Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.05.2014, 14:18   #151
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 28 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Ma tartak

Pozdro

Nie ma tartaku i uprzedzę nie jest dzięciołem

Wchodzimy już w off topic
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline  
Stary 08.05.2014, 15:18   #152
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
Nie można więc mieć pretensji tylko do leśników (...)
Ja tam nie mam do nikogo pretensji, dopóki ten ktoś nie ma pretensji do mnie.

Skoro jadę drogą, która w żaden sprecyzowany sposób nie wskazuje na to, że nie powinienem nią jechać - to nie mam pretensji.
Jeśli zatrzyma mnie leśnik, górnik czy lekarz i chce mi wystawić mandat - wtedy mogę zacząć mieć pretensje.

Jak jestem za szlabanem, zakazem ruchu itp. - liczę się z mandatem.

Dziś dostałem mandat za niezastosowanie się do znaku B-36. Przyjąłem go, ale Pani Policjantka pokazała mi ten znak stojący nieopodal. Gdyby jednak kazała mi szukać tego znaku na mapie w internecie i że jeszcze powinienem sobie wcześniej sprawdzić, najlepiej w urzędzie gminy -tak bym zareagował:
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline  
Stary 08.05.2014, 15:38   #153
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
Ja tam nie mam do nikogo pretensji, dopóki ten ktoś nie ma pretensji do mnie.

Skoro jadę drogą, która w żaden sprecyzowany sposób nie wskazuje na to, że nie powinienem nią jechać - to nie mam pretensji.
Jeśli zatrzyma mnie leśnik, górnik czy lekarz i chce mi wystawić mandat - wtedy mogę zacząć mieć pretensje.

Jak jestem za szlabanem, zakazem ruchu itp. - liczę się z mandatem.

Dziś dostałem mandat za niezastosowanie się do znaku B-36. Przyjąłem go, ale Pani Policjantka pokazała mi ten znak stojący nieopodal. Gdyby jednak kazała mi szukać tego znaku na mapie w internecie i że jeszcze powinienem sobie wcześniej sprawdzić, najlepiej w urzędzie gminy -tak bym zareagował:
No i masz rację - też uważam że zasady powinny być przejrzyste i czytelne żeby wymagać.Tyle tylko , że za bałagan odpowiedzialni są przede wszystkim decydenci i tworzący prawo , a poza tym nie można generalizować że wszyscy leśnicy postępują w ten sam sposób bo zaczyna mi to przypominać podejście wielu ludzi do motocyklistów ( wszyscy na motocyklach to wariaci i samobójcy ) - jak w każdej grupie tak i w tej są normalni i oszołomy. Patrząc jednak na wpisy na forum leśników można odnieść wrażenie że tych drugich jest więcej , co wcale nie musi być prawdą.Rady o sprawdzaniu w urzędzie lub internecie na którą drogę można wjechać są chore.
Niestety w sytuacji która zapoczątkowała ten temat nie można za bardzo mówić o wątpliwościach czy można wjechać na drogę na której wydarzył się wypadek.
Klas jest offline  
Stary 08.05.2014, 16:20   #154
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 46 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Nie ma tartaku i uprzedzę nie jest dzięciołem

Wchodzimy już w off topic
Arborysta
graphia jest offline  
Stary 08.05.2014, 16:22   #155
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ziarko jest właścicielem 20 000ha lasów i ciągle mu je okradają. Oraja kładami i krosami młodniki oraz tereny chronione (przez niego), bo nie potrzebuje natury 2000, by powiedzieć, co jest zycia godnie warte.
Do póki były państwowe, był spokój.
 
Stary 08.05.2014, 16:43   #156
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No prawie trafiłeś. Posiadam 2,0 ha lasu A zawodowo zajmuję się ochroną przyrody. Nie jestem wojującym ekologiem i czasem im zazdroszczę tej swobody wypowiedzi. Moje działania niestety są ograniczone przepisami prawa. Mnie nie wolno ulegać sentymentom, że ładny bociek został na zimę i trzeba mu pomóc. To jest przyroda. Orły i wilki też muszą mieć co jeść

Jako, że zajmuje się tym zawodowo, to często mam zgłaszane skargi od wielu osób dotyczących różnych ludzkich zachowań. Np. zorganizowany legalny rajd samochodów terenowych. Wszystko byłoby fajnie, gdyby organizatorzy zawsze panowali nad ułańską fantazją uczestników. Dla jednego niewinne zakrzaczenie (ols? zadychra ? a co to jest? a ja nie wiedziałem ) a przecież ustalane były zasady przed wyjazdem: gdzie jeździmy, że nie zbaczamy ze szlaku i że od pokazywania kto jaki jest dobry jest OS - odcinek specjalny organizowany na ściśle określonym terenie. Oczywiście wszyscy niewinni, "nikt nie wie kto to zrobił". Organizator że to nikt od niego, to pewnie ktoś nie zrzeszony. Ale gdy dziękujemy i w przyszłym roku nie ma tej imprezy, to jakoś nagle tego problemu nie ma.

