Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2011, 08:57   #11
marekzg


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 22
Motocykl: nie mam AT jeszcze
marekzg jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 6 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
a wiecie gdzie wejść
Jeżeli chodzi o dzikie wejścia to można podzielić je na dwie grupy dostępne dla każdego i te zawsze się zmieniają bo to ktoś coś wyłamie, wybije, wytnie czy wyrwie i jest ,a kto inny przyjdzie i zaspawa czy zamuruje (może być i tak że miejscem przez które wszedłeś już nie wyjdziesz). Jak te wejścia wyglądają teraz nie wiem bo dawno na MRU nie byłem przejadło mi się ale info zaczerpnę od znajomych. Są też drugie wejścia przez szyby wentylacyjne czy też niedokończone klatki schodowe ale te wymagają sprzętu alpinistycznego i te na 99% są i będą ciągle (ja ostatnimi razy takich używałem).


A tak poza tym to jeszcze kilka lat temu było miejsce którym dało się wjechać małym autem czy tez na 2oo co więcej były osoby które tak czyniły..
marekzg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 09:49   #12
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekzg Zobacz post
penetrowanie kanału Ołobockiego
Ma ktoś wiedzę czy kanał Ołobocki jest kajakowalny? Zwłaszcza w południowym biegu?
Zdrowia.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 11:36   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekzg Zobacz post
Aczkolwiek już mogę powiedzieć że, z chęcią powtórzył bym taką samą imprezę w późniejszym terminie dla tych którzy teraz nie będą mogli przyjechać.
Z chęcią pisałbym się w terminie późniejszym. Może w połowie września? Już po wakacjach (wyjazdy dzieciaków, uruchamianie roku szkolnego, a jeszcze w miarę ciepło).

CZYLI LISTA NA DRUGĄ TURĘ PO WAKACJACH:
1. Wojtekk
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 13:45   #14
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pastor Zobacz post
Ma ktoś wiedzę czy kanał Ołobocki jest kajakowalny? Zwłaszcza w południowym biegu?
Zdrowia.
Płynąłem całym kanałem ołobockim, od niesulic aż do odry, było to ładnych pare lat temu (z 7), i generalnie to masakra była, najgorzej jak "przepływało" się przez jeziora, jedna wielka kambodża wychodzisz z kajaku nóż w łapę i karczujesz trzciny ciągnąc kajak za sobą... samym kanałem fajnie się płynie chociaż nurtu praktycznie żadnego nie ma, ale najgorsze są te wysychające jeziorka, no i parę razy trzeba przenosić kajak bo są zapory. Teraz pewnie jeszcze gorzej jest.
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 13:53   #15
marekzg


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 22
Motocykl: nie mam AT jeszcze
marekzg jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 6 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Z chęcią pisałbym się w terminie późniejszym. Może w połowie września? Już po wakacjach (wyjazdy dzieciaków, uruchamianie roku szkolnego, a jeszcze w miarę ciepło).
Temat otwarty jak najbardziej ale zostawmy go na razie na później tak w sierpniu go odgrzejemy..


Cytat:
Napisał Pastor
Ma ktoś wiedzę czy kanał Ołobocki jest kajakowalny? Zwłaszcza w południowym biegu?
Jak Cezary pisał na rozlewiskach mocno zarośnięte, dużo przeniosek bo są jazy no chyba że lubisz hard opcje i zjazdy z 6m ścian. Ogólnie polecam płynąć od jeziora Niesłysz. Jak chcesz więcej info PW
marekzg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 15:03   #16
Gawron
 
Gawron's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wawa
Posty: 397
Motocykl: RD07a
Gawron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 17 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Wstępnie?

1.marekzg
2.peteros45
3.oskar_z
4.AmberBamber
5.wojtek II
6.kulka
7.Cumuulus
8. Gawron

tak?
__________________
Pzdr
Gawron

'Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.' A. Stasiuk
Gawron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2011, 15:42   #17
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Marekzg a może wspólnie zorganizowalibyśmy coś na przełomie lipca i sierpnia. Jako że na woodstocku będzie sporo z "naszych", to może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?
Looknij tutaj - http://africatwin.com.pl/showthread....akcja+zach%F3d W zeszłym roku właśnie brakowało mi kogoś, kto by pociągnął to w części MRU.
Oficjalnie Przystanek Woodstock zaczyna się 4.08. więc myślę że w czasie weekendu 30-31.07 i nawet potem można to zorganizować i nawet przeciągnąć jeszcze o kolejne dni. Ja ze swojej strony mogę przygotować trasy offowe w moich okolicach i atrakcje krajoznawcze. Ty natomiast byłbyś odpowiedzialny za część MRU. I w ten sposób można by zwiedzić kawałek zachodniej polski, nawet wg potrzeby zapuszczając się na stronę niemiecką. Ja w każdym bądź razie biorę urlop od 30.07 do 07.08. Co Ty na to?
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2011, 23:00   #18
marekzg


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 22
Motocykl: nie mam AT jeszcze
marekzg jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 6 min 19 s
Domyślnie

