Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.01.2010, 09:23   #21
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
Prawo w PL i ochrona zwyklego czlowieka..
Jarku to akurat nie jest usprawiedliwienie .

Wszędzie znajdziemy niedociągnięcia , w każdej dziedzinie naszego życia .
Nie idealizujmy , jesteśmy tylko ludźmi .

Polska jest jaka jest , to że czasy wyprzedziły budowniczych naszych dróg to fakt - z tym sie zgadzam . To irytuje . Myślę , że to problem złej organizacji gdzieś tam wysoko ( polity. to filozofawie bez praktyki ).
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 10:03   #22
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sławekk Zobacz post
Jarku to akurat nie jest usprawiedliwienie .
Wszędzie znajdziemy niedociągnięcia , w każdej dziedzinie naszego życia .
Nie idealizujmy , jesteśmy tylko ludźmi .
Ja nie usprawiedliwiam
Niestety to nie sa przypadki sporadyczne, nawet na wlasnej skorze mialem okazje sie przekonac jak dziala polski wymiar sprawiedliwosci - i teraz wolalbym wydac kase na Ukrainca niz na bieglych sadowych, prawnikow etc. A chcialem zgodnie z litera prawa, po niemiecku..
Tak wiec sorry, ale uwazam ze z takim panstwem jakim jest dzis Polska trzeba walczyc, albo przynajmniej byc gotowym do obrony okreznej. Panstwo nad Toba nie zaplacze*, nie widzi w Tobie pozytywow tylko krowe do dojenia i worek do walenia pala.

Cytat:
Myślę , że to problem złej organizacji gdzieś tam wysoko ( polity. to filozofawie bez praktyki ).
A ja mysle, ze lepiej dla nas byloby rozwiazac partie polityczne, zlikwidowac nasze prawo, zatrudnic _fachowcow_ ze swiata, zaplacic im, dac 30 lat na zrobienie porzadkow i moze wtedy by cos z tego naszego kraju bylo.

* ostatnio ojciec mojej lepszej polowy - rencista, i to taki prawdziwy - dostal wezwanie na komisje do ZUSu, na polowe stycznia.. ale renta skonczyla mu sie w grudniu - prawda, ze fajnie? Facet musi wydawac kase na leki, musi za cos zyc, a w styczniu nie dostal kasiory.. na dobra sprawe nie ma za co dojechac na te komisje, nie mowiac ze moglby nie dozyc
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 11:13   #23
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Drog nie ma i jeszcze dlugo nie bedzie.Ale to nie jest usprawiedliwieniem dla popaprancow,robiacych sobie zarty z przepisow i prawa.Wiadomo,ze karanie jest ostatecznoscia.Jednak patrzac na polskie drogi mam wrazenie,ze jadac nimi biore udzial w jakims ogolnym obledzie.Wiesniactwo,cwaniactwo i udowadnianie innym,ze jest sie lepszym od innych.W niemczech jest podobnie.Ale t sa ku temu warunki.Auta sa sprawne,drogi dobre i miejscami bez ograniczen predkosci.Nie koncentrujmy sie,ze najwazniejszym naszym problemem jest brak drog.Problemem jest brak wyobrazni i drwienie sobie z prawa.Jak komus to pasuje,to niech rozpowiada,ze nie ma drog,autostrady sa platne,wiec bede zapie...dalal po wiochach.W CH np,sa wspaniale autostrady,swietnie utrzymane drogi miejsze i najmniejsze.I wierzcie mi nawet na najmniejszych z nich mozna gonic,jak oszalaly.Ale oprocz tych wszystkich udogodnien,jakich my w Polsce nie mamy,jest jeszcze prawo i jego szanowanie.Dlatego kary i jeszcze raz kary.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 11:23   #24
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Wiem ze wladze w PL mozna duzo zarzucic.W Niemczech spotykam sie tez bardzo czesto z przewrazliwieniem co do predkosci i ilosci znakow drogowych.Tak jakby z zalozenia wszyscsy poruszajacy sie po drogach byli debilami.Dlatego trudno sie tu zgubic,a inni alarmuja,ze ilosc znakow i oznaczen rozprasza uwage kierujacego.Jednak wlasnie dlatego jest tu porzadek.W miescie i wioskach na pasach pierszenstwo ma pieszy,a nie pojazd.Dlatego jestem za radarami i o wiele wyzszymi karami.Jadac w zeszlym tygodniu do Gdanska i nazad do Wroclawia oczywiscie,ze mnie trafialo jak widzialem co wiocha radar.Ale wlasnie to jest recepta na to,zeby nie gonic paka czy wiecej przez wiochy.Przed trzema laty bedac pierwszy raz w Nadbaltyckich,zaszokowalo mnie,ze mozna.Mozna jezdzis z dozwolonymi predkosciami,przepuszczac pieszych,nie wyprzedzac na zakazach.Ale w polsce jak widac nie mozna.Dlatego na cholote nie stosujaca sie do przepisow prawa najlepsze sa kary,kary i jeszcze raz kary.W CH sa one obrzydliwie wysokie.I tam juz nie potrzeba stawiac radar co wiocha,bo kazdy wie,ze 10 razy sie uda,ale za 11-tym tak dopie...dola,ze zaboli.My musimy sie tego dopiero uczyc i moze kiedys wszystkie te radary nie beda nas obchodzic,bo poprostu bedziemy jezdzic przepisowo.
Co do "zsunietego" zamkniecia na tablice rejstracyjna,to jak najbardziej 10pkt. i 500zl.Skad mam wiedziec,czy jest przypadek,czy moze raczej pojazd bral udzial w napadzie lub innym przestepstwie.W interesie kierujacego powinnobyc,zeby numery byly widoczne.podobnie jak popierdolona moda na podginanie tablic rejstracyjnych.Jak dla mnie 10pkt. i 1000zl.Typowe dla tego rejonu Europy wiesniactwo,niespotykane nigdzie indziej.
He. he - ze Szczecina do Wrocka jeżdżę przez Berlin - 2 h szybciej !!

