Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.08.2023, 05:50   #51
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jest jak napisałeś Dziejski - to miało być bezpieczeństwo. Po dłuższym postoju wkurza trochę.
Eeee, od nastu lat mam magiczny pstryczek i przed uruchomieniem pompuję gaźniki i dopiero odpalam.
Nie ma najmniejszego powodu żeby powodować sobie samemu to wkurzanie
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 24.08.2023 o 05:45
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2023, 07:08   #52
$zwagier
 
$zwagier's Avatar


Zarejestrowany: May 2023
Miasto: Ostrołęka
Posty: 145
Motocykl: RD07
Przebieg: Tak
$zwagier jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 1 godz 30 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
cyka w rytm iskry tak jak pisalem powyzej. taki durny pomysl hondy. w innych modelach pompa rusza po kluczyku. tu HGW na co zrobili takie dziwadlo.
Hmm, ostatnio w upały zauważyłem, że po zapłonie pompka nie uruchamia. Nie zawsze się tak dzieje, ale dwa razy mi się tak zdarzyło. Czemu się załączyła skoro działa przy kręceniu silnikiem?
__________________
"Marzenia dziecka mają skrzydła, a marzenia mężczyzny mają koła"
$zwagier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2023, 09:15   #53
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Reizess Zobacz post
Hmm, ostatnio w upały zauważyłem, że po zapłonie pompka nie uruchamia. Nie zawsze się tak dzieje, ale dwa razy mi się tak zdarzyło. Czemu się załączyła skoro działa przy kręceniu silnikiem?
Jesteś pewien, że nie ma jakieś zmoty w podłączeniu pompy paliwa? W zimne dni nawet nie zauważysz jak raz cyknie. W upalne dni paliwo mocno paruje i pompa dobija ciśnienie. Podłącz sobie żarówkę pod pompę i poobserwuj jej pracę.

Tyle razy zachęcałem do instalacji przekaźnika i sygnalizacji (Led) pracy pompy i oczywiście przycisku do ręcznego sterowania włączania pompy.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2023, 15:45   #54
$zwagier
 
$zwagier's Avatar


Zarejestrowany: May 2023
Miasto: Ostrołęka
Posty: 145
Motocykl: RD07
Przebieg: Tak
$zwagier jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 1 godz 30 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Jesteś pewien, że nie ma jakieś zmoty w podłączeniu pompy paliwa? W zimne dni nawet nie zauważysz jak raz cyknie. W upalne dni paliwo mocno paruje i pompa dobija ciśnienie. Podłącz sobie żarówkę pod pompę i poobserwuj jej pracę.
Wiesz co? Nie zauważyłem nic, raz nawet rozpinałem kostkę od pompy ale nic nie widziałem. Druga sprawa ze pracowała dosyć głośno, takie cyknie. Kiedyś odpaliłem moto na zakręconym kraniku i tak samo chodziła. Lecz na zapłonie chodziła też głośno ale na odkręconym kraniku, chyba że ze jakoś licho odkręciłem? Raz miałem sytuacje, zdjąłem zbiornik z zakręconym kranikiem, odłożyłem na bak i po chwili patrzę a tu plama, niby zakręcony ale puszczał kropelki, lekko jeszcze go przekręciłem i trzymał już dobrze.
__________________
"Marzenia dziecka mają skrzydła, a marzenia mężczyzny mają koła"
$zwagier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dławi się, przerywa, strzela z wydechu Adam_TSA Uklad paliwowy i wydechowy 16 02.09.2018 20:47
[Pomoc przy zakupie] Africa Rd07 - łódzkie, śląskie vanik Inne tematy 5 21.02.2018 22:22
Dławi przy 4tys. obrotów 523adrian Uklad paliwowy i wydechowy 8 20.04.2017 19:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.