Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.10.2015, 20:01   #11
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yarecki Zobacz post
Pozostaje Kwestia nagrzania wnetrza . Bez dzialajacego wentylatora , czeka Cie skrobanie szyb.
Skrobanie mam z głowy. Auto parkuje pod wiata-która przylega do domu-wiec rano mam zawsze szyby "czyste"

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Dlaczego w kangoo nie da sie zamontować grzałki defa w bloku silnika?
Tego nie wiem-na stronie "Defa" w konfiguracji wyskakuje jedna tylko możliwość-i jest to taka wykrzywiona grzałka-która wkładasz w rurę z cieczą.

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Rozważ jednak webasto kupisz piec analogowy i bedzie ci cieplo i jak ruszasz z domu i jak z roboty
Mialem kiedyś w Sprinterze webasto-jedna z lepszych dodatków jakie można dokupić do auta, ale wtedy auto stało na parkingu osiedlowym a teraz mam domek i dostęp do prądu-no i wiatę
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:13   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,802
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 14 godz 43 min 28 s
Domyślnie

Grzałkę wkładasz w blok silnika. Na 100% da się w Kangoo zamontować.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:20   #13
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Wiadomo ze nie da sie otworzyć czegoś tam w dupie, ale jeżeli ze jeżeli na stronie "defa" w konfiguracji mojego auta jest jedna jedyna opcja-to wychodzę z założenia ze "coś w tym jest".
Każdy może sobie przerobić fabryczny silnik na swoje potrzeby,ale czy dobrze na tym wyjdzie? Ja wole dokupić coś co pasuje. Wkoncu firma ma wieloletnie doświadczenie.
Ale mogę sie mylić
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:23   #14
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 22 godz 35 min 40 s
Domyślnie

Ja miałem kiedys robniety nawiew to miałem falerke do srodka wrzucona i tajmer na 1h przed startem niby dawało rade ale 2000w to sporo a silnik i tak zimny.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:25   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,802
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 14 godz 43 min 28 s
Domyślnie

Na stronie defa jest co najmniej kilkanaście wariantów montażu grzałek w kangoo w zaleznosci od rocznika,silnika itp. Źle sprawdziłeś po prostu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:26   #16
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Ja miałem kiedys robniety nawiew to miałem falerke do srodka wrzucona i tajmer na 1h przed startem niby dawało rade ale 2000w to sporo a silnik i tak zimny.
Mam takie farelkopodobne urządzenie, w nowej technologi-bierze tylko 600W na pełnym włączeniu-miałem kiedyś to w aucie-szyby były czyste, ale ja "choruje" za opcja podgrzania silnika.
Zużycie silniku poprzez odpalanie go w zimnym sie zmniejszy a i ciepełko będzie szybciej.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:32   #17
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Na stronie defa jest co najmniej kilkanaście wariantów montażu grzałek w kangoo w zaleznosci od rocznika,silnika itp. Źle sprawdziłeś po prostu.
Emek kolego-podam ci dane auta a ty sprawdź. Bo wygląda na to ze ja nie potrafię czytać

Kangoo-2003.1,5 dci.82 KM

Powodzenia
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 20:47   #18
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 22 godz 35 min 40 s
Domyślnie

http://forum4x4.pl/viewtopic.php?f=23&t=81064 może cos ci pomoze jak zdecydujesz sie na wodne czytanie na rajdach po rejestracji
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 21:06   #19
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

wiec i jo dodam swoje 3 grosze . defa - jak mawia nijaka hanka od tanców ze stolycy DROOHHOOO. na alledrogo webast sporo ( webast webasta bo bywaja tez eberspaichery np) tu lipa bo identiko sa dogrzewacze = po uruchomieniu silnika toto startuje i sa webasta .połowa sukcesu jak działa , kazdy chciałby kupic ze sterowaniem analogowym - na pstryczek co by dało uruchomic a czesto sie trafiaja cyfrowe i zegar trza dokupic za 300 pln - jest opcja odpalenia kompem za pomoca kabla vagoskiego ale to polecam tylko na stole .
wiec tzreba było pokonstruowac cos co grzeje bo pompowtryski na rakietowym wymieszanym z biedronkowym przy munus 10 albo lepiej nie chca gadac bo za geste i bipy kosmos
wymysliłem sobie ze nie bede nic wtykał w miejsce zaslepek , termostatu przewiercac tez nie - to akurat wyczytałem w jakiejs serwisówe defy
grzałki tradycyjne bojlerowe sa duze , duzo za duze niz miejsca pod maską no i co z obiegiem wody ? grawitacyjnie ?
poczyniłem testy , grzałka zakupiona w ciastoramie w dziale grzejników kiblowych , jeste to wkład do kalafiora - poł cala gwint zewnetrzny ,długosc elementu grzejnego cos koło 40cm do tego kawałek rurwy CU 35mm troche kształtek ,redukcji i zaslepka . wuala
wsio piknie tylko za długie to , wiec grzałke w imadło i czesc grzejna na poł
sie da sie , dalej w znowu w gotowy płaszcz z CU , druty zasilajace bezposrednio podlutowane pod piny grzałki ,
zamontowałem w boraxsie , jako sterowanie zegar za 10 pln taki z wysuwanymi ząbkami .
rano wunderbar , przy minus 20 stopniach silnik 40 gradusów po godzinie pracy , grzałka 600W , gada na strzała ...
po 3 dniach radisci nastało znów zimno grzałka pagibła ...
kupiłem druga ale cos mnie tkneło i rozbabrałem zalany wtyk grzałki - przystosowana fabrycznie była pod sterownik zakrecany bezposrednio na grzałce do regulacji temperatury .okazało sie ze bezpiecznik termiczny sie skończył
poprzepinałem druty zalewajac zywica epoxydowa , zamontowałem do auta właczyłem do sieci i co sie okazało ? na grawitacji za mały obieg jest ... lipton
na szrocie znalazłem pompke obiegowa z merca za całe 20 pln która wsadziłem szeregowo z grzałka , startuje kiedy na grzałce pojawia sie zasilanie
działa to juz w drugim samochodzie bezawaryjnie
tyle ze godzine wczesniej trzeba uruchomic ale mam kolejny patent , co prawda jeszcze nie zamontowany ale duzo wiekszej mocy przy mniejszych gabarytach . fotki wrzuce jak odkopie
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи



Ostatnio edytowane przez lortprodisz : 01.10.2015 o 21:12 Powód: sowieci zabrali jak wyjeżdzali
lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2015, 21:25   #20
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Hehe-czekam na fotki jakieś-bo dobrze się zapowiada.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Światła postojowe Sławekk Układ elektryczny i zapłonowy 3 17.09.2013 22:08
230 V w Afryce lub samochodzie - kto chcialby? sambor1965 Wszystko dla Afryki 50 25.10.2010 11:24
Zarówki postojowe Dubel Układ elektryczny i zapłonowy 9 28.11.2009 10:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.