Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.09.2011, 21:23   #11
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

hmmmm. odnoszę wrażenie, że sam tytuł MRA kontra MGG, to jak by porównywać znaną i sprawdzona markę samochodu (np: Mercedes) z tanią, kiepskiej jakości chińszczyzną.
Miałem dwie szyby MGG i uważam je za mega szrot, przy glebie pękają w ostry sposób, dając w efekcie coś takiego na co można sie "pieknie "nadziać.

Tego typu oszczędności przypominaja mi oszczędzanie na np kaskach, i kupowanie szrotu za stówkę czy dwie i nadzieją że plastikowy szajs nas przed czymś, w razie wypadku, ochroni.
Pamiętaj tylko bardzo bogatego stać na kupowanie tanich rzeczy

Zdrowia
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 11:18   #12
Miklaz
 
Miklaz's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Lublin
Posty: 793
Motocykl: królowa wróciła
Miklaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 7 min 40 s
Domyślnie

Padło wcześniej pytanie jak skleić szybę. Wczoraj skłądałem do kupy moją mgg (wyskoką). W tym celu użyłem 3 kawałki cienkiego płaskownika o długości 10-15 cm, który wcześniej był kątownikiem zakupiony w sklepie. Są takie gotowe, z wywierconymi otworami na śruby. Tak więc zakupiłem 3 takie cuda, w imadło- to pierwszy etap. Potem wiertarka i ognia-nawiercić otwory i wszystko poskręcać. Trzyma się bez kleju. Szyba-szrot mgg złamała się, na wysokości gdzie kończy się czacha- pękła od wibracji czy jak to nazwać przy glebie- o nic nie zahaczyła. A mój patent z płaskowniczkami to tylko chwilowa twórczość własna, bo teraz jak (odpukać) o coś zaczepię szybą to chyba z całą czachą odpadnie.
Miklaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2012, 19:26   #13
NUROFEN
 
NUROFEN's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Strzelce Opolskie
Posty: 683
Motocykl: CBR 1100 XX
NUROFEN jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 19 godz 31 min 12 s
Domyślnie

A jeździ ktoś z taką szybą? MRA VARIO-TURING
Sorry za takie wielkie zdjęcie
__________________
NUROFEN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2012, 21:14   #14
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie



Jak kupowałem swój sprzęt to miał coś takiego. Górna część pękła przy mocowaniu niedługo później Bez jakiejś szaleńczej jazdy

Ostatnio edytowane przez Piki : 17.05.2012 o 21:17
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2012, 22:05   #15
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Adaśko z MRA podobno bardziej udana ta co dał Hwarang, czyli Vario , ja teraz taką mam i jeździ się bardzo dobrze fajna sprawa w upały daje niżej itp.

Mra Vario 525 zł , a Vario Touring 400 zł wiec różnica nie jest mega duża .

Pozdro!
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2012, 10:29   #16
Rolo


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 129
Motocykl: RD07a
Rolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

W Trampku miałem Variotouring (czyli tą z małym deflektoremz postu Adaśko) teraz w Afryce mam Varioscreen czyli ta co Hwarang wrzucił. Pewnie nie można tego odnieść tak 1:1 ale zdecydowanie przychylam się do do tego Varoioscreena - przy 176 cm w w zsadzie nie musze opuszczać przyłbicy w kasku nawet przy predkościach 120-140 km/h, w Trampku dawało radę tak gdzieś do 80-90 km/h.
Rolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2012, 10:27   #17
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 40 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wlodar Zobacz post
MRA kontra MGG, to jak by porównywać znaną i sprawdzona markę samochodu (np: Mercedes) z tanią, kiepskiej jakości chińszczyzną
Ja mam MGG juz od chyba 6 lat (tą samą). Nie chce bronić tej szyby/firmy bo faktycznie jakość wykonania nie jest idealna. Moja jak i inne ktore widzialem jest po prostu krzywa. Moze teraz produkowane szyby sa proste - niewiem.

