Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.11.2008, 20:46   #31
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Słuszna uwaga, tyle że za rzeczoną przez Sambora kwotę nie da się w naszym, pięknym kraju utrzymać nawet psa, a co dopiero dziecka czy bliźniaków. Myślę,że chodzi więc min. o sumę jaką możemy wykładać rocznie na ten cel, bez zbyt dużego obciążenia dla naszych sakiewek. Przypominam,że to akcja na lata a nie na weekend!
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2008, 21:23   #32
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Ja do takich projektów podchodzę sceptycznie, gdyż uważam że jest to sposób na przyciągnięcie darczyńców, a kasa nie pójdzie na to, żeby jedno czy dwoje dzieci miało zapewniony dobry start tylko i tak zostanie rozdzielona.
Ogólnie zawsze popieram wszelkiego tego rodzaju akcje. W tym wypadku ja tak samo jak Bajrasz wolałbym zrobić coś dla naszych polskich dzieci, ale jeśli większość osób uzna, że pomagamy murzynkom to też się dołączę. Może zrobimy ankietę?
Pozdrawiam
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2008, 23:04   #33
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Ja do takich projektów podchodzę sceptycznie, gdyż uważam że jest to sposób na przyciągnięcie darczyńców, a kasa nie pójdzie na to, żeby jedno czy dwoje dzieci miało zapewniony dobry start tylko i tak zostanie rozdzielona.
Ogólnie zawsze popieram wszelkiego tego rodzaju akcje. W tym wypadku ja tak samo jak Bajrasz wolałbym zrobić coś dla naszych polskich dzieci, ale jeśli większość osób uzna, że pomagamy murzynkom to też się dołączę. Może zrobimy ankietę?
Pozdrawiam
I ja uważam że by dobrym było zrobić ankietę. W końcu demokracja. Nasze dzieci tez potrzebują pomocy choćby w domach dziecka. Celowym było by byśmy na jednym ze zlotów (nie bywam, ale swoje grosze dorzucę) ,zamiast wlewać w siebie litry alkoholu za niezła kasę może lekko przystopować i dać słabszym szansę na lepsze życie. Przy okazji to i kilka sedesów, klamek i gaśnic ocalimy. Można udać się lub zadzwonić do kilku takich domów i zapytać czy nie potrzeba im czegoś materialnego. Potem zebrać kasę i po wręczeniu obserwować radość dzieciaków.
Co do dzieci z afryki to tez szczytny cel i warto sie niemy poświecić. Jedno dobre piwo w Polsce kosztuje ok. 2 dolary, a tych co aktywnie czyta , pisze i uczesticzy w życiu forumowym jest ok. setka. Jeden bronek mniej a satysfakcja z usmiechnietej twarzy dzieciaka u nas czy gdzie indziej ogromna.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2008, 11:54   #34
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Zarówno sposobów udzielania pomocy jak i osób potrzebujących jest bardzo wiele, ale żeby się nie rozmieniać na drobne może faktycznie zagłosujmy - pomoc w Polsce, czy za granicą, a dopiero potem konkretyzujmy komu i jak pomóc. Co Wy na to? Sambor, jesteś pomysłodawcą,więc liczę na Twoją wypowiedź.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 12:02   #35
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
Nasze dzieci tez potrzebują pomocy choćby w domach dziecka.
Ok, Lena mnie wywolala do tablicy wiec wychodze. Nie zamierzam stawiac tu demagogicznych pytan w stylu co wolicie: Zeby czarne dziecko w Afryce zmarlo z glodu czy "nasze" w domu dziecka nie mialo snickersa?

Propozycja byla calkiem konkretna: zeby objac "adopcja serca" blizniaki z Afryki. Nie wyklucza to przeciez zadnych akcji ktore ktos z forumowiczow chce pociagnac w polskich domach dziecka czy bieszczadzkich szkolach.

Uwazam, ze byloby milo znac te dzieciaki z imienia i nazwiska, miec tu ich fotki i od czasu do czasu list od nich.

Ale mozecie mnie przekonac, ze lepiej za firmowa kase pokryc koszty kilku gasnic z wiosennego zlotu przygotowanego przez grupe Krakow...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 12:24   #36
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Bliźniaki.
Sambor napisz czy coś się w temacie dzieje?
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 16:25   #37
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Nie no, decyzja taka ciężka, bo przecież chodzi o KUUUUUUUPPPPEEE siana, na okrogło licząc od 200 do 500 PLN rocznie.. To przy 50 chętnych, daje max 10 PLN rocznie, mniej więcej równowartość paczki fajek..a że to bliźniaki to by wyszło po dwie paczki fajek rocznie.. Niebylejakie obciążenie naszych domowych budżetów..

