Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.06.2010, 10:00   #11
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

O 1.00 w nocy wrocilem.Jakies foty,statystyki i opinie o Lc8 wsadze jak tylko znajde troche czasu.Bylo super
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 10:41   #12
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 4 s
Domyślnie

Fajna sprawa. Jest klimat, zwłaszcza, gdy nie ma ludzi w pobliżu.

W oczekiwaniu na Twoje zdjęcia pozwolę sobie wrzucić jedno znalezione w necie w ramach podgrzania atmosfery

Classic Stonehenge Wiltshire.jpg

Ps. Ostatnio miałem okazję zobaczyć rodzime kamienne kręgi w Węsiorach i przyznać trzeba, że też robią wrażenie.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 13:29   #13
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Tylko ze ciezko trafic zeby ludu nie bylo...
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2010, 23:50   #14
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Dlaczego pojechalem i co mnie sklnilo do tego szalenstwa nie bede opisywal.Bo i po co.Wspomne tylko ze od pomyslu do pakowania minelo 12 godz.Od pakowania do wyjazdu kolejne 4.Motocykl-KTM Lc8 990S.W sumie nie mialem wielkiego wyboru.Mialem jechac do Polnocnej Walii i jakby nie patrzec Stonehenge lezal na mojej trasie.A dokladnie mowiac,zostal polozony.Cos na jego temat.Kazdy wie co to jest,nie kazdy czemu ma sluzyc,a juz zupelnie niekazdy,jak zostal zbudowany.Od dawna mialem chec go zobaczyc,ale przeciez nikt nie jezdzi na urlopy do GB.A o Walii to wiedzialem tylko tyle,ze tam mieszka moj brat i jego syn,ktory wlasnie byl powodem tej spontanicznej decyzji.Stonehenge polozony jest bardzo niespektakularnie w widelkach dwoch drog.Mozna go obejrzec nie wysiadajac ze samochodu i nawet nie zwalniajac.Inaczej to sobie wyobrazalem i bylem ostro zaskoczony.Niestety bylem tam o 19.11 a teren zamykany jest o 19.00.Otwierany o 9.00.Nie pozostalo mi nic innego,bo przeciez nie czekanie do rana,jak pstrykanie fotek zza ogrodzenia.W sumie i tak wiecej bym nie zobaczyl,gdyz teren wokol kregu jest trawiasty z niewielka iloscia sciezek,gdzie wolno spacerowac.Plusem wszystkiego bylo to,ze nie bylo wokol niego zadnych gapiow i turystow.Bylo dokladnie tak jak na fotce czosnka.Do tego zaczelo powoli mrzyc i wszystko bylo PERFEKT!Posiedzialem tam moze 1-2 godziny,podladowalem braki moralne,porobilem foty i ruszylem dalej.O reszcie trasy nie bede pisal,gdyz i tak nikogo by to nie zainteresowalo.Powiem tylko-jedzcie do Walii.Jest zajefajna.W sumie trasa od Stonehenge do Polnocnej Walii zrobilem baaardzo bocznymi drogami.Tez fajnie.Slyszy sie tylko o Szkocji,a naprawde reszta krolestwa jest rownie ciekawa.
Nie wolno mi zapomniec o banditos3 i luzMaryji,ktorzy byli moimi dobrymi duchami i wiedzac,ze w razie czegos moglbym na nich liczyc,dodawala mi otuchy.Na szcsescie 990-tka szla jak burza.
Caly wyjazd zajal mi 4 dni,z czego dwa siedzialem,a dwa jechalem.Zrobilem 2542km.Moto spalalo 5,5l/100km,no moze jeden odcnek miedzy tankowaniami spalil 6l.Na mojej trasie byly Niemcy,Holandia,Belgia,Francja,Anglia iWalia.Powrot byl przez Walie,Anglie,Francje,Belgie,Luxemburg i Niemcy.W trasie bardzo pozytywnie sprawdzil sie deflektor od Kuby-rewelka.70% trasy to autostrada,wiec tylek bolal.Lc8 jest jednak wysmienity do pokonywania duzych dystancow(powrot 1320km)na raz.Zurzycie oleju-zero.4 smarowania lancucha,poza tym nic.No moze czulem jak moje dwie plaby podskakuja mi w ustach,marzac o Fjr 1300.Ale coz,nie mozna miec wszystkiego,no moze jesli jest sie bajraszem,ktory wlasnie mnie meczy swoimi telefonami,a ich temet jest naprawde inspirujacy.Ale o tym kiedy indziej.Spedzilem 4 fantastyczne dni,podladowalem akumulatory przed Islandia,wreszcie zobaczylem bratanka no i troche sie opalilem.-
ps.foty sa i juz wkrotce je powklejam

