Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2013, 12:25   #151
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Sorka, witki mi opadły, idę się wylogować...niech ktoś mądrzejszy (Marcin-BB, Krystek, AmberBamber, Szymon25, krzysimirn, wojtekk...)... się wypowie, opisze, narysuje, poprowadzi za rączke...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 12:27   #152
oskar_z
 
oskar_z's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 216
Motocykl: 950 SE
oskar_z jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Oskar, ale sam zacząłeś od przekazywania niepewnej informacji z nakazem, zakazem i zapewnieniem...próbujemy Ci wytłumaczyć, że jest inaczej, a Ty dalej uparcie: bo tak mi powiedziano... Napisz kto, żeby było wiadomo gdzie nie iść (jak pisał wcześniej Maciek).
Dlaczego niepewnej? Napisałem o tym o czym usłyszałem, nigdzie się nie upieram Majki że to co napisałem to "jedyna słuszna droga". Agent pisze że robi się inaczej. Ok, wybrałem z jego wypowiedzi to co było rzeczowe i zapamiętałem. Nie byłoby tylu niepotrzebnych słów, gdyby zaczął od tego, że ma praktykę ratowniczą i faktycznie powinno być tak i tak.
Co do szkolenia, to może osoby prowadzące nie mają praktyki w zdejmowaniu kasków poszkodowanym i przekazały to co im gdzieś przekazano. Poza tym szkolenie było w porządku. Zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów ale motocyklistów było ze mną aż 3. Zakres - pierwsza pomoc przedmedyczna z AED. Sam wyciągnąłem na szkoleniu wątek kasku, bo cały czas zastanawiałem się jak wtedy złapać kontakt z poszkodowanym, jak sprawdzić oddech i czy ściągać czy nie.

Ściąganie kasku pewnie wykracza poza podstawy udzielania PP i może dlatego takie ostrożnościowe podejście zostało przedstawione na tym szkoleniu?
Może pozytywem tego wątku będzie przybliżenie oferty takich szkoleń dla motocyklistów? Ja nie znalazłem nic w swojej okolicy poza kilkudniowymi ofertami komercyjnymi dla ratowników. Wiem że robią to Motopozytywni ale dla prowincji jest to raczej niedostępne.
oskar_z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 12:28   #153
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

bez napinki. bo się znowu popierniczy.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 12:51   #154
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał oskar_z Zobacz post

Ja nie znalazłem nic w swojej okolicy poza kilkudniowymi ofertami komercyjnymi dla ratowników. Wiem że robią to Motopozytywni ale dla prowincji jest to raczej niedostępne.

Nie wiem, czy prowincja =nieWarszawa, ale jeżeli tak, to: eeee.... Słabo szukasz. Poszły / idą duże szkolenia w 3mieście oraz Bydgoszczy. Włącznie z EFR, szkoleniami na torze.


A jak prowincja i to inna prowincja to przepraszam

Aha - szkolenia bezpłatne.

P.S. Da się jedną ręką

P.S.2. Nie zalecałbym uczyć innych / uczenia się przez forum.

P.S.3. Moim zdaniem w temacie ściągania kasku już tyle powiedziano na tylu stronach, że można zamykać tę dyskusję
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 14:30   #155
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
P.S.2. Nie zalecałbym uczyć innych / uczenia się przez forum.
Mam nadzieję, że nie rozumiesz przez powyższe, braku informacji? Myślę, że nikt nie powie, że jest ratownikiem po kursie forowym, ale jeśli ktoś działa już w tym temacie, to podanie jakiegoś knyfu zmienia diametralnie podejście do sprawy. A zawsze można przetestować na zdrowym koledze. I jak mu się uszu ani nosa nie urwie czy nie nabije guza to już jest dobrze.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 14:47   #156
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agent Zobacz post
Jeśli ktoś czuje potrzebe, to sie szkoli, jeśli nie, nie miejmy złudzeń - i tak sie nie ruszy i nie pomoże.
Agent, pracujesz w jakimś ZRM?
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 15:53   #157
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Mam nadzieję, że nie rozumiesz przez powyższe, braku informacji? Myślę, że nikt nie powie, że jest ratownikiem po kursie forowym, ale jeśli ktoś działa już w tym temacie, to podanie jakiegoś knyfu zmienia diametralnie podejście do sprawy. A zawsze można przetestować na zdrowym koledze. I jak mu się uszu ani nosa nie urwie czy nie nabije guza to już jest dobrze.
Z mojej strony EOT. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, bo jak zaczniemy w wątku o ubraniach dywagować nad porównywaniem ściągania kasku z żywego i zdrowego kolegi vs. z poszkodowanego....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 20:21   #158
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

ot pomądrzyli się koledzy, zrugali, a żaden ostatecznie nie pokazał jak zdjąć prawidłowo kask gdy jest się samemu innej osobie.

Wojtek, chcesz testować to zdejmowanie dopiero na poszkodowanym ? gdzieś trzeba się nauczyć. I dlaczego nie podpatrzeć już na forum. O 30/2 też tylko na kursach? To może nie mówmy w ogóle o Pierwszej pomocy, zostawmy to jako temat tabu. A co tam. ponoć specjalsi wiedzą, a My matołki będziemy ręce zaplatać i patrzeć na wypadek. No bo przecież, jesteśmy za "gupi" by pomóc.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 03.07.2013 o 20:27
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 20:46   #159
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ziarko - czegoś Ty się najadł? Szaleju?

Gdzie pisze, że matołki? Jak mam Ci narysować ściąganie kasku w pojedynkę? Opowiedzieć? No przecież się nie da...

Nie odbieraj osobiście sugestii byś szedł na profesjonalne kursy. Tylko tak się nauczyć "pomagać" o czym piszesz. Już raz napisałem - żeby nie uczyć się na forum i się zgodziliśmy w tej kwestii. Teraz się obruszasz, że nie poruszamy jej... To raz.

Dwa - to kompletnie nie temat na ten wątek. Przeczytaj raz jeszcze jego tytuł, a potem zastanów się czy on pasuje?

Zdrowia i spokoju!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2013, 21:01   #160
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

no tyle, że ja posiadam rescue, aed, kpp... i nigdzie tam nie było o ściąganiu kasku w pojedynkę. podobnie jak obrócić gościa z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa, czy uszkodzeniem miednicy w pojedynkę....

A co tam temat. Artyści z interii i onetu uczą, że temat nigdy nie ma nic wspólnego z treścią artykułu za wyjątkiem pierwszego zdania
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
OFF-ROAD w mieście dzikus 1200 Imprezy forum AT i zloty ogólne 11 21.06.2008 15:58
Ubrania Spool ramires Archiwum 5 23.05.2008 19:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.