Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.02.2011, 14:00   #11
badiss
 
badiss's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 121
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnie
badiss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 5 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lewar Zobacz post
...
A może ktoś z Was spotkał się z podobną usterką ?
...
Miałem dokładnie to samo, kierunek musiałem włączać z minutowym wyprzedzeniem. Wina oczywiście po stronie włącznika, rozbiórka, czyszczenie i działa jak malina.
Ale nie kumam po co Ci przetwornica do tych kierunków
badiss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2011, 14:05   #12
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Lewarze, rozbierając przełącznik zwróć uwagę na stan blaszki zwierającej styki które odpowiadają za przepływ prądu dla układu kierunkowskazu prawy/lewy. Mogły się były zetrzeć. Popraw je punktakiem jeśli jest taka potrzeba.

To pomogło mi za pierwszym razem.

Jeśli problemy będą nadal takie same to wymień przerywacz na taki 3 stykowy od Lanosa i będzie po problemie. Trzeci styk trzeba będzie podłączyć do masy, ale to kosmetyka.

To pomogło mi za drugim razem.

O, tutaj proszę http://africatwin.com.pl/showthread....ght=przerywacz

Niemniej nie zniechęcaj się. Czekamy na opracowanie
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 25.02.2011 o 14:09
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2011, 14:16   #13
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lewar Zobacz post
No tak, nie napisałem jaki to problem.
Otóż, jak trzymam Afrykę w nieogrzewanym garażu to kierunkowskazy działają z dużym opóźnieniem albo nie działają mi wcale. Jak włączę migacz to najsamprzód słychać ciszę , potem długo, długo nic, potem słychać dwa cyknięcia przerywacza i dopiero po tym pojawia się światełko. Dotyczy to lewego jak i prawego migacza. Jak przestawię do ciepłego to problem znika. Zakupiłem nowy oryginalny przerywacz o smaku i zapachu P. Hondy ( 200PLN ), przejrzałem i oczyściłem wszystkie styki ( za czachą, pod prawym boczkiem, bezpieczniki, masę itp ) bez pozytywnych rezultatów.
Nie mogę zakładać, że będę jeździł tylko do ciepłych krajów bo lubię podróżować motocyklem z Andrewem z Gdyni (choć On ze mną niekoniecznie ) a Andrew jak wiadomo jeździ tam gdzie jest tania gorzała, która najczęściej ożywia ciało i umysł w krajach chłodnych.
Metodą dedukcji i organoleptyki doszedłem, że przyczyna tkwi w przełączniku.
Postanowiłem więc z właściwą sobie dezynwolturą a nawet nonszalancją rozwiązać problem w sposób może nieco niekonwencjonalny ale pierwsze próby wypadły wielce zachęcająco.
Opis i zdjęcia zamieszczę wkrótce jak tylko zakupię potrzebne komponenty i zmontuję całość.
Zapewniam, że instalacja będzie cechować się eleganckim, inżynierskim podejściem i prostotą oraz schludnością wykonania.
A może ktoś z Was spotkał się z podobną usterką ?
Drogi Pawle, ja wiem, że brak prądu i ogrzewania w EC może być szokujący ale jak się firma dzieli to sytuacje mogą przypominać te z PKP w czasie Świąt.
Tak to...
Jezusie - strach się bać - bedzie jakieś mega Rejli coś. Czekam z utęsknieniem.

Czuję że bedzie to cos z suszarką do włosów i systemem nawiewników na zmęczone i przemarznięte ciało wędrowca. Osobne nawiewniki oczywiscie rozgrzeją wpsomniany przerywacz - zeby mu sie zachciało chcieć.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2011, 14:24   #14
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Lewar -przerywacz jest z bimetalem spadek napięcia itd (126p z prądnicą), przełącznik też ma pewnie już swoje za uszami (stary smar w chłodzie działa jak kisiel) , ja osobiście wyciągam witkę jak za starych czasów, umycie przełącznika pomoże na 100% plus wazelika bezkwasowa na styki pewnie w pracy od jednozmianowców dostaniesz (styki odłączników) i będzie Pan Zadowoolloonny
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2011, 14:30   #15
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Jeśli istotnie przerywacz, jak pisz Wollo, jest z bimetalem, to najwyższy czas zamienić to cuda zamierzchłej techniki hondowskiej na przerywacz elektroniczny. Mi w "maluchu" kierunkowskazy przestawały działać poniżej -20 stopni Celsjusza. Innego termometru nie było
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2011, 13:38   #16
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,730
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 8 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Lewar -przerywacz jest z bimetalem spadek napięcia itd (126p z prądnicą), przełącznik też ma pewnie już swoje za uszami (stary smar w chłodzie działa jak kisiel) , ja osobiście wyciągam witkę jak za starych czasów, umycie przełącznika pomoże na 100% plus wazelika bezkwasowa na styki pewnie w pracy od jednozmianowców dostaniesz (styki odłączników) i będzie Pan Zadowoolloonny
Na schematach zobaczyłem tylko dwa modele (dla Niemców) gdzie jest prawdopodobnie bimetal. Reszta to typowy elektroniczny układ.
Zasilanie plus i minus podpięte na stałe - trzeci dołączane obciążenie przez przełącznik kierunkowskazów. Jesli jest zasyfiały przełącznik i nie ma pełnego obciążenia (2 x 21W plus 2w) to biedak nie wystartuje.

