Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2010, 20:59   #71
TENKU


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 8
Motocykl: RD03
TENKU jest na dystyngowanej drodze
Online: 53 min 8 s
Domyślnie

Witam po dłuższej przerwie.
Czekałem z niecierpliwością na wyniki pomiarów i to jaką mogą wywołać dyskusję -no i mam za swoje . Szczerze mówiąc, ostatnia wymiana postów przypomina debatę sejmową, gdzie wałkuje się jakiś temat, a tak dokładnie nie wiadomo o co chodzi.
A o co tak naprawdę chodzi? Wydaje mi się, że czepianie się wszystkiego nie jest kierunkiem na rozwianie wątpliwości co niektórych. Niech ktoś w końcu prześwietli ten mój twór we wszystkich kierunkach, pomierzy, wymierzy i zmierzy go jak chce i czym chce, ale w końcu niech coś zrobi, a nie tylko leję wodę i to w dodatku mętną.
RAFWRO zrobił co umiał i ledwo wkleił wyniki na forum, a tu już stado rzuciło się na niego.
Dlaczego niby miernik za 50 zeta ma żle mierzyć. Czy ten za 500 jest dużo lepszy? Przecież nie chodzi tutaj o części procenta tolerancji, tylko o porównanie. Wszystkie popularne mierniki cyfrowe całkują sygnał, a podawana wartość jest wartością skuteczną. Jeżeli wyniki pomiarów RAFWRO są g.... wartę, to kto mi wyjaśni dlaczego najtańszy miernik z TESCO za 15 PLN, którym mierzymy wartość napięcia w sieci pokazuje 220V, a nie przypadkowe wartości z przedziału 0-220 w zależności od tego w jakim momencie przebiegu sinusoidy wykona pomiar. Odpowiedź jest prosta. Przy pomiarze napięcia i prądu zmiennego sygnał podawany jest na liniowy układ całkujący, który umownie go "uśrednia" i otrzymujemy na wyjściu wartość skuteczną. Natomiast odświerzanie 3/s dotyczy samego wyświetlacza, a nie wykonywania pomiaru. Ot i cała tajemnica badziewnego miernika . Nasuwa mi się tutaj jeszcze jedna propozycja, aby wykluczyć z pomiarów wszytkie zdobycze techniki i użyć zwykłego analogowe (wskazówkowego) amperomierza. Przecież chyba nie chodzi o to aby rysować super dokładne oscyloskopowe wykresy obciążenia, tylko wyznaczyć wartości średnie lub skuteczne- w zależności co kto woli.
Grzałka 1KW włączona do gniazdka oddaje 1KW ciepła i nikt nie wnika że w jednym momencie jest tyle a w innym tyle. Podobnie będzie z uzwojeniami w prądnicy. Czym większe obciążenie tym więcej strat. Proste jak 2x2 !!!
Jeszcze na koniec chciałbym się odnieść do kilku porudzonych wcześniej kwestii:
1. KAZMIR -musisz trochę doszkolić się z teorii marketingu i ograniczyć w zapędach rasistowskich. Życzę ci powodzenia w założeniu własnej firmy - z pewnością powyższy wymyślony przez Ciebie slogan reklamowy zagwarantuje Ci pełnię sukcesu.
2. Ciekaw jestem, który producent oryginalnych regulatorów umieszcza tak szczegółową kartę produktu (jeżeli zamieszcza jakąkolwiek), jak twoja propozycja. Kto podaje moc pobieraną przez regulator, albo obciążenie na wejściu -przecież to jakieś bzdury !!!
3. Co do mostka Greatza. Nie odkryję Ameryki, jak podam do publicznej wiadomości, że istnieją na świecie mostki prostownicze trójfazowe (z 5 wyprowadzeniami). Aż dziwne, że nikt na to nie wpadł biorąc pod uwagę fakt, że tak merytoryczna dyskusja toczy się już od kilku tygodni - po prostu śmiech
4. Jakie niby parametry mają bronić naszego produktu, skoro wszystko co napiszemy lub przedstawimy wszyscy z nielicznymi wyjątkami mają w d....
Chyba musiałbym podać gotowy schemat na forum, aby wszystkim niewiernym Tomaszom otworzyły się oczy i uwierzyli
To nasza narodowa przywara -nic nie robić i zazdrościć wszytkim dookoła, którym coś się udało.
5. Jednym wisi prąd, innym napięcie, a mnie szczerze mówiąc wisi opinia na temat mojego produktu na tym forum. Najlepszą reklamą i najlepszym opiniodawcą są klienci którzy już kupili i wśród nich nikogo nie muszę przekonywać.
Myślałem, że mam doczynienia z poważniejszymi ludźmi, widzącymi coś więcej poza własnym ego. Chcecie kupować oryginalne reglery -wasz wybór. Nikogo nie miałem i nie mam zamiaru przekonywać na siłe. Na szczęście na zbyt nie narzekam i nie mam czasu na wyprówanie sobie żył w celu przekonania kilku kolejnych niedowiarków.
Niniejszym kończę swój udział na forum i życzę udanych wypraw na "chińczykach"
P.S. Dziękuję RAFWRO za poświęcony czas i pieniądze i przepraszam za konkluzję, ale znudziło mi się p.... w kółko tego samego. Jak ktoś nie chce uwierzyć, że Ziemia kręci się dookoła Słońca, to jak go przekonać ?
TENKU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2010, 22:42   #72
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,726
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 24 min 3 s
Domyślnie

