Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2011, 11:24   #21
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Również dziękuję, że chce Ci się pisać. Jestem absolutnie zielony i forma w jakiej to podajesz jest dla mnie bardzo przystępna.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2011, 11:31   #22
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
A żeby dotrzeć do założonego punktu to i sam GPS (bez mapy) da radę.
No tego to nawet nie potrafi nawet ten GPS z mapą. Aby wszystko było jasne jestem fanem tego gadżetu (preferuję tylko Garmina) i osobiście zawsze staram się mieć najdokładniejszą mapę w odbiorniku, a z routingu nikt nie każe nam korzystać . Podziwiam zapał autora i proponuję aby zrobić tym, którzy są zainteresowani tematem, egzamin praktyczny na zlocie w Grodźcu. To tylko tak, aby chcącym chciało się chcieć w przyszłości, zrobić coś dla tych chcących chłonąć te wiadomości. Bo znam takich co posiadają 550 i podczas wspólnej jazdy okazało się że jego prowadzi inaczej niż moja . Po zaglądnięciu w setup znalazłem bardzo stary firmware , a właściciel przyznał się że go to kompletnie nie interesuje, a dla mnie jako gadżeciarza to sprawa najważniejsza.
PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2011, 11:56   #23
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

fxrider . Art do przyklejenia!!!
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2011, 18:19   #24
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

z braku czasu z rzadka zaglądam ostatnio na forum ale ten wątek przykuł moją uwagę na dłużej.
z niecierpliwością czekam na cdn!!
fajnie, że się komuś kto wie, chciało podzielić tą wiedzą z innymi.

wielkie dzięki.
swoją drogą gratuluję tak wiedzy jak i umiejętności jej przekazania

marekw - tworzę właśnie trasę do i w okolicy grodźca więc jak mniemam będzie okazja do nawigowania po śladzie. w zależności od ustaleń można na trasie umieścić jakieś POI z pieczątką lub hasłem do przepisania jako checkpointy. ale to już temat do innego wątku.

pozdrawiam
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 19.03.2011 o 18:21
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2011, 23:25   #25
yacekgda
 
yacekgda's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: gdansk
Posty: 92
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
yacekgda jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 50 min 21 s
Domyślnie

Woow! Nie kufel piva ale beczka się należy autorowi za wykonaną pracę i chęci. Bardzo popieram inicjatywę! Swojego czasu miałem nawet propozycje, aby zorganizować warsztaty w trójmieście. Oferowałem darmową sale konferencyjną z zapleczem, ale wykładowców chętnych nie znalazłem
Ps. Wydrukuje sobie podręcznik z zamieszczonych materiałów

Ostatnio edytowane przez yacekgda : 20.03.2011 o 00:11
yacekgda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2011, 00:08   #26
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Czy istnieje szansa abys drogi kolego umiescil cos na wzor rankingu sprzetow nadajacych sie do roznych zastosowan, tzn jaki odbiornik wedlug Ciebie sie nadaje do czego, ot pozniej czy kiedys tam. Oczywiscie wiem, ze kazdy zdecyduje sam co zanabyc, ale ja konformista lubie zaczerpnac info zamiast sie uczyc samemu w znoju i trudzie....
Dzieki za ciekawa lektore i WIECEJ prosze!!!!!!

I juz sie rozjasnia:http://www.youtube.com/watch?v=0LlV1u-U6mA
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2011, 00:23   #27
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

przypomniało mi się jeszcze jedno z czym mam kłopot a ta wiedza w praktyce bardzo by mi się przydała przy planowaniu tras na zlot w Grodźcu - mianowicie nie jestem w stanie ogarnąć całości jednym wyjazdem, tworzy się z tego więc kilka śladów, dodatkowo nie wszystkie zapisane ślady nadają się do przekazania - publikacji.
pytanie jest zatem takie: czy jest jakaś możliwość edycji i łączenia kilku śladów oraz ich zmiany na podstawie obrazu z np. GoogleEarth /tak jak klikam offa?/.

gdybyś mógł to ująć w jednym z tutoriali byłoby super. narazie daję radę ale koniec końców będę musiał wszystko ująć w jednym śladzie.


matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2011, 11:55   #28
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Hej,
dzięki za odzew - będę starał się po kolei uwzględniać wszystkie podniesione kwestie, ale chciałbym najpierw zrobić kilka części wprowadzających ogólnie w temat, żeby każdy miał potem szansę zrozumieć o co właściwie chodzi - bez "przedwczesnych" przerywników typu "abrakadabra".
Jeśli kogoś problem w danym momencie bardzo męczy proponuję poprzekopywanie forum garniak.pl - tam są poruszone niemal wszystko możliwe problemy tego typu - na pewno więcej i dokładniej niż ja będę w stanie opisać tutaj. Właściwie te moje teksty są tylko zebranym do kupy, zredagowanym w jakąś zjadliwą dla większości formę ekstraktem z tematów poruszanych na garniaku.

Przy okazji mam pytanie: czy znalazłby się ktoś chętny na przygotowanie treści dot. zastosowania wszelkiego rodzaju telefonów jako platformy nawigacyjnej? (w miarę możliwości opis różnych systemów, dostępnego softu, zalet, wad, na co zwracać uwagę) - ja w tym temacie jestem noga (wychodzę z założenia, żę tel. służy do telefonowania, co nie ułatwia sprawy w tym przypadku ), a w wielu przypadkach takie rozwiązania mają sens (i są co raz popularniejsze) - nie chciałbym "dyskryminować" tego podejścia do tematu.
Nawiązując do pytań: planuję poruszyć temat "mam xxx PLN, co wybrać w przypadku jeśli" w opisem kilku możliwych platform/rozwiazań - ale tu ogranicza mnie moje własne doświadczenie (tzn. jego brak w przypadku wielu możliwych rozwiazań - n.p. wiem, że jest taka możliwość, ale nie wiem jak sprawdza się w praktyce) - stąd właśnie prośba o pomoc w tej kwestii.

Przy okazji zachęcam do wypełnienia ankiety: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8950 (już pojawiają się pierwsze ciekawe wnioski)

Dzięki za doping - to na prawdę cholernie motywujące, jak tylko znajdę na to wolną chwilę to będę ciągnął temat dalej.

pozdrawiam, Adam

P.S. Jeśli ktoś miałby ochotę opisać tutaj swoje własne doświadczenia z GPSami to też byłoby fajnie - na pewno są osoby "mocniejsze" w wielu z tych tematów niż ja.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2011, 13:22   #29
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

A moze osobny dzial by kolega poprowadzil poswiecony tematowi jesli tylko by sie zgodzono?
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2011, 14:47   #30
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kolasek77 Zobacz post
A moze osobny dzial by kolega poprowadzil poswiecony tematowi jesli tylko by sie zgodzono?
I tak się za chwilkę (dłuższą) stanie...
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
garmin , gps , mapy , nawgiacja

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zawieszenie, czyli dylematy czarnucha... Mat Rama, zawieszenia, napęd 43 25.05.2012 19:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.