Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2017, 15:37   #31
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Tak, dyskutowac mozna by miesiacami. Tyle ze telefon jest po prostu do wszystkiego. Jedno urzadzenie....
Schodze z gor po tracku, wsiadam do auta, wlaczam Google maps czy automape + janosika i pokonuje CB radio wraz ze wszystkimi innymi navi. ....Jak jade motorkiem chce zatankowac, czy po prostu dostac sie, gdzies obok tracka to tez jest szybciej i wygodniej. Tu wspomne tez o wysylaniu komus swojego polozenia, pinezki itp, w koncu szybka wymiana trackow miedzy uczestnikami. No po prostu garminem sie nieda
Wystarczy tylko znalezc dobry telefon.
Zgadza się, tyle że telefon jest dość delikatny, do tego potrzeba zasilania jak ma służyć za navi a w sprzętach enduro czy jeżdżąc rowerem jest to upierdliwe.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 16:04   #32
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Tak, dyskutowac mozna by miesiacami. Tyle ze telefon jest po prostu do wszystkiego. Jedno urzadzenie....
Schodze z gor po tracku, wsiadam do auta, wlaczam Google maps czy automape + janosika i pokonuje CB radio wraz ze wszystkimi innymi navi. ....Jak jade motorkiem chce zatankowac, czy po prostu dostac sie, gdzies obok tracka to tez jest szybciej i wygodniej. Tu wspomne tez o wysylaniu komus swojego polozenia, pinezki itp, w koncu szybka wymiana trackow miedzy uczestnikami. No po prostu garminem sie nieda
Wystarczy tylko znalezc dobry telefon.
tak się zapytam na ile starcz ta bateria i w jakim fonie? bo w moim s4 to janosik na ładowarce nie daje rady a bateria znika w oczach i oczywiście kończy się w najmniej oczekującym momencie, z garminem nie było problemów tyle ze nie pokazuje aktualnych suszarek
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 16:14   #33
edar
 
edar's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Chojnice
Posty: 225
Motocykl: RD07c
edar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 27 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
urządzenie nie jest produkowane od pół roku.
Nie wiem czy jest sens pisać od kiedy co i jak, skoro nie ma tego na rynku, są tylko używki, lub nowe, po wymianie. Nie mniej jako sprzedawca i użytkownik Garminów od 10 lat polecałbym Montanę
A no jest, przynajmniej dla mnie, bo w grudniu 2016 jak się do Ciebie odezwałem żebyś coś polecił, bo kolegi kobita chce mu na gwiazdkę navi fundnąć, to sam zasugerowałeś ("jako sprzedawca i użytkownik Garminów")Monterre i zachwalałeś ją pod niebiosa i nie wspomniałeś słowem o jakich kolwiek wadach.
A teraz okazuje się że w Twojej opinii to kupa, więc istotne jest "kiedy co i jak" bo jeżeli od stycznia są reklamacje i problemy to ok, ale jak wcześniej miałeś tą wiedzę i nie wspomniałeś słowem to

ps. Monterra była już w Gruzji, USA, na Islandi i Białorusi, działa poprawnie i kolega jest z niej zadowolony
edar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 16:26   #34
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
tak się zapytam na ile starcz ta bateria i w jakim fonie? bo w moim s4 to janosik na ładowarce nie daje rady a bateria znika w oczach i oczywiście kończy się w najmniej oczekującym momencie, z garminem nie było problemów tyle ze nie pokazuje aktualnych suszarek
Do auta i uzywania janosika z googlami musisz miec prawdziwe 2A na ladowaniu, albo kupic za 25 zl przetwornice 3A z wyjsciami 5v USB... Goggle tez uzywa netu do pobierania map, sledzenia co tam w aucie robisz, oraz do pokazywania i obliczania najkrotszej trasy LIVE.

