Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.03.2017, 13:54   #11
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 42 min 3 s
Domyślnie

Z tego co kojarzę to:
- te pompy są takie same;
- po bezpośrednim podłączeniu pod aku powinna kręcić (różnica w Hondzie i ktm-e jest taka że w hondzie zaczyna pracować jak kręcisz rozrusznikiem a w Ktm-e zaraz po przekręceniu kluczyka)
Jak się mylę to proszę o poprawkę.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 14:12   #12
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 18 min 53 s
Domyślnie

Po moich problemach z pompami, moge cos powiedziec.
Na angielskim forum , temat pomp , tez sie przewijal. Ktos nawet napisal list do firmy facet i taka dostal odpowiedz ( nie moge teraz znalezc watku , bo bym wstawil) : pan z firmy facet powiedzial , ze pompa o oznaczeniu 40105 jest za mocna do silnika 750 ccm i powinno sie uzywac 40177. Ma to zwiazek z cisnieniem generowanym przez te pompy i tak - pompa 40105 ma ok 3-4 psi a 40177 1-2 psi.
Na ta chwile , bardziej bym przychylal sie do tego co ktos mi powiedzial - kupic orginal i w razie w miec styki....

Ale , tu jak kto woli....... jedni wola blondynki, drudzy brunetki.......
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 14:28   #13
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 40 min 16 s
Domyślnie

@Zet Johny: dzieki za info, tez tak mysle ze sa takie same. To prawda w AT przy kręceniu rozrusznikem jest podawane napięcie. Natomiast z tego co zaobserwowałem u siebie w KTM950 to napięcie 12v jest podane w momencie włączenia kluczyka i guzika zapłonu przez ok 3sek oraz gdy chodzi silnik

@sizyrk: no dokładnie, dlatego ja zdecydowałem się na orginał choc w AT jakieś 30.000km miałem podciśnieniową i potem z 6000km Faceta. Podcisnieniowa byla z jakiejs 600ki i byla za slaba a z Facet byl za krotko zeby jakeis problemy stwarzac.

MOje pytanie jest spowodowane ceną: u Rambo "hondowska" kosztuje 400zł a w KTM 650zl - skoro są takie same, dziwi mnie różnica w cenie... w KTMie to różnie bywa, niektore czesci orginalne są tanie a niektóre dziwnie drogie... nie widać zależności.
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93

Ostatnio edytowane przez Stolek : 01.04.2017 o 10:52
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 15:51   #14
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 18 min 53 s
Domyślnie

@Zet Johny:[/B] dzieki za info, tez tak mysle ze sa takie same. To prawda w AT przy kręceniu rozrusznikem jest podawane napięcie. Natomiast z tego co zaobserwowałem u siebie w KTM950 to napięcie jest podane w momencie włączenia kluczyka i guzika zapłonu (słychac tykanie)

Na elektryce sie nie znam , ale mialem faceta podlaczonego do orginalnych kabli w AT , a nastepnie Szynszyl podlaczyl mi pompe pod kluczyk........pompa ta sama tylko podlaczona inaczej

Ostatnio edytowane przez sizyrk : 29.03.2017 o 15:53
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 17:31   #15
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 22 min 43 s
Domyślnie

1. Pompa mitsubishi pracuje do osiagniecia zadanego cisnienia. Na sucho chodzi non stop. Pyrczy jak pompka w akwarium

2. W niektorych motocyklach jest za kluczykiem w innych za iskra. Wg mnie za kluczykiem lepiej.

3. Ceny czesci to samo wariactwo. Rambo ma oryginaly sporo taniej niz w salonie Hondy. Skad je wzial? Pytajcie kierowce zaginionego TIR-a

4. Gdzies bylo podane jaki jest prog zadzialania mitsubiszi w PSI. nie pamietam teraz - ktos wie? Mozna latwo wyznaczyc eksperymentalnie. W wolnej chwili sie w to pobawie

5. Wtryski chodza na 3-3.5 ATM a to juz sporo. Na logike optymalne cisnienie wywierane na zaworek iglicowy to wg mnie takie jakie daje ok 20-50 cm slupa paliwa. MAX. madrych prosze o przeliczenie.

