Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.09.2018, 12:07   #1
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie Zumo 595 - ślad na podróż

Witam,

Może ktoś jest w stanie powiedzieć mi co robię nie tak
Mianowicie po wyznaczeniu trasy w basecamp ze śladu nawigacja po zaimportowaniu nie pokazuje wskazówek w czasie jazdy a jedynie trasę na różowo i odległość do najbliższego punktu kształtowania.

1. Importuję gpx do Basecamp
2. Zamieniam go na trasę wyznaczając ileś tam punktów kształtowania, żeby trasa biegła dokładnie po śladzie a nie jak się basecamp podoba, jednocześnie ileś tam punktów oznaczam do powiadamiania.
3. Zgrywam do navigacji
4. Po uruchomieniu mam podróż z punktami, navi pyta na początku od którego z punktów powiadamiania chcę startować.
5. niestety po wszystkim mimo ustawień krótki czas i motocykl navi przelicza trasę od miejsca gdzie jestem do punktu startu w postaci prostej linii a po wjechaniu na trasę nie pokazuje wskazówek w czasie jazdy a jedynie odległość do następnego punktu kształtowania.

Zgłupiałem już i powoli mnie zaczyna wkurzać garmin.
Sam z siebie wyznacza strasznie marnie te trasy w porównaniu do TomTom 450 dlatego chciałbym umieć wgrać trasę jaką sobie dokładnie wyznaczyłem w Basecamp.

Pozdr
Maciek
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 12:23   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Jak masz ślad GPX to spróbuj wrzucić plik bezpośrednio w katalog (bez udziału basecampa).
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 13:00   #3
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jak masz ślad GPX to spróbuj wrzucić plik bezpośrednio w katalog (bez udziału basecampa).
Wrzucałem i konwertowałem na podróż już w navi ale z tego co pamiętam to wtedy podróż ma jedynie dwa punkty początek i koniec.
Wszystko jest cacy do momentu aż się nie zjedzie z trasy - po zjechaniu i przeliczeniu navi wyznacza sobie już trasę po swojemu do końca olewając ten pierwotny ślad bo nie ma punktów kształtowania/pośrednich.
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 13:18   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Jazda po tracku na tym polega lecisz z punktu A do B a z tego co piszesz wynika że chciałbyś jechać sobie jak ci pasuje ale w taki sposób aby navi stale ciągnęła cię na tracka, który wyznaczyłeś. Trochę to bez sensu.
Po mojemu jest tak:

A) Wyznaczasz tracka i po nim jedziesz opierając się na tym co wyznaczyłeś a jak zjedziesz to możesz albo ciągnąć samemu na azymut w kierunku tracka z powrotem

B) Zjeżdżasz z trasy i chcesz wrócić na tracka. Wskazujesz miejsce w którym chcesz na niego wrócić. Navi wyznaczy dojazd do tracka a potem już kierujesz się po tym co wyznaczyłeś.

Opisz jaki efekt chcesz uzyskać bo nie do końca kumam jaki jest cel.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 14:09   #5
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Opisz jaki efekt chcesz uzyskać bo nie do końca kumam jaki jest cel.
Celem jest stworzyć trasę/podróż na podstawie tracka tak, żeby navi prowadziło mnie po niej a nie jedynie wyświetlało ścieżkę (czyli, żeby były komendy głosowe, informacja o skrętach, odległość do skrętu, wyliczenie czasu przybycia itd) a jednocześnie, żeby trasa była możliwie zbliżonym odwzorowaniem tracka jaki mam w gpx.

