyś koleżankę co w sezonie zimowym - czyli jakieś 5 miesięcy nie jeździła autem bo się bała jeździć jak było ślisko i nikt się nie przyczepił a było to po 1997.
esemes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:36   #5
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Nie łamię prawa, samochód nie musi mieć przeglądu. Tylko wtedy, kiedy nim jedziesz, a nikt nie może Ci kazać jeździć Twoim samochodem. Obowiązkowe jest tylko OC. A jak już sprawę ze strażą załatwię, to donosicielowi zamierzam podziękować umieszczając kartkę za szybą
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:40   #6
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Datę ważności badania tech można sprawdzić np. tu https://historiapojazdu.gov.pl/historia-pojazdu-web/
Zapewne Policji czy tym biznesmenom starczy numer rejestracyjny by to sprawdzić.
Bass korzystanie z drogi publicznej to również parkowanie w miejscu publicznym, nie tylko ruch pojazdów.
Moim zdaniem musi być ważne badanie techniczne, nie znam żadnych paragrafów na to, ale to logiczne.
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:46   #7
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

no bo to logiczne, żadna ubezpieczalnia nie ubezpieczy pojazdu jak ten nie bedzie miał ważnych badań Ferdek, Ty masz jakieś betonowe myślenie z tym przeglądem... szkoda Ci pake na rok czasu z tym systemem nie wygrasz
nie wiem jak to jest gdy powstanie szkoda, np jak ktoś w te daczje wykurwi innym bolidem... bo np jak dzieciak na bródnie jechał bez kwitów i mu cham wyjechał z podporządkowanej to i tak zrobili dzieciaka winnym bo nie miał prawka na A...
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:51   #8
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 5 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bass Zobacz post
no bo to logiczne, żadna ubezpieczalnia nie ubezpieczy pojazdu jak ten nie bedzie miał ważnych badań
Ubezpieczy i to bez łaski - idź do dowolnego ubezpieczyciela - ćwiczyłem X razy - ostatni raz w kwietniu tego roku na moto, które nie miało przeglądu, a OC jakoś wykupiłem...
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:52   #9
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Tak, co będzie jak ktoś najedzie na prawidłowo zaparkowane auto które nie ma ważnych badań technicznych
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 19:57   #10
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Panowie, ale ja się o to nie pytałem, akurat wiem jak jest. Ubezpieczyciel ubezpieczy, też sam to przerabiałem. Nie chodzi mi o stówkę rocznie, tylko o to, że po pierwsze auto nie przejdzie przeglądu, a po drugie nie jeżdżę nim. Jak ktoś najedzie na prawidłowo zaparkowane auto to jest sprawcą, i z jego ubezpieczenia jest wypłacane odszkodowanie właścicielowi zaparkowanego samochodu. Możemy już skończyć off topic, wyjaśniłem jak jest, a jak ktoś nie wierzy to może poszukać w przepisach
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Straż Gminna mandat.... jakieś pomysły ?? Ropuch Inne tematy 100 25.01.2017 15:44
Wiek opony - legenda miejska hubert Hamulce, kola, opony 50 18.01.2014 17:10
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 09:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.