1.Posądzasz mnie o zapędy rasistowskie nie zadając sobie trudu dlaczego tego słowa użyłem. My użytkownicy tego forum czasami tak się do siebie czule zwracamy. Czarnuchy, afrykańce itp z racji motocykla AfricaTwin .Jeśli miałbym otwierać firmę "sprzedając kota w worku" i mydlić oczy markietingem to na pewno takiej nie założę.

2.Widzę, że nie masz bladego pojęcia o produkcji w ilości trochę większej niż handelek na forum jednym, czy drugim. Ciekaw jestem co byś zrobił jakby któregoś dnia ktoś zamówił 10 000 regulatorów. Na jakiej zasadzie dokonywałby się odbiór jakościowy, reklamacje itp.

3. Jeśli są na świecie mostki dziesięciofazowe - życzę im powodzenia

4. Wszyscy mają w dupie (poza nielicznymi wyjątkami), bo nie potrafisz przedstawić konkretów. Od samego początku tematu zadaję to samo pytanie i nie otrzymuje odpowiedzi. Odpowiedzi są , ale o mostkach, temperaturach, instalacji domowej. Teraz ostatnio o grzałce do gotowania wody (Jakby co mam 1,5KW nófka) albo coś w tym stylu cyt:

"Szczerze mówiąc, ostatnia wymiana postów przypomina debatę sejmową, gdzie wałkuje się jakiś temat, a tak dokładnie nie wiadomo o co chodzi"

Nie słuchaj debaty sejmowej odpowiedz mi na pytanie.Pytanie ciągle te same:

Dlaczego przy stałym obciążeniu prąd skacze z 9A do 15A
Dlaczego jest pulsacja widoczna na włączonych światłach


Ja nie chce schematu, ani zestawienia elementów!!! Chcę konkretnej zrozumiałej odpowiedzi na te pytania.

Czy jesteś w stanie?, czy tylko potrafisz bić pianę i szukać kolejnych wykrętów od tego pytania?


Cyt: "Myślałem, że mam doczynienia z poważniejszymi ludźmi, widzącymi coś więcej poza własnym ego. Chcecie kupować oryginalne reglery -wasz wybór. Nikogo nie miałem i nie mam zamiaru przekonywać na siłe. Na szczęście na zbyt nie narzekam i nie mam czasu na wyprówanie sobie żył w celu przekonania kilku kolejnych niedowiarków."

Powiem tak. Jesteśmy niepoważnymi ludźmi, którzy chcą kupić "poważny" regulator.
Nie musisz sobie wypruwać żył są tu ludzie dorośli, którzy nie z jednego garnka jedli i którzy widzieli więcej niż sobie wyobrażasz siedząc zamknięty w tej swojej fabryce regulatorów i czytając kolejne rozdziały o marketingu. My czarnuchy nie przepadamy za tym ostatnim słowem. Wolimy konkrety. Zawsze można przełączyć kanał w telewizorze na Tele -Zakupy

Parę osób mnie prosiło o wyjaśnienie sprawy stąd takie sformułowanie
Odpowiednie służby? to tylko dyskusja na forum to nie Komisja Sejmowa

Jeśli to tak jest obierane i czas nie ku temu to faktycznie po co pisać. Sory nic nie wiedziałem dopóki nie odświeżyła się strona

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.02.2013 o 18:50
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2010, 17:29   #73
TENKU


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 8
Motocykl: RD03
TENKU jest na dystyngowanej drodze
Online: 53 min 8 s
Domyślnie

