Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.02.2017, 09:46   #41
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 832
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 17 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post

A dzisiaj? Chyba komuś się wartości poprzestawiały.
Konkurencja Panie to się nazywa byle więcej byle szybciej byle za mniej
A kurier ma auto w lisingu to będzie zapie....ał i nie marudził
Artek dobrze napisał " gość z kalkulatorem i liczy co bardziej mu się opłaca"
I ciągle wychodzi że taki model biznesowy jest OK.

Nie umiem wstawić foty :
http://img7.demotywatoryfb.pl//uploa...jl3gdi_600.jpg

Ostatnio edytowane przez next22 : 01.02.2017 o 10:01
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 11:38   #42
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

dobra napiszę jak sytuacja dalej się rozwinęła...

gość znalazł paczkę niby była gdzieś na działce i jest zmasakrowana, sugeruje, że kurier pewnie sam się podpisał pod obiorem..

no i sytuacja patowa... paranoja jakaś
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 11:44   #43
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 24 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
dobra napiszę jak sytuacja dalej się rozwinęła...

gość znalazł paczkę niby była gdzieś na działce i jest zmasakrowana, sugeruje, że kurier pewnie sam się podpisał pod obiorem..

no i sytuacja patowa... paranoja jakaś
No to chyba raczej już wszystko się wyjaśniło... paczka jest u odbiorcy ... to niech teraz on sobie śle roszczenia w stronę kuriera.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 12:22   #44
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
No to chyba raczej już wszystko się wyjaśniło... paczka jest u odbiorcy ... to niech teraz on sobie śle roszczenia w stronę kuriera.
ja już mam swoje zdanie na ten temat.... jak na razie od wczoraj czekam na odpowiedź czy zawartość jest uszkodzona i pewnie się okaże, że w nocy ufo wylądowało i paczka znikła.

paczka się znalazła jak poinformowałem, że szkoda czasu i trzeba zawiadomić policję. No ale teraz jest zniszczona (tzn. pudełko) bo co do zawartości to nadal nic nie wiadomo jak wcześniej napisałem..
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.02.2017, 23:22   #45
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Gdyby było jak mówisz, skuteczność doręczeń byłaby na poziomie 50% Kiedyś robienie zakupów na odległość to była ekstrawagancja. Teraz przesyłek jest wielokrotnie więcej.
Firmy kurierskie jak to określiłeś, wymagają skuteczności. Liczą się tylko tabelki z procentami.
Kurierzy nie są zatrudnieni w tych firmach. Jak ktoś nie ma skuteczności, to ktoś inny wchodzi na jego miejsce. I nikogo nie obchodzi, że np. klient idiota zamawia do domu w którym cały tydzień go nie ma.
Po krótce: nie wiesz o czym piszesz
Większość kurierów pracuje po 11-13 godzin dziennie. Nie wiem jak ci którzy jeżdżą po wioskach, ale w mieście jest średnio 2-3 minuty na przesyłkę. Każdy może mieć zły dzień. Większość ludzi nie ma pojęcia jak to wygląda i wydaje im się, że kurier ma przesyłkę tylko dla nich i ma się dostosować, bo oni zapłacili majątek
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 08:19   #46
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał next22
Artek dobrze napisał " gość z kalkulatorem i liczy co bardziej mu się opłaca"
To jest Polska własnie takie sprzeczności. U siebie wytłumaczą największe bzdury, zwalą na biedę szybkość i ...... mają wszystko w dupie. Ale gdy kupują na zachodzie, to panie jaka kultura obsługi a tamto och ach.

Byle taniej, byle taniej. Polaka jak widać nie interesuje jakość, byle tylko było taniej. Oczywiście potem nie On jest winien że producenci takie gówno robią teraz, nie to co kiedyś

Z kurierami też można łatwo by zrobić porządek:
1. wymagać to co się należy
2. wyciągać konsekwencje należne (lubimy się "dogadywać, poblażać", unikać drogi prawnej - a to rodzi takie zachowanie "a co mi zrobi?")
3. państwo polskie winno przypilnować, by wewnętrzne zasady rozliczeń nie negowały praw klientów. A jeśli są niewystarczające, to zrobić tak, by było jak należy.

Chyba główną wadą nas kupujących - to jednak często podawanie adresu zamieszkania jako doręczeń.. gdy jednak to w innym miejscu siedzimy 8-12 h właśnie tych godzin w których jeżdżą kurierzy....

