Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.06.2013, 20:14   #11
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

w własnej praktyki wiem ze dobre zabezpieczenia to połowa sukcesu - druga połowa to słusznego rozmiaru przedłuzenie dłoni zwane potocznie analogowym wzmacniaczem siły argumentu ....
inaczej podejsc do tego nie potrafie .przez 8 lat 10 razy miałem gosci , to w domu to w zabudowaniach gospodarczych ,przy tym gineły najrózniejsze przedmioty , policja tradycyjnie miała to w dupiu mimo ze sprawcy znani ...
skończyło sie na 3 psach , monitoringu nie zaleznym od sieci zasilajacej , alarmie i motocyklach przykutych do wbetonowanych na 170 cm w posadzce szyn
.....nie , wzmacniacza sie nie pozbyłem zeby nie było
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2013, 21:05   #12
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2013, 21:08   #13
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Zawartość chwilowo niedostępna
Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2013, 22:48   #14
wegiel
 
wegiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: łódź
Posty: 130
Motocykl: nie mam AT jeszcze
wegiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 36 min 14 s
Domyślnie

no właśnie puść na facebook,u udostępni kto ujrzy i obiegnie polskę parę razy
wegiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2013, 23:33   #15
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Poszedłbyś siedzieć...
Jeżeli ktoś napadnie na mój sklep z nożem a ja wyciągne pistolet i go zastrzele to pójdę siedzieć bo moja broń byłą mocniejsza niż jego, ale jeżeli on napadnie ze mnie z pistoletem i go nożem zajebie bo bedę usprawiedliwiony...
wynika z tego że zabijać mogą w obronie włąsnej tylko kozaki używając gorszej broni..
powinno być tak jak w stanach czyli jeżeli Cie nie zaprosilem a Ty wszedłeś na moją posesje to mogę Cię zastrzelić bez konsekwencji
Nie chce tworzyc obocznego tematu - offtoppu
Niestety nie masz racji. Majac legalna bron wlasnie do tego sluzy I nie jest istotne czy koles ma pałke bejsbol gazrurke noz czy tak jak ty bron palna . Jesli przedmiot uzywany przez osobe lub osoba zagraza bezposrednio twojemu zyciu i/lub osob w twoim otoczeniu masz prawo uzyc w tym wypadku broni zgodnie z zasadami jej uzycia i proporcjonalnie do sytuacji. I dlatego jest bron palna ktora pozwolono ci uzywac, po tym jak przeszedles caly proces weryfikacji i szkolenia.

Zapraszam do ustawy o obronie koniecznej oraz ustawy o broni i amunicji i kilku innych pokrewnych oraz wielu artykulow z tej dziedziny. Glowa peka!
A Chameryka to w tej kwesti za daleko zaszla. u nich juz nic nie dziala na normalnym poziomie nawet w malym stopinu przyblizonym do innych "cywilizowanych" nacji. Uwazam ze to zle porownanie a tym bardziej kierunek wlasciwego postepowania.


Wiecej mi sie nie chce pisac.

Niech koledzy i kolezanki co litere prawa na codzien "obmacuja" sie wypowiedza.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Ostatnio edytowane przez hero : 27.06.2013 o 23:37
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 01:24   #16
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

szkoda że za kradzież nie obcinają łap !!

zresztą i na innych frontach prawo w Polsce kuleje, choćby ostatni przypadek pijanego młodzieńca, który prowadząc samochód śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem na chodniku: z jakiej racji grozi mu tylko 12 lat ? gdyby to zrobił gazrurką to by miał 25 lub dożywocie. Samochód jest narzędziem do zabijania o łagodniejszym traktowaniu niż mel, nóż czy ręce

WTF

współczuję straty ... nic tak nie wku.wia jak bezsilność, bo na reakcję "organów ścigania" chyba nie ma co liczyć ...

Ostatnio edytowane przez slafo : 28.06.2013 o 01:27
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 09:39   #17
Blazimir
 
Blazimir's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Łódź
Posty: 196
Motocykl: GejeS 1100 '97
Blazimir jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 33 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
Nie chce tworzyc obocznego tematu - offtoppu
Niestety nie masz racji. Majac legalna bron wlasnie do tego sluzy I nie jest istotne czy koles ma pałke bejsbol gazrurke noz czy tak jak ty bron palna . Jesli przedmiot uzywany przez osobe lub osoba zagraza bezposrednio twojemu zyciu i/lub osob w twoim otoczeniu masz prawo uzyc w tym wypadku broni zgodnie z zasadami jej uzycia i proporcjonalnie do sytuacji. I dlatego jest bron palna ktora pozwolono ci uzywac, po tym jak przeszedles caly proces weryfikacji i szkolenia.
Środek, za pomocą którego zostaje odparty atak jest bardzo istotny, bowiem jego niewspółmierność skutkuje przekroczeniem kontratypu obrony koniecznej i powstaniem tzw. ekscesu intensywnego, który jest już inaczej kwalifikowany wedle kodeksu karnego. Jest dokładnie tak, jak ujął to madafakinges - jeśli ktoś napadnie Cię z bejsbolem, a Ty go dźgniesz nożem, przekroczysz granice obrony koniecznej. Jeżeli również użyjesz bejsobola lub narzędzia mniej niebezpiecznego, nie przekroczysz granic. Jeśli zastosujesz obronę przedwcześnie lub za późno, również przekroczysz granice obrony koniecznej (eksces ekstensywny).

Nie ma czegoś takiego jak ustawa o obronie koniecznej. Obrona konieczna to kontratyp w kodeksie karnym czyli okoliczność wyłączająca bezprawność. Oznacza to, że jeśli odpierasz bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem i przy tej okazji popełnisz czyn wyczerpujący znamiona przestępstwa - np. zabójstwo/pobicie/spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, zakwalifikowane zostanie to jako obrona konieczna, nie zaś przestępstwo i tym samym nie poniesiesz kary za dany czyn zabroniony. Jeśli przekroczysz granice obrony koniecznej, sąd będzie mógł karę nadzwyczajnie złagodzić albo odstąpić od jej wymierzenia. Jeśli przekroczysz granice pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu (słynne: "Bardzo się bałem, nic więcej nie pamiętam, nic więcej nie powiem") - nie będziesz podlegał karze.

O tym wszystkim stanowi art. 25 kk.

P.S. Czekam na aktywny link FB, żeby puścić dalej. pincet - bardzo mi przykro z powodu Twojej straty, mam nadzieje, że motocykle się znajdą.
Blazimir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 13:09   #18
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Jeszcze raz link do mordo książki

https://www.facebook.com/radoslaw.kuczma

Policja twierdzi że w okolicy jest dziupla na dziupli. Likwidują jedną powstają w to miejsce trzy.
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 13:34   #19
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Twierdzą też że odzyskanie piły spalinowej, elektronarzędzi i narzędzi ręcznych jest mało prawdopodobne. Pokusili się nawet na prostownik samochodowy ala lidl.
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 13:39   #20
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zmotywowałeś mnie do zabezpieczenia garaży.
tyle Ci powiem prócz wyrazów współczucia.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TDM 850 czy Yamaha Super Tenere ? Kubaandcom Yamaha 48 21.04.2022 14:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.