Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2013, 07:52   #21
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
Trochę mi ciężko teraz rezygnować jak już się mentalnie widziałem na xtz ale może warto na jakiś czas ogon podkulić ...
Jestem również wieku średniego, bo późno dosyć akurat tą pasję zaczynam.
Roxi, nie rezygnuj i kup i nie czytaj forumowych porad, bo potrafią każde przedsięwzięcie sprowadzić do parteru
Na tenerce miałem okazję pojeździć, gdy jeszcze umiejętności miałem słabe, a raczej ich było niewiele. Fakt, jest wysoka, ale przestałem o tym myśleć już po pierwszych kilometrach
Z twojej wypowiedzi wynika, ze 176cm to mało, a ja zawsze myślałem, że jestem średniego wzrostu
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 08:19   #22
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bajrasz Zobacz post
Z twojej wypowiedzi wynika, ze 176cm to mało, a ja zawsze myślałem, że jestem średniego wzrostu
Trochę mało jak na początkującego ridera aspirującego do tenerki
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 08:19   #23
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Moja córka latała na mojej xtzecie, nie ma bólu. Można ją spoko obniżyć nie zakładając nawet kości. A na wielbłądzie dr 350 to nawet Jagna śmiga, a nie jest wyższa od mojego krasnoludka. Możesz mi wierzyć że to nie problem!
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 08:36   #24
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Przymiarkę wczoraj robiłem Lupus do Tenerki na Twoim terenie Niestety ani tam ani w Katowicach nie mają wersji z ABS ani xtr na stanie... tak czy inaczej trochę będę musiał zrobić zakup w ciemno, bo nawet jakaś krótka jazda za wiele mi jasności nie da
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 10:56   #25
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
ja bym zabronił gościowi taką maszyną jeździć. Wystarczy ostro przyhamować na skrzyżowaniu i leży. Bo w tej technice to dwa dni wczesniej nalezy planować stop.
Gdzieś niedawno na forum była seria filmików - z nauki jazdy. Tam nikt nie zeskakiwał z motka, tylko jeśli teren w danym miejscu był niżej (lub po prostu nózki troszkę za krótkie), to przesuwało się tylko dupkę na siedziku w bok, trzymając nogą moto a druga się podpierając, oczywiście moto w pionie.

Jak zacząłem jeździć moim, to też wydawalo się mi, że za wysoki jednak. Dziś, bardziej dokuczają nogi ugięte wyraźnie gdy się siedzi a stopy na podnóżku.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 21:11   #26
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,620
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 57 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
Fajna xt660r jest na allegro:
http://otomoto.pl/yamaha-xt-xt660r-x...-M3525570.html
nie wiem czy to może nie od kogoś z forum.
I nad czym tu się jeszcze zastanawiać Tenere to bardzo fajny motór, ale to xt jeszcze fajniejsze. Jest ciut niższe i lżejsze- więc nie powinno być problemu z dostawaniem do ziemi i radzeniem sobie z masą motocykla. Ten sam silnik, porównywalne zawieszenia.

Ale pewnie będzie z Tobą Roxi tak jak z wszystkimi założycielami podobnych wątków. Przeczytasz 50 postów z dobrymi radami i na koniec kupisz to co na początku chciałeś kupić
Bo lubimy się uczyć na własnych błędach!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 21:33   #27
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Ale pewnie będzie z Tobą Roxi tak jak z wszystkimi założycielami podobnych wątków. Przeczytasz 50 postów z dobrymi radami i na koniec kupisz to co na początku chciałeś kupić
Marcin, Twoje słowa wydają mi się prorocze

Robiłem dzisiaj raz jeszcze przymiarkę do Tenerki i już jakoś po kilku podejściach się z nią "trochę oswoiłem" Te moto mi się najbardziej podoba, do innych jakoś muszę się na siłę przekonywać i szukać racjonalnych argumentów... Siedziałem jeszcze na V-Stormie i Trampku nowym oraz na DR650 w salonie w Gostyniu, wersja starsza nie SE. Wszystko fajne mota. Najchętniej od razu kupiłbym sobie kilka Jak wspominałem wiek mam średni i ostatni moment aby się jeszcze pomęczyć z jakimś masywniejszym enduro bo za 5 czy 10 lat, to już na pewno tylko będę wolał coś bardzo wygodnego czy lekkiego

Dzięki koledzy za wszystkie cenne rady. Może jeszcze jak dosiądę xtr to mi się zmieni, muszę gdzieś w okolicy poszukać, bo w salonach ich nie ma. Na ta chwilę jestem na xtz i na pewno wkrótce coś kupie i się pochwalę

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
Można ją spoko obniżyć nie zakładając nawet kości.
Możesz na ten temat coś skrobnąć? Gość w salonie mi mówił, że na widelcu można 1 cm uzyskać regulacją i 3 cm kością na tylnym kole. Nie wiem co masz na myśli przerabianie kanapy? Oczywiście pytam tylko hipotetycznie bo w sumie to chyba trochę przesadziłem z tą wysokością. Może to taka reakcja w afekcie, bo jak dziś się przymierzałem już bardziej nastawiony na ta wysokość, to spokojnie trochę przechylając moto mogę się jedna nogą podpierać.

Pozdrawiam
Roxi

Ostatnio edytowane przez Roxi : 17.04.2013 o 21:53
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 22:22   #28
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Kanapę można obniżyć wycinając trochę gąbki powinno to dać jakieś 2 cm zależnie od kanapy, ofk kosztem komfortu jazdy. Ze względu na 169 cm miałem podobny dylemat odnośnie wyboru moto. Ostatecznie kupiłem coś na czym swobodnie dotykam nogami do ziemi. Wiadomo, że z czasem jak nabędzie się umiejętności jazda nieco wyższym sprzętem nie powinna sprawiać problemów. Niemniej na początek wolałem coś dopasowanego. W końcu nie kupuje się jednego moto na całe życie . Udanego zakupu.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 22:26   #29
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

ARG - A co kupiłeś?

Ostatnio edytowane przez Roxi : 19.04.2013 o 09:19
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 22:46   #30
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
ARG - A co kupiłeś?
BMW F650GS wersja z obniżonym zawieszeniem. Szukałem co prawda standardowego, bo praktycznie nie czułem między nimi różnicy ale taki się trafił. Standardowa ma siedzenie na ok 780-790 mm.
W sumie to na początku strasznie napalałem się na nową tenerkę ale musiałbym na nią włazić po drabinie . Więc może kiedy... Chociaż bardziej prawdopodobne będzie inne BMW
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Barwy kolory dobór lakieru och Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 24 09.11.2017 11:27
Pomocy!!! krzemyk Wszystko dla Afryki 5 14.06.2011 20:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.