Zumo 595 nie ma niestety opcji prowadzenia po tracku.
Wyświetla go jedynie na mapie i to dosyć słabo (cienka linia). Jest to mega upierdliwe, bo cały czas trzeba gapić się w navi i łatwo ominąć jakieś skręty itp. szczególnie jak się jedzie na stojaka po jakiś szutrach itp.
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 14:16   #6
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Używam zumo 390 i nie ma tam możliwości takiej jaką chcesz mieć czyli komendy głosowe na tracka (.gpx).
Po konwertowaniu w podróż jest tylko opcja kierowania na początek lub koniec tracka.
Co mi też przeszkadza to to że ten track jest na mapie bardzo cienką linią.
Ostatnio nawet nie mogłem dostosować koloru lini bo czasem to jest bardzo słabo widoczne.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 14:26   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciek525 Zobacz post
Celem jest stworzyć trasę/podróż na podstawie tracka tak, żeby navi prowadziło mnie po niej a nie jedynie wyświetlało ścieżkę (czyli, żeby były komendy głosowe, informacja o skrętach, odległość do skrętu, wyliczenie czasu przybycia itd) a jednocześnie, żeby trasa była możliwie zbliżonym odwzorowaniem tracka jaki mam w gpx.

Zumo 595 nie ma niestety opcji prowadzenia po tracku.
Wyświetla go jedynie na mapie i to dosyć słabo (cienka linia). Jest to mega upierdliwe, bo cały czas trzeba gapić się w navi i łatwo ominąć jakieś skręty itp. szczególnie jak się jedzie na stojaka po jakiś szutrach itp.
Nie znam urządzenia które ma opcję prowadzenia po tracku z komendami głosowymi. Skoro wyznaczasz track to trzymasz się go obserwując drogę i nawigację. Ty byś chciał coby Zumo dawało komendy tak jakby samo wyznaczyło trasę. Obawiam się że to nierealne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 14:47   #8
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ty byś chciał coby Zumo dawało komendy tak jakby samo wyznaczyło trasę. Obawiam się że to nierealne.
No właśnie chciałbym i miałem nadzieję, że się uda, żeby wyznaczyło sobie trasę uwzględniając moje punkty pośrednie, które powstają z przekonwertowania tracka na podróż.
W sumie niewiele się to różni od rysowania nowej trasy w basecamp. Jak się nie uda to trudno.
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 14:53   #9
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zet Johny Zobacz post
Po konwertowaniu w podróż jest tylko opcja kierowania na początek lub koniec tracka.
No i to jest mega lipa bo chciałoby się jechać konkretną trasą, dlatego chciałem tracka przepuścić przez basecamp i dać mu punkty pośrednie. Ogólnie wyszło na tyle, że linia jest taka jak przy podróży i podaje odległość do kolejnego punktu oraz zaznacza strzałki czasem na skrętach na samej linii (zawsze to lepiej niż ta cienka z gpx, której w ogóle czasem nie widać).
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2018, 21:55   #10
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Z tego co udało mi się dowiedzieć i potestować:
1. Zumo przyjmuje trasy basecamp z pełną funkcjonalnością tylko w aktywności jazda albo motocykl.
2. Niestety powyższe aktywności przy konwertowaniu z tracka w basecamp dają tylko 2 punkty (start i koniec), co oznacza, że przy przypadkowym przeliczeniu w połowie drogi navi wyznaczy nam inną trasę niż nasz pierwotny track. Podobnie jeśli wstawimy dodatkowy punkt to zgubimy pierwotną ścieżkę.
3. Na ten moment jedyne co zdaje mi egzamin to obrysowanie ręczne tracka w basecamp stosując aktywność jazda lub motocykl. Mamy wtedy punkty pośrednie zgodnie z klikaniem w mapę i wszystkie funkcje nawigacji (komendy głosowe, oznaczenia odległości do skrętu itd). Możemy rozpocząć trasę od któregokolwiek punktu a navi prawidłowo wyliczy trasę do tego punktu a dalej pociągnie wcześniej wyznaczoną trasą.

Ostatnio edytowane przez Maciek525 : 12.09.2018 o 23:38
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podróż szymon25 Inne tematy 30 18.08.2017 23:11
..podróż do Afganistanu yeuop Przygotowania do wyjazdów 17 30.09.2013 13:31
Pilnie potrzebny ślad z Borów Tucholskich AmberBamber Mapy 18 09.09.2012 00:17
Podróż marzenie sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 81 22.09.2011 17:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.