Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.02.2019, 13:07   #171
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Czytałem o tych hyperpro, moim zdaniem to jest głupota, po zamotowaniu motocykl nie ma sagu tzn że nie ugina się wogóle pod własnym ciężarem, po posadzeniu 85kg dupy moto ugina się 2-3cm a powinien 7cm stąd bierze się magiczne +20mm. To może będzie działać na asfalcie ale w terenie nie ma takiej opcji. Jak zmieniacie spręzynę to koniecznie na liniową po waszą wagę.
Ohlins proponuje dwie opcje twardości 95N do jazdy solo i 105N dla grubasów i do jazdy z pasażerem.Tego się trzymajcie.
zaczynam gubić się w wątku sprężynowym wygląda na to iż w zależności czy ktoś jeździ sam czy z pasażerem to ma sobie sprężynę wymienić za każdym razem... to po jaką ciasną ta regulacja napięcia wstępnego sprężyny... czy sprężyna 95N + regulacja napięcia nie wystarczy do jazdy solo lub z pasażerem + ewentualne bagaże? dla zestawienia 80kg+60kg + 30++
mdxmd jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 13:11   #172
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

Tak wystarczy.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 14:39   #173
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

A wliczasz w to masę ciuchów (10kg/os) i żelastwo na stałe przykręcone do moto (10kg)?
Kupiłem tę Hyperpro bo zrozumiałem, że jest sztywniejsza od oem.
Jeśli jest jak piszesz Mada to nawet jej nie będę montował, pytanie tylko czy rzeczywiście aż tak sztywna jest. Możesz podrzucić jakieś źródło tych informacji?
Dzięki.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 16:28   #174
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

Na fejsie w grupie znalazłem, mimo to chłop piesze że zadowolony z efektu, choć wciąż uważam że do offa się to nie nadaje.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 17:58   #175
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 52 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
A wliczasz w to masę ciuchów (10kg/os) i żelastwo na stałe przykręcone do moto (10kg)?
Kupiłem tę Hyperpro bo zrozumiałem, że jest sztywniejsza od oem.
Jeśli jest jak piszesz Mada to nawet jej nie będę montował, pytanie tylko czy rzeczywiście aż tak sztywna jest. Możesz podrzucić jakieś źródło tych informacji?
Dzięki.
Dokładnie jestem w takiej samej sytuacji. Kupiłem sprężyne Hyperpro na jesieni i nie wiem co robić (montować czy nie) jak czytam te posty.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 18:30   #176
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

montuj.. sam będziesz wiedział czy jest ok.. i Ci pasuje..
ja muszę koniecznie zlikwidować.efekt bujania.. i słabo u mnie z Sagiem.. więc koniecznie idę w sprężynę liniową i jakąś mocniejszą
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 18:42   #177
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Można sobie zamontować sztywniejszą sprężynę tylko nasuwa się pytanie jaki efekt chcemy uzyskać. W mojej ocenie w CRF problemem nie jest tył (chyba, że ma się słuszną masę bo jest dość miękki) tylko przód a w zasadzie ustawienie przodu i tyłu w sposób optymalny dla wagi kierownika, terenu, etc.
Osobiście nie potrafię tego zrobić idealnie i albo jest OK w terenie a na szosie kuleje albo odwrotnie. Dlatego ustawiłem jakiś tam kompromis. Nie jest idealnie ani w terenie ani na szosie ale akceptowalnie. Gdybym miał już inwestować w zawias to zacząłbym od zakupu lag od CRF450 i oddał je do strojenia pod NAT co już Mada kiedyś podrzucał. Seryjny widelec jest za miękki i nawet mocno skręcony w mojej ocenie działa tak sobie (w terenie) a w porównaniu do Showy którą mam w CRF450 to po prostu tragedia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 16:43   #178
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Emek...za miękki przód Serio Ja do przodu nie mam większych zastrzeżeń, powiedziałbym, że jest nawet dość sztywny (porównywałem do 990S jak ją miałem i odczucia miałem podobne). Jedyną zmianą z przodu jaką bym chciał to lagi od ATAS... Natomiast tył jest zdecydowanie zbyt pluszowy/komfortowy, przy szybszej jeździe w offie czy na czarnym się gubi, sag za duży na max skręconym napięciu i podkręconych tłumieniach (jeżdżę solo, 95kg, prawie 2m wzrostu). Rzadko przód zamykam ale tył zdecydowanie częściej idzie za głęboko...

Co do sprężyn Hyperpro, to nie udało mi się znaleźć danych dotyczących jej faktycznej twardości (nigdzie tego nie podają, tylko magiczne +20mm). Natomiast opinie w różnych miejscach w sieci ma pozytywne...nie sądzę, żeby po jej założeniu nagle było drewno z tyłu...szczególnie jak kierownik nie waży 70kg... Ci co kupili mogli by przetestować, przecież nic nie wybuchnie od tego... Napisałem do Brody o nowe wrażenia, bo mówił, że zakładał komplet sprężyn od nich i był zadowolony...

Co do działań na tylnym amorze mam narazie wymęczoną odpowiedź od BFG suspension (chwalą się, że robią zawiasy m.in. dla Sonika i Paska...):
- piston kit race tech 815zł
- sprężyna Ohlins 620zł
- robota 600zł
Czyli 2koła za przeróbkę...

Pierwsza ich reakcja na pytanie była:
"Przy tej wadze seryjny amortyzator nie da sobie rady. Dobrym pomysłem jest zmiana całego tyłu na akcesoryjny ze sprężyną dobraną do wagi."

Zestaw race tech: Shock Gold Valve Kit SMGV S4603 $179.99 Includes complete Instructions, Shock Gold Valve Piston, Valving Shims, Valving Charts. ok.700zeta czyli grubo...

Czekamy na Diabły i PKSa...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 17:03   #179
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

No pewno że zakładać sprężyny i testować!
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 19:43   #180
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
zaczynam gubić się w wątku sprężynowym wygląda na to iż w zależności czy ktoś jeździ sam czy z pasażerem to ma sobie sprężynę wymienić za każdym razem...
To ty nie wymieniasz sprężyny przed kazda jazda?

A chciałem jeszcze zapytać, kto to jest ten sag? Bo wszyscy tym terminem szastają na lewo i prawo, a ja w ogole nie wiem, o co chodzi. Ja tez to mam w motorze? Uprzejmie dziekuje za odpowiedzi.
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Upgrade hamulcowy iwan Hamulce, kola, opony 17 12.09.2014 22:26
Wymiana adaptacja innego zawieszenia w Africe Adagiio Rama, zawieszenia, napęd 8 10.03.2009 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.