Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.12.2018, 19:01   #1
wildschek
 
wildschek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 40
Motocykl: RD03
wildschek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 42 min 54 s
Domyślnie Zabezpieczenie antykradziezowe

Witam moje pytanie jest czy nowa africa ADV ma jakiekolwiek zabezpieczenia antykradziezowe ? chodzi o to ze w warunkach umowy leasingowej jest zapis ze przedmiaot musi posiadac zabezpieczenia , pyatnie czy takie ma zeby pozniej sie nie dziwic na wypadek kradziecy ?

Przedmiot leasingu winien być wyposażony przez Korzystającego na jego koszt w zabezpieczenia zapobiegające włamaniu oraz/albo kradzieży wymagane przez ubezpieczyciela, u którego zawarto umowę ubezpieczenia. Jeśli z powodu niewywiązania się Korzystającego z tego obowiązku ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania Korzystający zobowiązany jest naprawić powstałą po stronie Finansującego szkodę.
wildschek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2018, 22:03   #2
Ozzz
 
Ozzz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 55
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Ozzz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 19 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Fabryczny immobilizer się chyba pod to łapie?
Ozzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2018, 22:57   #3
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,224
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 13 godz 2 min 55 s
Domyślnie

Ale jasno napisane, że to wymóg ubezpieczyciela, a nie leasingodawcy. To ubezpieczyciel decyduje przez OWU czy wymaga i co wymaga przy danym typie pojazdu i jego wartości.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2018, 23:35   #4
wildschek
 
wildschek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 40
Motocykl: RD03
wildschek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 42 min 54 s
Domyślnie

.. no tak zgadza sie to jest wymog ubezpieczyciela .. a troche z innej strony ubezpieczen , jak jest z tym GAP czyli ubezpieczeniem od spadku wartosci pojazdu w przypadku np. kradziezy ..czy warto posiadfac GAP ? AC zabezpiecza rowniez od kradziezy ale nie od spadku wartosci , a w przypadku Leasingu moze to ma znaczenie ? i warto to mieć .. Gdzies czytalem ze motocykl w pierwszym roku traci 10-15% w drugim 6-8% a w trzecim 3-5% wiec w przypadku kradziezy.. tfu tfu !!! ubezpieczenie AC wyplaci w przpadku kradziezy w pierwszym roku rownowartosc pomniejszona o np. 15% ? dalej Finansujacy czyli Leasing zabierze cala kwote z ubezpieczenia AC a korzystajacy czyli Leasingobiorca splaca dalej roznice pomiedzy cena poczatkowa pojzdu a wyplata ubezpieczenia z AC ? a GAP ponoc to zabezpiecza wiec moze warto to miec co o tym myslicie ?..
wildschek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 16:32   #5
Romeo


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 15
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 30000
Romeo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 40 min 47 s
Domyślnie

GAP działa przy szkodach z AC, OC jak i przy kradzieży. Jak masz wolne 2000 to bierz. Mi do ATAS-a wyliczyli GAP na 2016 zł na okres 3 lat. Nie wykupiłem bo wolałem na inne rzeczy wydać. Wpłaty własnej do leasingu miałem więcej niż utrata wartości w pierwszym roku więc raczej jak ukradną to nie dopłacę.
Romeo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 21:21   #6
wildschek
 
wildschek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 40
Motocykl: RD03
wildschek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 42 min 54 s
Domyślnie

Romeo , wlasnie zrobilem dokladnie tak samo jak ty ... nie wykupilem bo sie okazalo ze mam w AC zachwana 100% wartosci w pierwszym roku , wiec bez sensu bylo duplikowac GAP w drudim roku jednak kuz nie nastepuje spadek wartosci tak duzy a poza tym wplacilem w I racie inicjujajcego czynszu 45% wartosci wiec uznalem ze w razie czego i tak AC pokryje bez problemu calosc ..ale ponoc w nastepnym odnowieniu pakietu ubezpieczeniowego mozna dokupic GAP to tak w razie czego ale uwazam ze chyba nie warto
wildschek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2018, 22:19   #7
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 13 s
Domyślnie

U mnie do ac wystarczyly zabezpieczenia fabryczne - immobilaizer i blokada kierownicy.
__________________
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.