Myku wydaje mi się, że lekko jesteś skrzywiony niemcownią - niestety my nie mieliśmy planu Marshalla, my nie mieliśmy kont napchanych sianem i 40 lat gospodarki wolnorynkowej... My mieliśmy stary i syrenki deficytowe, na które ówczesne drogi stykały w 100%. Dziś większość asfaltów jest do wymiany - kiedyś lano na parę ton na oś, dziś na kilkanaście ton ...

Co do kar - zgadzam się, ale najpierw:

- zrobić expresówki
- zrobić autostrady
- zdjąć zbędne znaki

Potem wprowadzić żywcem Skandynawski system kar - po sprawie

Jarek ma rację, że fajnie jest pomykać powoli, ale co powiesz jak musisz wykręcić kkm w pracy - bo normy takie, a nie inne. Ja robię 40 kkm rocznie i jak wspominałem ze Szczecina via Berlin. Pokłóciłem się z szefem szkolenia z komendy głównej w Wawie na szkoleniu z "bezpiecznej jazdy". Na argument, że od kierowców wymagają, a od siebie nie (przykład - parkowanie pod komendą przy Placu Bankowym) - nie miał nic do powiedzenia.

I na koniec Panowie nie prawo mamy do d... , a egzekucję tego prawa!
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 11:28   #25
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
* ostatnio ojciec mojej lepszej polowy - rencista, i to taki prawdziwy - dostal wezwanie na komisje do ZUSu, na polowe stycznia.. ale renta skonczyla mu sie w grudniu - prawda, ze fajnie? Facet musi wydawac kase na leki, musi za cos zyc, a w styczniu nie dostal kasiory.. na dobra sprawe nie ma za co dojechac na te komisje, nie mowiac ze moglby nie dozyc
Na marskość wątroby dają bezterminowo (efekt picia), a za wylew (70% zalania mózgownicy) - roczny z obowiązkowym stawieniem się na komisję co roku - bez komentarza ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 11:46   #26
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

W sumie jorg masz racje.Jednak ja pozostane przy swoich zasadach jezdzac szczegolnie po Polsce.Noga z gazu i oczy wokol glowy.Odpukac jak do tej pory nie mialem jeszcze mandatu.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 12:05   #27
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

A ja dałem sie przekonac - do momentu wybudowania sieci autostrad podnoszę prędkośc w terenie zabudowanym do 90 km/h

Jeszcze prosil bym o wytlumaczenie w miarę pokrętnie tego zjawiska -
- w niemcowni zatrzymują się przed pasami i robią to w sposób taki , że pieszy w sposób oczywisty jest informaowany o tym , ża ma pierszeństwo .
- w polsce to bardzo często próba sił

1 - czy jest to wina złej jakości przejść dla pieszych
2 - złego egzekwowania prawa
3 - ?



aaaa.... bo zima mnie wk...a
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 14:08   #28
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Drog nie ma i jeszcze dlugo nie bedzie.Ale to nie jest usprawiedliwieniem dla popaprancow,robiacych sobie zarty z przepisow i prawa.
No to obraziles znaczna czesc polskich kierowcow, jesli nie wiekszosc
Bo u nas sie nie da nie lamac przepisow - bo w koncu wyladujesz albo w kostnicy, albo w psychiatryku. Albo na bruku.