Ludzie głownie skarżą się na hałas. Z tym kojarzą motocyklistę w lesie. Dopiero później z rozjechanymi drogami. A uczą że las to ostoja ciszy.

Jak Sebol pisze - da się. Oczywiście że się da. ale pokażcie że jesteście odpowiedzialni. Bo jak na razie, Wszyscy są przeciwko Wam/nam motocyklistom A WY jakie argumenty wyciągacie że potraficie zachować zasady?
- śmierć na drzewie
- zniszczone stanowiska roślinne
- łamanie wszelkich zakazów.

To trochę infantylne jest.

PS. Dzisiaj polatałem sobie w pracy na motocyklu pięknymi leśnymi, legalnymi szutrowymi drogami w pięknym słońcu i cieniu lecąc przez hopki, kałuże wody i miejscami hałdy piasku. Wśród olsu, dąbrowy i świerków.
Ziarko jest offline  
Stary 08.05.2014, 18:02   #157
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Ziarko choć się czasem z Tobą nie zgadzam to i tak Cię lubię
Bo dostrzegasz problem oczami obu stron a mnie też cały czas chodzi o to żeby niektórzy zrozumieli , że to co dla nas motocyklistów jest pasją , dla innych jest tylko niebezpiecznym zboczeniem i nigdy nie będą patrzeć na problem tak jak my.
Klas jest offline  
Stary 08.05.2014, 21:14   #158
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

A takie ło info się pojawiło: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-...22268,1,0.html

Ciekawe też komentarze niektóre.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline  
Stary 08.05.2014, 22:43   #159
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Jako, że zajmuje się tym zawodowo, to często mam zgłaszane skargi od wielu osób dotyczących różnych ludzkich zachowań. Np. zorganizowany legalny rajd samochodów terenowych. Wszystko byłoby fajnie, gdyby organizatorzy zawsze panowali nad ułańską fantazją uczestników.

ZIARKO masz trochę racji , ale wspomnę po raz kolejny ; była kiedyś fajna impreza 4x4 OPERACJA OSIECZNA jakieś 13 lat temu wszyscy byli szczęśliwi gmina tez sponsorowała ale znalazła się kobieta z układu grn i się okazało że jakiś ptaszek jest teraz w okresie lęgowym i się stresuje NIE DO PRZESKOCZENIA nadmienię że to były zawsze majówki nie jestem ornitologiem ale dla mnie to trochę za wcześnie na pisklaki, a ja nie jeżdżę po lesie tylko zawsze prowadzę motur a tego przepis nie zabrania
wolly jest offline  
Stary 09.05.2014, 07:03   #160
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
nadmienię że to były zawsze majówki nie jestem ornitologiem ale dla mnie to trochę za wcześnie na pisklaki,
Dzięcioł czarny na ten przykład przystępuje do lęgów już w końcu lutego.
a Dzięcioł Średni Oszacowano , że najwięcej lęgów (ok. 70%) zakładanych jest od 26 do 30 kwietnia (populacje nad Wartą) i w pierwszej dekadzie maja (Puszcza Białowieska).
Zagrożony wyginięciem wróbel zwyczajny już w kwietniu przystępuję do legów,a na majówkę to już karmi pisklaki.... - choć ten rozmnaża się 2-4 razy w roku.
Przyjmuje się że sezon lęgowy trwa od 15 lutego do 15 sierpnia każdego roku.

Nie wiem, jaki tam ptaszek się rozmnaża, ale człowiek na pisklaki czeka 9 miesięcy a Ty chyba nie lubisz jak Ci ktoś przeszkadza w rwaniu laski nie mówiąc o całych tych tokach? Jak się na imprezie nie uda, to trzeba czekać przecież do kolejnej...... Ale ja się nie znam

Wspomniałem kiedyś, że są tereny jak poligony - gdzie mimo strzelania armatniego, czołgów zwierzęta i rośliny chronione dobrze się miały.
Są stawy rybne - całkowicie sztuczne obiekty hodowlane, a chronione gatunki ryb są choć ich tam nikt nie wpuszczał, są bobry, wydry, czaple białe, szare i bieliki a że o kormoranach nie wspomnę .

Wykazujesz się kolego ignorancją jak idzie o znajomość rzeczy, ale nie odmówię racji - że ekologia weszła nam na głowę. I obecnie koniecznie należy walczyć o tereny na których można jeździć, działać, żyć a gatunki chronione jak są, to albo lekko zmienić plan imprezy albo jeśli ptaszek to miejsce wybrał to znaczy że nie jest mu tak źle - bo przecież impreza coroczna. Zwierzętom nie przeszkadzają aż tak istotnie takie pojedyncze imprezy. To jak z nami. Codzienny stukot tramwajów doprowadza do chęci zmiany mieszkania, ale 2 imprezy w roku nie stanowią problemu.

Aha, lasy tną drzewa cały rok, w okresie lęgowym także ......

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 09.05.2014 o 07:48
Ziarko jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.