Sambor: proponuje zrobić listę wzorem zakupów grupowych: jak się już wszyscy chętni wpiszą, to wyjdzie, po ile trzeba się zrzucić i działajmy
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 19:45   #38
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
Co do dzieci z afryki to tez szczytny cel i warto sie jemu poświecić. Jedno dobre piwo w Polsce kosztuje ok. 2 dolary, a tych co aktywnie czyta , pisze i uczesticzy w życiu forumowym jest ok. setka. Jeden bronek mniej a satysfakcja z usmiechnietej twarzy dzieciaka u nas czy gdzie indziej ogromna.
Czyli chodziło mi o to ze dam swoje kilka dolarów na czekoladki z afryki i na nasze tez dam kilka złociszy, jak ktos zorganizuje i taka akcje

Tyle
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 20:14   #39
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

[quote=sambor1965;32476]Ok, Lena mnie wywolala do tablicy wiec wychodze. Nie zamierzam stawiac tu demagogicznych pytan w stylu co wolicie: Zeby czarne dziecko w Afryce zmarlo z glodu czy "nasze" w domu dziecka nie mialo snickersa?

Propozycja byla calkiem konkretna: zeby objac "adopcja serca" blizniaki z Afryki. Nie wyklucza to przeciez zadnych akcji ktore ktos z forumowiczow chce pociagnac w polskich domach dziecka czy bieszczadzkich szkolach.

Uwazam, ze byloby milo znac te dzieciaki z imienia i nazwiska, miec tu ich fotki i od czasu do czasu list od nich.

Sambor, nie irytuj się, mnie się pomysł podoba i popieram, chodziło mi raczej o przerwanie licytacji "co trafniejsze" - czyli pomoc w Afryce, czy lokalnie-patriotycznie, bo jak słusznie zauważasz ma się to jak Zycie do snickersa! Podejrzliwość i doszukiwanie się drugiego dna w takich akcjach jest być może uzasadniona, ale przecież sceptycy nie muszą brać udziału - jest dobrowolność. Zwracam jedynie uwagę, że każdy przed podjęciem decyzji powinien się gruntownie zastanowić, bo akcja jest długodystansowa i działanie na huuura naraża nas na śmieszność. Proponując ankietę miałam na uwadze prawo forumowiczów do decydowania o przeznaczeniu funduszy, które tu lokują. Mam nadzieję, że doprowadzisz sprawę do końca. W razie potrzeby możesz liczyć na moją pomoc.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 20:55   #40
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lena Zobacz post
Sambor, nie irytuj się, mnie się pomysł podoba i popieram, chodziło mi raczej o przerwanie licytacji "co trafniejsze" (...) Zwracam jedynie uwagę, że każdy przed podjęciem decyzji powinien się gruntownie zastanowić, bo akcja jest długodystansowa i działanie na huuura naraża nas na śmieszność. Proponując ankietę miałam na uwadze prawo forumowiczów do decydowania o przeznaczeniu funduszy, które tu lokują. Mam nadzieję, że doprowadzisz sprawę do końca. W razie potrzeby możesz liczyć na moją pomoc.
Dzieki Lena,
Ja tam sie nie irytuje. Ludzie na forum sie wymieniaja, niektorzy dorosleja, przechodza na cztery kolka, do nurkowania, rodza im sie dzieci, maja inne zajecia, przestaje im sie tu podobac etc... Wsrod nas tez jest przeciez wielu, ktorzy dolaczyli niedawno do ekipy.
Czyli ludzie przychodza i odchodza forum poki co trwa. Dlatego nie chce by akcja po roku dwoch przeobrazila sie w szukanie chetnych do dorzucenia sie na dzieciaki. Uwazam, ze jesli podejmiemy takie zobowiazanie to kasa powinna plynac z forum, nawet jesli Ci ktorzy dzis takie zobowiazanie w imieniu ekipy podejma nie beda tu zagladali. Slowem chcialbym bysmy podjeli zobowiazanie, ktore obciazy przyszle pokolenie afrykanczykow...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.