Matematycznie można wyznaczyć takie parabole, co w danym momencie się liczy. Dziś cena, to reszta leci w dół, dopóki KLIENTOM nie zbrzydnie cena anie zaczną oczekiwać jakości.

Czyli wracamy do pkt wyjścia - do zamawiającego. Tak to My dyktujemy warunki. A kurier niech se biega z kalkulatorem. Nie każdy musi być kurierem. I zacząć wybierać innego kuriera. Tych obecnie nie brakuje.

Ja np. wiem, że nigdy więcej nie zamówię przesylki przez Inpost. Płacisz za kuriera do domu a każą Ci jechać 15km o by odebrać przesyłkę spóźnioną o 3 tyg. zamiast dostarczyć z przeprosinami pod drzwi. (ja rozumiem że są święta, ale to nie ja ustalam ich politykę cenową, że potem zawalani są przesyłkami a kurierzy rezygnują z pracy bo przechodzą do konkurencji). Mnie też trzeba zrozumieć - ja tez mam święta a przesyłkę zamawiałem z miesięcznym wyprzedzeniem i ledwo zdążyłem sam odebrać , bo nie mieli sił dostarczyć. Tak, po wielkim wykłóceniu się przez telefon nie miałem już sił, by pisać skargi czy pozwy o spierdoloną usługę wart 12 zł i stresie, że prezent dla dziecka nie dojdzie na czas. Ale zrobię coś innego - będę ich unikał jako ognia. W tym czasie inne przesyłki przez innych kurierów były na czas.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 02.02.2017 o 08:26
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 08:56   #47
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

To nie jest wina firmy kurierskiej tylko człowieka - kuriera.
Współpracuję właśnie z DPD i paczki są traktowane w sposób odpowiedni. Paczek dziennie potrafi przyjść koło 5 sztuk i wyjść tyle samo. Nigdy żadna nie była uszkodzona. Kurier też człowiek .
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 09:14   #48
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Ja z DPD mam dobre doświadczenia. Ale o firmie świadczyć będzie właśnie sposób załatwienia sprawy w kryzysowych sytuacjach.
Niestety, ale umowę na dostarczenie przesylki masz z firmą kurierską a nie Janem Kowalskim ich pracownikiem, podwykonawcą. Jak zarządzają ludźmi, podwykonawcami to świadczy o firmie. Więc albo rezygnują z usług takiego kuriera ale wprowadzają takie regulacje by nie dopuszczać do takich sytuacji.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 10:24   #49
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,750
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 15 godz 34 min 33 s
Domyślnie

Wiele prawdy zostało tu napisane i macie rację - jak pisałem wszystkie anomalnia powinny być tępione.

Jeszcze a propos obrastania w piórka - to jest tak ze widzimy najbardziej przypadki złe - w większości pewnie skuteczność doręczeń paczek kurierskich jest przeszło 95% następnego dnia roboczego

I jeszcze z drugiej strony jest jeszcze taki aspekt - Wasz nadający paczkę:
-nadający chciałby serwis na super poziomie
-nadający nie chce zapakować dobrze /właściwie przesyłki ( np widziałem laptopa zapakowanego luzem w kartonie).
-nadający najlepiej chciałby płacić za paczkę przysłowiowe 5 zł

I moje zdanie tez na ten temat obrazuje mem z działki IT:
http://demotywatory.pl/1468182/Tanio-dobrze--szybko

Tu teraz dochodzi do kwestii wyboru firmy kurierskiej -czasami w mojej ocenie lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność ( ale ja to może nie jestem dobrym przykładem jak pracownik jednej z firm "obrośniętej w piórka " )
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 15:52   #50
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Mój klient, doręczyciel paczek z Poczty opowiadał o swojej pracy.
1. Załadunek: godz.12-13 to tak najwcześniej.
2. Firmy na rejonie do g. 15, więc tempo... mało przepisowe.
3. Paczki do prywatnych do g.19-20. Kilkadziesiąt pięter, kilkaset kilo dziennie.
4. Potem na bazę i papierologia/kasa z 2 godz.

Gdzie tu miejsce na jakość
Musiało by mnie mocno zryć psychicznie bym się zatrudnił.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przesyłki ze stanów siwy Inne tematy 5 23.11.2015 14:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.