Xperia Z5 Compact, caly dzien moge lazic z wlaczona nawigacja w kieszeni, spogladac na ekran co chwilie i w ciagu calego dnia 8-10 godzin nawigowania zrzera 50-60%. (zdjecia w miedzyczasie wykonuje dosc czesto). Jesli by jakakolwiek wycieczka miala sie przedluzyc do niewiadomo ilu godzin to mam w plecaku powerbanka 10000mAh, ktory wystarcza na kolejne 2-3 ladowania od 0 do 100%. Taka machanizacja
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 16:55   #35
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Siwy ważny temat poruszył widzialność w słońcu. Faktycznie na telefonie nic nie widziałem latem Natomiast w 64 bez problemu odczytywałem ekran.
Redrobo wszystko w jednym też mnie przekonuje, bo faktycznie jest wygodniej i nie trzeba plecaka ciągać ze sobą. Awaryjnie mam powerbank 10000mAh
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 17:08   #36
StrzeLuk
Africa on the Road
 
StrzeLuk's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 256
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 400
StrzeLuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 22 godz 36 min 10 s
Domyślnie

Ja na razie testuje telefon Huawei P9 lite jako navi i player muzyki. Co prawda mam go non-stop podłączonego pod zasilanie z moto. Jasność wyświetlacza jest dobra. Nie mam problemu z czytaniem w ostrym słońcu. Przecież skoro da się używać telefonu w słoneczny dzień to na motocyklu tez da radę. Minus jest taki, że w deszczu trzeba schować ale navi daje wskazówki przez interkom. Na baterii kilka godzin pociągnie tak więc tragedii nie ma. Plus jest takie że mogę sobie zagraniczną kartę z internetem wsadzić i mam dostęp on-line wszędzie. Na razie takie rozwiązanie spełnia swoje zadanie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Pozdrawiam,

Łukasz | https://www.facebook.com/africaonroad
StrzeLuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 17:33   #37
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 57 min 40 s
Domyślnie

Problem z telefonem jest taki że korzystając z navi dość mocno się grzeje. W upale zdarzyło nam się kilkakrotnie że telefon się wyłączał bowiem temperatura była za wysoka i soft go po prostu dezaktywował.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 17:52   #38
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Ja sie wogole dziwie jak przy dzisiejszych spartfonach z dobrymi ekranami, jakikolwiek Garmin jeszcze sie sprzedaje
Wejdź na forum fotograficzne i napisz że się dziwisz się że się sprzedają lustrzanki skoro smartfony robią dobre zdjęcia
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 17:56   #39
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
Rambo do tablicy , warto wchodzi w Etrexa Touch ? Uzytkowane to bedzie tylko w offie na "małym", zalezy mi na zasilaniu bateryjnym (paluszki)
Ja używałem podobnego GPS, Dakota 20.
Również wyświetlacz 2.6 cala. Na rower. Na moto ludzie biorą raczej większe ekrany..

Tyle samo cali ma cała seria 64.
To są jednak najbardziej pancerne GPS na moto
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2017, 18:00   #40
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał edar Zobacz post
A no jest, przynajmniej dla mnie, bo w grudniu 2016 jak się do Ciebie odezwałem żebyś coś polecił, bo kolegi kobita chce mu na gwiazdkę navi fundnąć, to sam zasugerowałeś ("jako sprzedawca i użytkownik Garminów")Monterre i zachwalałeś ją pod niebiosa i nie wspomniałeś słowem o jakich kolwiek wadach.
A teraz okazuje się że w Twojej opinii to kupa, więc istotne jest "kiedy co i jak" bo jeżeli od stycznia są reklamacje i problemy to ok, ale jak wcześniej miałeś tą wiedzę i nie wspomniałeś słowem to

ps. Monterra była już w Gruzji, USA, na Islandi i Białorusi, działa poprawnie i kolega jest z niej zadowolony
Ja nie miałem ANI JEDNEJ reklamacji na sprzedaną Monterrę, ale faktycznie o ich problemach wiem od tej wiosny.
W moim odczuciu napisanie że to nie jest najbardziej udany model a napisane że te urządzenia to kupa, to jednak spora różnica.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZUMO seria 500 SZUKAM OBUDOWY Lupus Hardware 13 22.03.2013 11:42
Nowa mapa Polski na garmina Miszel Mapy 0 16.02.2012 16:03
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 16:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.