Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2011, 22:30   #41
Jasiooooo
 
Jasiooooo's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Łosice
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jasiooooo jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 29 min 3 s
Domyślnie

na chwilę obecną jest całkiem dobrze.poprawiłem ten wałek dekompresatora i zaczął palić z kopa,zimny pali ładnie,ciepły gorzej ale idzie wytrzymać.Druga sprawa że trochę podszkoliłem się w kopaniu,korzystam inaczej z dekompresatora niż wcześniej.Trochę spalanie mnie straszy ale może jak dam iglice w pierwotne położenie to będzie lepiej sprawa się wyjaśniła,dziękuję kolegom za pomoc pozdro !
__________________
XL 600 R
Jasiooooo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2011, 23:03   #42
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jasiooooo Zobacz post
Trochę spalanie mnie straszy ale może jak dam iglice w pierwotne położenie to będzie lepiej
Jak przestawiłeś iglicę na cały przelot to nie dziw się strasznemu spalaniu.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2011, 00:01   #43
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jasiooooo Zobacz post
Druga sprawa że trochę podszkoliłem się w kopaniu,korzystam inaczej z dekompresatora niż wcześniej.
nie kcem być taki mądry wujek ale wygląda mi to na główną przyczynę niedomagania Twojej XLi

cieszymy się ocziwiście, że już pali

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 20:27   #44
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,747
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 46 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
i jak?
Ja tam parę razy do Laski pisałem ale widać starszyzna nie pozwala - a szkoda bo tu jest sporo ludzi którzy znają się na rzeczy - choć może i maja rację - toć to forum Africi
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 22:35   #45
Jasiooooo
 
Jasiooooo's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Łosice
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jasiooooo jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 29 min 3 s
Domyślnie

z tym wałkiem to jest tak że nie mam do niego linki i luzem jest. ale nie to że obraca się tylko chodzi przód-tył i raz podpierał zawór a raz nie.Dziwne to,teraz jakoś jest dobrze ale nie raz trzeba ręką poprawić go.
__________________
XL 600 R
Jasiooooo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 22:57   #46
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Ten " wałek" ma chodzić tylko przód-tył. Nie może chdzić w innym zakresie. Musi być na nim sprężyna która utrzymuje go w stałym położeniu i po kopniaku(wtedy linka ciągnie odprężnik) odciąga "wałek" do pierwotnego położenia. W XLr nie ma podwójnego mocowania linki, gdyż jest tylko linka odprężnika idąca do kopniaka. Moja XL ma także drugą linkę idącą do kierownicy. Pamiętaj o technice kopania i ustawienia tłoka w odpowiednim położeniu. Dopiero wtedy kopnięcie może być efektywne. Ale jak pali to znaczy, że się nauczyłeś .
ps. Tak ma być ustawiony odprężnik przed i po kopnięciu:

Ostatnio edytowane przez Paluch : 26.05.2011 o 23:33
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 05:56   #47
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

W PD03 są 2 dekompresatory w głowicy: oddzielny do nożnego (ma swoją linkę i zaworek - PD03 ma 5 zaworów ) i oddzielny do sterowania z kierownicy (działający na prawy zawór wydechowy - jak na tym zdjęciu). Dopiero od PD04 zostało to połączone w jedno - tak jak na zdjęciu.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2011, 12:59   #48
Jasiooooo
 
Jasiooooo's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Łosice
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jasiooooo jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 29 min 3 s
Domyślnie

no właśnie,w pd03 mam oddzielnie dwa dekompresatory. ten automatyczny do kopniaka jest nie podłączony bo coś tam pod deklem chyba brakuje i nie mam linki. Ale z ręcznym dobrze się odpala
__________________
XL 600 R
Jasiooooo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2012, 02:48   #49
Olek
 