Jezdze na trasach jak i w terenie, mialem pare gleb i nigdy nie pekła.. Jestem w szoku ze jest tak duzo przypadków popękanych szyb.. Ciekaw jestem jak to sie stalo? Uderzenie, napór powietrza

Dałem za nią połowe z tego co MRA więc jestem zadowolony. Ale może faktycznie miałem farta ze nic sie nie stało, albo też inni mieli pecha - niewiem Może MGG kupione w 2006r byly zrobione z lepszej jakosci materiału, a teraz chlopaki przycinają na chińszczyźnie.

W kazdym razie czy MRA, czy MGG czy inna wysoka szyba i tak po pewnym czasie zacznie pewnie pękać czasza od naporu powietrza

tyle mojej opinii. pozdro.
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93

Ostatnio edytowane przez Stolek : 20.05.2012 o 10:32
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2012, 13:12   #18
NUROFEN
 
NUROFEN's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Strzelce Opolskie
Posty: 683
Motocykl: CBR 1100 XX
NUROFEN jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 19 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Zaryzykowałem i kupiłem Vario Touring czyli z tym małym ruchomym deflektorkiem ...
Mała rundka koło komina i jakiegoś szału nie ma.
Jest zdecydowanie lepiej od zestawu który miałem czyli oryginał + nakładany deflektor TT /taką AT kupiłem / ale jest kłopot. Przy max skręcie w lewo /do zamkniecia postojowego -blokady motocykla/ szyba haczy miedzy zbiorniczek płynu hamulcowego a lusterko prawe. Przesunięcia klamki do środka ok 2 cm sprawia ze szyba wpasowuje sie między zbiorniczek a lusterko. O ile zbiorniczek jest ok to zawadza ta gumowa osłona śrubunku lusterka o oryginalną uszczelkę na szybie.

Wasze sugestie , propozycje.Z góry dziękuję
__________________
NUROFEN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2012, 21:04   #19
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje , ale może ktoś zastanawia się jaką szybę wybrać a zdjęć na motocyklu mało.
Tak więc moja szyba wygląda tak :
Na maxa w górę :
MRA2.JPG
MRA4.JPG
P5200240.JPG
Na maxa w dół :
MRA1.JPG


A dla Adama zdjęcia jak to u mnie z miejscem przy skręconej kierownicy w lewo :
P5200229.JPG
tak jest bez blokady na maksymalnie podniesionej szybie , z tym że u mnie są przestawione odboje i kierownicę da się trochę dalej skręcić niż jest normalnie Górna część szyby leciutko dotyka a dolna ma jeszcze zapas .

P5200234.JPG
tak jest z założoną blokadą kierownicy , szyba ma jakiś spokojnie centymetr do lusterka.

Pozdrawiam , Gawien

Ostatnio edytowane przez Gawień : 20.05.2012 o 21:06
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2012, 23:30   #20
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Właśnie się zastanawiam nad zmianą oryginalnej szyby na Varioscreen ( czyli tą większą)...Panowie możecie powiedzieć jak sprawa wygląda z hałasem przy prędkościach rzędu 100-120 , oraz przy dużo wyższych ? Dokładnie mi chodzi o to czy nie dudni, mam 175cm wzrostu, na oryginalnej szybie po 1,5 h jazdy głowa pęka. Kiedyś przy trampku miałem podwyższoną szybę + deflektor, no i taka średniawka była, robale do mnie nie docierały, ale hałas znaczny. Niech tam ktoś proszę zrobi jakąś szybszą rundkę w wietrzny dzień i zda relacje jeśli chodzi o wrażenia akustyczne. Pozdrawiam
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Papierowy filtr powietrza kontra gąbkowy Dzieju Regularne czynności serwisowe 27 05.04.2014 11:55
szyba lazyjack Wszystko dla Afryki 4 16.10.2011 19:26
Garmin 60csx kontra 62s (i podobne) rubin Hardware 26 29.09.2011 09:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.