Ostatnio edytowane przez myku : 23.06.2010 o 22:35
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 20:26   #15
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Ważne że się udało. Nastepom razom poponuje już na dłużej, tak żeby dać się zatruć alkoholem.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2010, 22:25   #16
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Jak mus to mus
nalezaloby jeszcze wspomniec o jednym i bardzo waznym minusie-swiatla w Lc8.Znowu mialem okazje i "przyjemnosc" dwie godziny po omacku jechac.Na moje nieszczescie w zupelnej ciemnicy.Nawet swiatla drogowe nie zalatwiaja sprawy.Dlatego jak najszybciej skorzystam z przerobki Leszka z advrider.pl.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2010, 20:47   #17
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ale jezeli juz narzekam,to musze byc fair i tez cos pochwalic.Chodzi o zawieszenie.Wszesniej jezdzilem na SPORT,a przynajmniej tak mi sie wydawalo,gdyz wszystko nie bylo ze soba spasowane.Jednak przed tym wyjazdem,wiedzac ze mam przed soba palowanie po autobanach i motorlejach,wzialem ksiazke w reke i zajalem sie zawieszeniem.Wybralem opcje COMFORT.I fakt,punkt po punkcie wszystko popodkrecalem i ustawilem,a jest tego troche.Wynik troche mnie zdziwil.Niby jechalem KTM-em,a zawieszenie sprawialo wrazenie jakbym jechal turystykiem.Mieciutko,zadnych hopow,skokow-jak po masle.Nie myslalem wczesniej,ze pare srubek "AZ" tak moze zmienic doznania podczas jazdy.Najwazniejsze jest dobrze wszystko ze soba zestroic.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2010, 23:21   #18
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Myku, a jak byłeś przy Stonehenge, to nie zajrzałeś przypadkiem obok do katedry w Salisbury? To bliziutko, a zdecydowanie warto ją obejrzeć, kawał dobrej gotyckiej roboty. Mnie Stonehenge trochę rozczarowało z powodów, które wymieniłeś, ale katedra mi to wynagrodziła
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2010, 23:28   #19
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Nie nie bylem tam.Ale i tak zrobilem kolo,zeby te kamyki zobaczyc.Cale moje adventure trwalo cztery dni,wiec nie bylo czasu na frykasy.Mysle,ze GB ma tyle ciekawych miejsc,ze napewno kiedys wybiore sie tam na urlop a nie na odwiedziny.

ps.google maps ma teraz ciekawa funkcje 3D.Na max zblizeniu mozna sobie Stonehenge obejrzec z kazdej perspektywy i w kazdym zblizeniu-polecam;myku...

Ostatnio edytowane przez myku : 26.06.2010 o 23:45
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2010, 00:26   #20
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Myku ma ten adres, ale wrzućcie w google map postcode SN8 1. Tam jest jeszcze jeden krąg, moim zdaniem ciekawszy, no i można go dotknąć Z najbardziej nawiedzonym pubem na całej Wyspie.
Ale to tylko jedno z tysięcy ciekawych miejsc w Królestwie.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja: czerwiec/lipiec 2010 "Operacja Wołga" DeVris Umawianie i propozycje wyjazdów 11 17.02.2011 16:48
Mazury i Warmia - czerwiec 2010 Wegrzyn Polska 21 06.08.2010 17:25
Moje spojrzenie na Rumunię [czerwiec 2010] Neno Trochę dalej 13 30.06.2010 15:09
Rosja/Karelia - w stronę Kolskiego, Czerwiec-Lipiec 2010. newrom Umawianie i propozycje wyjazdów 11 05.02.2010 00:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.