Diverek

PW wysłałem
marekzg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 15:22   #19
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

szanując Twoją wiedzę dorzucę coś od siebie - dorzucę swoje 4 grosze:
*od zeszłego roku jest wielka nagonka w związku z projektem Natura 2000, koniecznie złap języka na Wysokiej lub na "trzeciej trasie" (Pzw 724) - bo straszyli ostatnio, że będzie IV wojna kratowa...
*jestem na bunkrowiec.com i opuszczone.com pod tym samym nickiem co tu - może się znamy ? ,
* minimum to powinien przeczytać każdy przed wyjazdem http://www.fortress.hg.pl
* na Odcinku Południowym faktycznie oprócz Śluzy A1 1 Ołoboku i młynu + śluzy k/Przetocznicy dla "nie-pasjonatów" nie ma nic ciekawego. (Ale te dwa obiekty .... palce lizać)

* na Odcinku środkowym:
- proponuję zajrzeć do Kędryny w Boryszynie i przenocować u mniej (również można w namiotach) - klimat miejsca i gospodyni oraz informacje o MRU... bezcenne
- w samym Boryszynie (w drodze na Pętle Boryszyńską) macie unikalny obiekt broniący kanału - maskowany na stodołe, z zalanym dołem aż do 2005 (?) roku (więcej w internecie)
- co do podziemi ... wiadomo ... piękne - kto był raz to tam wróci
(usuwam linki do strony, podobno jest tam wirus = ciach)
- na Pętli Boryszyńskiej ... komercja ... ale robi wrażenie

- w Wysokiej warto zobaczyć obiekt w którym inspekcji dokonał Adolf (w 1938), a załoga była tak twarda, że nie poddała się tylko wysadziła
zresztą zobaczcie sami http://www.youtube.com/watch?v=_T5Bs4-E9N4&NR=1

http://www.zumi.pl/,Mi%EAdzyrzecz_,S...,namapie.html?
- na wyjeździe E61 wejście tylko przez komin
- na nieskończonym wyjeździe E62 wodnik zamurowany (ale wiara miałaby niezłą misję gdybyś ich tam zabrał )
- 717 ... kolejna komercja, ale jest światło, pamiątki, T34 ... i inne komercyjne pierdoły ... dla "nie_pasjonatów" może być tam fajnie

- w Kęszycy .. koszary są już ucywilizowane, zostały piękne garaże i kąpiel w jeziorze

- na trzeciej trasie warto przejechać się tak
(ciach)



*na odcinku północnym: polecam 743 (kolo kanału przy drodze Międzyrzecz- Pieski)i jego oryginalne napisy, oraz (bardzo niebezpieczny!) 745 (po drugiej stronie drogi)
*grupa Schill ... wiadomo
*mosty przesuwne w Bledzewie,
*most obrotowy w Starym Dworku (2 lata temu sam go kręciłem korbą !, mechanizm "kumulacji energii" już nie działa, ale zewnętrzna korba tak )

i tak to robili zimą
http://www.youtube.com/watch?v=953F36AH3tA

*zapora na Jeziorze Bledzewskim to niemiecka hudroeletrownia - zobacznie napisy tam gdzie wychodzą z niej druty
ciach

*koniecznie Ludendorf, w tym koszary !

i poboczne tematy:
**schron głowic nuklearnych koło Jeziora Buszno http://www.zumi.pl/,Mi%EAdzyrzecz_,S...,namapie.html?

ciach
(btw - zwiedziłem ostatnio taki obiekt w stanie perfekcyjnym http://www.vimeo.com/21850292 )

** kajaki: płynęliśmy kiedyś Obrą ze Zbąszynia do GW Ludendorf, na pewno można spłynąć z Paklicka na południe, co do odcinka północnego (poza Obrą) to nie wiem.


*** podobny temat tu http://suzukidr.pl/forum/index.php?a...ic=3249&page=0

Ostatnio edytowane przez kamilltee : 24.04.2013 o 22:14
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 17:12   #20
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Nieźle
W tamtym roku byłem u kolegi w Osiecku koło Lubniewic (30 km od Gorzowa Wielkopolskiego). Pamiętam że byliśmy w jakimś bunkrze komercyjnym jak to kolega pisał, było świetnie. Po powrocie zaczeliśmy szukać jakiś informacji dodatkowych i na własną rękę postanowiliśmy pozwiedzać jakieś elementy MRU. Wyposażeni w GPS pojechaliśmy w teren dwudziestoletnią fiestą. Pełen profesjonalizm, jedna latarka na paluszki na 4 facetów, wszyscy w klapkach i w krótkich spodenkach, i pies mój dalmatyńczyk..... W lesie znaleźliśmy wejście do jakiegoś tunelu podziemnego, szliśmy pod ziemią chyba ze 2 kilometry. Jak wyszliśmy na zewnątrz z jakiejś innej strony to nie mogliśmy auta znaleźć, ale znaleźliśmy most obrotowy. Ale przez przypadek zorientowaliśmy się że jest obrotowy. Kolega poszedł się załatwić i zauważył że od spodu ten most jest dziwny .

Warto pozwiedzać te rejony.... ja chętnie powtórzę wycieczkę
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubezpieczenie OC, NNW i nie tylko elaiden Inne tematy 2 11.05.2011 21:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.