Odpowiadam konkretnie:
1. Efekt pulsujących świateł (zgłoszony jak narazie tylko przez kilku klientów) -zdaje się pisałem już o tym wcześniej wynika ze zbyt dużej bezwładności układu regulującego napięcie. po prostu jest to inna konstrukcja niż oryginał (w nich przecież nie ma tego efektu -prawda?).
2.Skaczące obciążenie na wejściu jeżeli występowało równolegle z migocącymi żarówkami, też może być bezpośrednio związane z impulsowym sposobem sterowania. Z tego co pamiętam pomiary robiłeś miernikiem cęgowym (chyba że się mylę), który też podaje wartości skuteczne.
Natomiast podczas pomiarów robionych przez RAFWRO nie było aż tak dużych wachań, ale nie było też migotania. Prawdopodobnie te dwie kwestie są ściśle zależne od siebie.
TENKU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2010, 07:24   #74
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Zły czas i destrukcyjna wymiana słów, która idzie w ślepą uliczkę. Robię dalej swoje, a jak znajdę inny sposób przedstawienia produktu, to przyjdę z konkretami. Przede wszystkim jestem motocyklistą, to pasja i fajne chwile mnie tutaj ciągną. Motywuje mnie to, że jest wiele osób, którym podoba się to co robię. Postaram się zachęcić innych. Potrzebuję jednak czasu, aby znaleźć inny sposób.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2010, 00:31   #75
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Temat regulatora mocno się rozkręcił.
Żeby nie brnąć w puste klepanie postów proponuję aby dalej pojawiły się już tylko konkretne odpowiedzi na konkretne pytania odn prądów czy temperatur...... satysfakcjonujace dla tych którzy mają techniczne wątpliwości oraz całkowicie jasne dla tych którzy na elektronice się mniej znają.
Jeśli producent chce być wiarygodny ( a nie tylko działa i już ...i nic więcej nie powiem) oraz rozwiać wszelkie wątpliwości powinien przedstawić stosowny opis.
Czynność ta zamknie wszelkie spekulacje w temacie.
Jeśli natomiast nie do końca chce to zrobić to powinien napisać że tego nie zrobi i to co zostało napsane do tej pory musi wystarczyć.
Bez sensu jest ciągnięcie tej ciuciubabki.
Czekamy na rozwiązanie tematu ale nie koniecznie na zasadzie " a bo parę osób ma i im działają...."

Wszelkie zbędne posty zostaną skasowane.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2010, 22:03   #76
Moto-Bandit
 
Moto-Bandit's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zbiczno
Posty: 179
Motocykl: RD04
Moto-Bandit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Dziś podłączyłem regler Rafwro i kilka słów organoleptyczne.

Po 10min pracy z obciążeniem(światła długie i Stop) i 10min bez obciążenia zarówno regler, jak i przewody fazowe(żółte) chłodne.

Sprawdzałem regulator bez podłączenia go do masy (w powietrzu) więc chyba nie oddaje nadwyżki do masy (tak na chłopski rozum?) - napięcie ładowania ok.

Po włączeniu świateł, odczuwa się delikatną zmianę obrotów silnika (wydaje mi się, że większe zużycie prądu powoduje większe obciążenie alternatora-większy pobór prądu) co według mnie potwierdza, że regler pobiera tylko tyle prądu, ile potrzebują odbiorniki.

Mam nadzieję, że jedną zmorę Afrykańską mam z głowy....
Moto-Bandit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2017, 14:09   #77
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

Od ostatniego postu minęło 7 lat... (wątek bardzo ciekawy)
Czy użytkownicy przedmiotowego regulatora mają jeszcze swoje Afryczki i czy mieli przez te lata problem z regulatorem napięcia od Pana Sławka i Rafwro.
Czy życie zweryfikowało jakość i regulator obronił się sam?
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2017, 14:27   #78
Moto-Bandit
 
Moto-Bandit's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zbiczno
Posty: 179
Motocykl: RD04
Moto-Bandit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Nie wiem jak inni, ale ja cały czas jeżdżę na tym regulatorze od listopada 2010r i nic się nie dzieje.
Moto-Bandit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2017, 15:21   #79
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 26 min 47 s
Domyślnie

Ja kupiłem w 2016 przejechałem na nim ok. 10 000 i wszystko jest git.
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2017, 15:35   #80
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Kupiony w 2010 i z tego co mi wiadomo to nadal jeździ w mojej (byłej) AT bez problemu.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chłodzenie regulatora Franz Inne tematy 2 08.03.2010 11:02
Przerobienie regulatora motomik79 Układ elektryczny i zapłonowy 14 04.05.2009 11:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.