Cytat:
Jednak patrzac na polskie drogi mam wrazenie,ze jadac nimi biore udzial w jakims ogolnym obledzie.Wiesniactwo,cwaniactwo i udowadnianie innym,ze jest sie lepszym od innych.W niemczech jest podobnie.Ale t sa ku temu warunki.Auta sa sprawne,drogi dobre i miejscami bez ograniczen predkosci.
A widzisz, jednak cos jest na rzeczy
U nas faktycznie trwa walka, a to jest cos w czym Polak jest naprawde dobry (moze wlasnie dlatego). Piszesz o obledzie na drogach.. tez bys zwariowal, gdyby Ci do zyl wtloczyli 2-3-4x wiecej krwi - u nas o tyle (a pewnie i wiecej, nie chce mi sie szukac) zwiekszyl sie ruch na drogach. A drog wiele nie przybylo.. na dodatek te nowe/remontowane sa tak robione, zeby szykanowac kierowcow. A tego Polak nie lubi, o nie...

Cytat:
Dlatego kary i jeszcze raz kary.
Myku, przeciez Ci napisalem ze kary u nas nie dzialaja. Albo trzeba byloby ludzi pakowac do mamra, bo nic innego nie bedzie skuteczne.. masz przyklad pijakow (wielokrotnych!) za kierownica, poslow ktorzy maja wsio w dupie, policjantow jw., niedawno prezydent Torunia wymusil pierwszenstwo bo chyba sie spieszyl, itd.

Reszte napisal Jorg.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 18:09   #29
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 17 s
Domyślnie

Najlepiej z obywateli zrobić debili. Wprowadzić ograniczenie prędkości do 40km/h na wszystkich drogach, obniżyć dozwoloną ilość alko we krwi do 0,0. A potem biadolić przed kamerą, że w Polsce sami piraci drogowi i pijacy a dzielna Policja robi co w jej mocy ale na tych debili nie ma żadnego sposobu, choćby i dodatkowe 10tys. etatów zrobić. A ja się odniosę do kwestii Polaków-pijaków, bo to ulubiony temat Policjantów przed kamerą. Otóż tych "pijaków" mogłoby być o połowę mniej. Wystarczy podnieść dozwolony poziom alkoholu we krwi do 0,5 tak jak jest w Niemczech czy we Francji. I nie mówcie mi, że jak się pozwoli 0,5 to będą ludzie jeździć z 0,8 bo to gówno prawda. Jeśli ktoś tak uważa, to znaczy, że dał sobie wmówić, że obywatel jest bezmózgim debilem. Czy jest jakikolwiek argument przeciwko wprowadzeniu takiego przepisu oprócz argumentu, że jazda pod wpływem jest be? Czy państwo, które ze swoich obywateli robi przestępców za jazdę po dwóch piwach albo na następny dzień po imprezie jest normalne?
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2010, 18:52   #30
yonec
Trampkarz
 
yonec's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Tychy - Wawa
Posty: 578
Motocykl: nie AT a TA
yonec jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 11 godz 46 min 28 s
Domyślnie

ferdek
dorzucę do tego jeszcze karanie za wracanie rowerem po drodze rowerowej po 2 piwach - ba...nawet za prowadzenie ów roweru można dostać mandat - przecież PROWADZI się pojazd mechaniczny.
Szkoda nawet mówić o pomysłach odbierania prawka za jazdę "pod wpływem" na nartach.

Ale to wszystko tak nie w temacie

Nie wyobrażam sobie przejechania 740kkm w takim okresie czasu - mówię o tym jako hobby po pracy.
__________________
"Tam, gdzie jest asfalt, nie ma nic ciekawego, a gdzie jest coś ciekawego, tam nie ma asfaltu."
yonec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie zawsze jedzie prosto. e200g_ Rama, zawieszenia, napęd 39 14.10.2020 15:37
Od teraz nasze motóry zawsze będą czyste jak GS'y!! Magiczny płyn ... Złom Wszystko dla Afrykańczyka 6 21.06.2013 08:15
Honda XR650R - BIECZ - może ktoś widział lub pomoże w ocenie!! Tomek Inne tematy 23 30.06.2012 18:38
Lifesaver - pitna woda zawsze i wszędzie Brie Szpej turystyczny - Produkty i Porady 8 28.06.2010 10:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.