Olek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kielce/Wawa
Posty: 647
Motocykl: RD04
Przebieg: dupa
Olek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 17 min 27 s
Domyślnie Nie zapala

dopiero dzisiaj przeczytałem dlatego dzielę się moimi uwagami :
1.nie zrobiłeś na początku jak ci nie paliła zimna prostej próby z wstrzyknięciem ok 1-2cm3 oleju nad tłok - taka próba określa czy nie masz zużytych lub zapieczonych lub przytartych pierścieni co skutkuje słabą kompresją>słabym podciśnieniem ssania przy kopaniu> brakiem paliwa nad tłokiem ("duża kompresja" którą czujesz pod butem nie mierzy NIC , to tacy dyletanci którzy lepiej niż kluczem dynamometrycznym dociągają śruby swoją "złotą umorusaną łapką" ....psuje cholerni)
gdyby wtedy nie odpaliła i nie pokazało się na świecy paliwo to wiedziałbyś ,że gdzieś na górze (zawory lub dekomp. puszczają) i szybko doszedłbyś do endu happy.
GENERALNIE w takim jak twój przypadku zanim cokolwiek bym odkręcał sprawdzam: 1.paliwo-jest za kranikiem
2.iskra jest
3.cisnienie sprężania (mam na półce ciśnieniomierz zawsze i Wam polecam to samo) sprawdzone na zimnym jest ok i nie zmienia się po próbie z olejem j.w.opisałem .
4.3-4 razy nie męcząc nogi i wysilając się "kopię" SZTUKĄ JEST ROBIĆ TO BEZ DEKO - WYMAGA ZROZUMIENIA SILNIKA
5. ponieważ ważę 65kg i kondycję mam średnią w odwrocie(wiek) :
ustawiam tłok przed sprężaniem (WYMAGA Z.S.),
ręce wyprostowane zaparty na kierownicy ,
prawa noga zgięta na "kopce"
odbijam lewą nogą od ziemi przenosząc cały ciężar mojej wątłej postury na kopkę pod prawą nogę i .... ZAPALIŁ !! (trzeba to wytrenować tzn ważne:kąt skręcenia kierownicy w prawo i pochylenie w lewo motocykla żeby utrzymać równowagę podczas tego zabiegu i nie wywalić się z całym moto po zapaleniu - są też tacy, którzy dorabiają centralny podnózek i wtedy sobie skaczą po kopce do upadłego- ale sa też i tacy dżentelmeni motocykla,którzy uruchomienie kopką pozostawiają plebsowi , a sami używają wyłacznie rozrusznika elektrycznego Oni powinni jeżdzić w białych rękawiczkach chyba nie uczestniczą w tym forum).

NIE MA PRAWA NIE ZAPALIĆ

6.Gdyby nie zapalił to krok kolejny - zapalam z zaciągu , a następnie analizuję pracę aż do zagrzania i dopiero wtedy wyciągam narzędzia .... i zaglądam na FORUM po wiedzę i doświadczenia Kolegów.

moje motta na dziś:

"ROZRUSZNIK ELEKTRYCZNY JEST URZĄDZENIEM UMOŻLIWIAJĄCYM ROZRUCH SILNIKA WYŁĄCZNIE W CELACH SERWISOWYCH LUB OSOBIE W POZBAWIONEJ BUTÓW MOTOCYKLOWYCH (np.murzyn na pustyni,arab w sandałach)"

"MOTOCYKLISTA TO MĘŻCZYZNA KTÓRY POTRAFI URUCHOMIĆ SILNIK MOTOCYKLA BEZ UŻYCIA AKUMULATORA"

POWODZENIA.....i ....sprawdź ciśnienie spręzania !! gdy go nie ma nic się w silniku nie stroi , a jeżdzi owszem ,ale tylko porządnie zagrzany biorąc zazwyczaj sporo oleju, a na zimnym robi z ciebie zapoconego kopacza kopki.
pozdrawiam wszystkich, rzadko jestem na Forum gdyby coś to : frigo@op.pl olek-senior
zamieszczam xrm600 87 w trakcie renowacji (m-military)

http://www.fotoszok.pl/upload/74aafddf.jpg
__________________
Cow killer!
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda XL600R - opinie użytkowników piotreklodz Inne - dyskusja ogólna 5 12.05.2012 10:37
Nie pali Pawel Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 06.11.2011 21:49
plastiki XL600R Jasiooooo Inne tematy 5 22.05.2011 13:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.