Mogę zdradzić tajemnicę Lewara. Panowie czapki z głów!! Małe kino domowe 4.1 na AT. Czacha dwa głośniki. Tylne kufry dwa surround. Subufer i tu Lewar ma kłopoty właśnie z dostarczeniem odpowiedniej mocy stąd też potrzebne zasilanie wzmaka pod 220V.

Ostatnio edytowane przez Kazmir : 26.02.2011 o 22:25
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2011, 13:57   #17
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

eee to ja mu oddam moj wzmak z pandy stereo 2x60 wat na 12v
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2011, 11:09   #18
andrzej 76
 
andrzej 76's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 277
Motocykl: RD07
Przebieg: 67000
andrzej 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 19 godz 37 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Mam teraz elektroniczny zdaje się maluchowski i działa natychmiast po włączeniu , żadnej zwłoki.
za dawnych czasów, kiedy jeździłem 20-letnim kaszlakiem(na prądnicy oczywiście)
kierunki też działały z częstotliwością 2 mrugnięcia/minutę.
a przy naciśniętym stopie nie działały wcale.
kolega za kilka złotych poskładał elektroniczny przerywacz -działał jak marzenie!
chyba trzymam go gdzieś po dziś dzień,bo była to jedyna elektroniczna część
tego auta.
andrzej 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2011, 16:22   #19
Lewar
Niepozorny
 
Lewar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wiocha na Jurze, bliżej Krakowa niż Częstochowy
Posty: 561
Motocykl: Bardzo stara Teresa
Lewar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 16 min 49 s
Domyślnie

No i dupa...
I to podwójna.
Po pierwsze to nigdy nie rozumiałem dlaczego wszyscy chcą bić Podoska ale wreszcie to pojąłem.
Za podstępne rozszyfrowanie mojego pomysłu i przedwczesne podanie go do publicznej wiadomości uroczyście oświadczam – PODOSEK, MASZ W RYJ !!!
Po drugie, jak już się naszukałem potrzebnych elementów do mojej instalacji to całkiem przypadkowo odkryłem, że jest taki sklep motocyklowo – internetowy gdzie wszystko czego pragnę leży u nich na półce i można to po prostu kupić.
Nazwy sklepu nie mogę podać bo Mod mnie zlinczuję. Znam też właścicieli tego interesu i przyznam, że zawsze traktowałem ich jako handlarzy starzyzną i ekscentryków.
No bo jakimi słowami można określić gościa, który w różowych rajstopach biega bo Borach Tucholskich udając Turbodymomena ?!!! Kto widział, ten wie o co kaman.
Ten drugi jest jeszcze gorszy i w mojej ocenie jest pospolitym handlarzem żywym towarem.
Przyznam, że sam zadatkowałem parę groszy na niezłą sztukę ale towar do tej pory nie został mi wydany.
Jednak muszę im oddać, że tym razem pozytywnie mnie zaskoczyli.
Choć nie było tanio, to nabyłem u dziadów przetwornicę motocyklową o niebagatelnej mocy 15 kW z profesjonalnym mocowaniem, podłączeniem do gniazda zapalniczki oraz zabezpieczeniem przepięciowym a także podgrzewarkę do przełączników kierunkowskazów.
DSCN7396.JPG
DSCN7398.JPG
Po chwili namysłu dołożyłem pompę paliwa 220V o wydajności tłoczenia 12 l/min. Tym samym wszelkie dyskusje o przewadze oryginalnej pompy nad Mikuni i na odwrót można odłożyć do lamusa motoryzacji.
DSCN7400.JPG
W zasadzie to moc przetwornicy jest tak potworna, że spokojnie można podłączyć do niej elektrycznego grilla i nie zawracać sobie głowy kocherami a spirytus można wykorzystać godniej.
DSCN7401.JPG
Zakupiłem i zamontowałem także zestaw do łączności satelitarnej. Może konwerter jest nieco chujowy ale całość prezentuje się imponująco.
DSCN7405.JPG
DSCN7404.JPG
Na koniec przysposobiłem podróżny zestaw do walki ze znienawidzonymi posiadaczami motocykli BMW. Może on także służyć do ucięcia lusterek puszkarzom, którzy zajechali nam drogę.
DSCN7410.JPG
Zakończę apelem – ZIMO, WYPIERDALAJ, BO SIĘ LUDZIOM W GŁOWACH KIEŁBASI
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSCN7403.JPG (170.0 KB, 5 wyświetleń)
__________________
Moja jest tylko racja bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )
Kocham Łódź
Lewar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2011, 16:27   #20
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie


Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z serduchem RD 07a Belfegor Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 16.04.2012 11:37
problem z kolorystyka ferolo Inne tematy 4 31.05.2011 21:37
Problem z temperaturą. 7Greg Inne tematy 43 24.01.2011 20:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.