Juz se policzylem 50cm slupa to: 0,05BAR lub 0,049ATM lub 0,7PSI

podnoszenie tego cisnienia nie ma sensu. meczy sie pompa, mecza sie zaworki. dodac nalezy ze niektore pompy pracujace praca ciagla uzywaja przeplywajacego paliwa do ochladzania sie. Paliwo stoi, pompa robi, temperatura rosnie.

Prosty wniosek jest taki ze 4PSI odpowiada wysokosci slupa cieczy rownemu 2,7m tym samym pan z firmy FACET mial racje - 40105 jest zdecydowanie za mocna dla ukladow gaznikowych. Wartosci 1-2PSI zdecydowanie lepiej tu pasuja.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 29.03.2017 o 18:05
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 20:09   #16
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,725
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 16 min 18 s
Domyślnie

Mówicie o ciśnieniu, a nikt nie wspomniał o........! Wydatek pompy. Co mówi manual?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 20:28   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Wydatki masz podane w katalogu FACETA. Wynikaja one w prosty sposob z cisnienia i przekrojow wejscia i wyjscia. Determinuje go rowniez przepustowosc kranika. Jak widac AT swietnie radzi sobie na tzw. grawitacji wiec wydatek kranika, filtra, przewodow i trojnika jest wystarczajacy tak jak i cisnienie slupa paliwa z pominieciem pompy. Kwestia tylko by paliwo bylo ponad poziomem komor gaznikowych co nie zawsze sie udaje w motocyklach. W wielu z nich warunek ten jest spelniony i pompa nie jest potrzebna.

Rob co chcesz - Afra nie spali ponad 10 litrow w godzine a jej uklad paliwowy az nadto pozwala na taki upust w tym czasie. Sadze ze na wielokrotnie wiekszy nawet. Pompa jest po to by unosic paliwo z pod poziomu komor dzieki czemu mozna bylo powiekszyc pojemnosc zbiornika.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 29.03.2017 o 20:53
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 22:23   #18
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,725
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 16 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Pompa jest po to by unosic paliwo z pod poziomu komor dzieki czemu mozna bylo powiekszyc pojemnosc zbiornika.
Z niższego poziomu na wyższy samo nie poleci
Tak dla przypomnienia
The minimum flow rate required is 900cc per minute.
Jeśli nie spełnia tego wymogu pompę trzeba wymienić.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2017, 23:01   #19
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 22 min 43 s
Domyślnie

900 centymetrow szesciennych na minute? co to za cytat? z czego? Niemal litr na minute? To z instrukcji czolgu? Podaj prosze zrodlo i kontekst. To graniczna wydolnosc pompy mitsubiszi w AT? No to mocno przesadzona. 60 litrow na godzine? Brawo. A po co to komu? To ze ta pompa ma 50W w szczycie to juz wystarczajacy cyrk. Moze swiadczyc tylko o tym ze zostala zle dobrana do tej konstrukcji.

Akurat tak wyszlo ze na gramach i centymetrach szesciennych sie znam
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 29.03.2017 o 23:53
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2017, 07:55   #20
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 19 godz 34 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
900 centymetrow szesciennych na minute? co to za cytat? z czego? Niemal litr na minute? To z instrukcji czolgu? Podaj prosze zrodlo i kontekst...
się wtrącę...tu do znalezienia:
https://www.motorcycleinstitute.tk/honda-africa-twin-xrv750/removal-pqf.html
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchenka benzynowa. Którą wybrać wlodar Szpej turystyczny - Produkty i Porady 187 13.03.2018 11:20
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 19:00
ktora opone wybrac ??? MuSStaFFa Wszystko dla Afryki 39 19.11.2010 16:05
Jak na razie konczy sie przygoda ktora.... Robertbed Inne tematy 3 17.04.2009 18:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.