Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.06.2009, 14:24   #1
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie drętwiejące łapy

Mam taki problem: Jak jeżdżę motorem to mi ręce drętwieją. O tyle ciekawie że w zasadzie to głównie prawa ręka. Wie m że wiek i te sprawy... ale może ktoś z was zna jakieś rozwiązanie tematu.... O tyle dziwne że na różnych motorach mam to samo .
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 14:27   #2
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Mam taki problem: Jak jeżdżę motorem to mi ręce drętwieją. O tyle ciekawie że w zasadzie to głównie prawa ręka. Wie m że wiek i te sprawy... ale może ktoś z was zna jakieś rozwiązanie tematu.... O tyle dziwne że na różnych motorach mam to samo .
kręgosłup....
panie wyprostować się ładnie trza
jeśli masz na innych to samo, to feler jakiś z tobą , jak tylko na jednym to może być coś z ustawieniem kiery... za wysoko, za daleko, za nisko i takie tam.
Mnie drętwieje jak długo jadę - bo krzywą mam jak wyprostuję mam nadzieję, żeprzejdzie
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 14:59   #3
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 352
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Przejdź się na RTG i zrób zdjęcie kręgów szyjnych, a najlepiej całego kręgosłupa a potem z tym do lekarza ortopedy.
Mam ten sam problem, od czasu wypadku na sankach. Połamałem wówczas wyrostki kolczyste na kręgu C5 i C6 od tego czasu drętwieje mi prawa ręka podczas jazdy. A po dłuższej podróży w ogóle nie obracam głowy (robie to z wielkim bólem) musze obracać się całym ciałem.
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 15:03   #4
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 59 min 35 s
Talking

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Mam taki problem: Jak jeżdżę motorem to mi ręce drętwieją. O tyle ciekawie że w zasadzie to głównie prawa ręka. Wie m że wiek i te sprawy... ale może ktoś z was zna jakieś rozwiązanie tematu.... O tyle dziwne że na różnych motorach mam to samo .
, mam to samo), ale po dłuższej jeździe- pamietam, że kiedyś w którejś z rodzimych gazetek moto widziałem taką radę /wujek Dobra Rada/:- "należy "hartować" dłonie na przemian wkładając je do gorącej/do zimnej wody"- wg mnie efekt żaden, no, może poza poparzoną skórą na łapach)))
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 15:25   #5
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Kręgosłup na odcinku lędźwiowym. Koniecznie lekarz, prześwietlenie RTG lub rezonans magnetyczny. Jeśli kolega słusznej wagi - odchudzić się, leżeć przed TV na podłodze, pod zgięte w nogach kolana podłożyć taboret z poduchą lub kocem co by nie gniotło. Gimnastykować kręgosłup szyjny ... delikatnie kręcić , przechylać głowę .... spać bez poduszki lub ze specjalna poducha tylko pod szyje ... To wszystko.

300zł się należy ... L - 4 wypisze seksowna pielęgniarka w recepcji .... tylko proszę poczekać aż się ubierze
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 15:42   #6
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Felek klasyczne niedokrwienie, u mnie to samo szczególnie na długich odcinkach asfaltowych o ile drętwą łapą można pokręcać manetką, to precyzyjnie operować klamką ham. już nie O ile sytuacja na drodze pozwala, wciskam klamkę sprzęgła i strzepuje prawą dłoń o kolano lub udo, trochę dziwnie to wygląda, ale pomaga Czasami też lewą ręką dodaje gazu i prowadzę, bez zmiany biegu, ale tu polecam trochę potrenowania

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 15:53   #7
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Jeszcze jedna "dobra " rada..hihihi przestań w końcu trzymac te kierownice jakby chciał Ci ja ktos wyrwac!!!!!.. pieść ja delikatym dotykiem...a nie bedziesz dretwiał( heheheh) ale czy o to Ci chodziło...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 16:13   #8
borunin
 
borunin's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: DW/RP/BHA/WE
Posty: 203
Motocykl: RD07a
borunin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 9 godz 9 min 13 s
Domyślnie

1. Kręgosłup lędżwiowy nie ma nic wspólnego z drętwieniem rąk (problemy w tym odcinku odbijają sie w postaci bólu okolicy krzyżowej z ewentualnym promieniowaniem do kończyn dolnych.
2. Propnuję zrobić RTG kręgosłupa szyjnego/ewentualnie rezonans jako badanie następne w kolejności
3.Jeśli nic nie wyjdzie to dobrze. Ale to znaczy że trzeba szukać niżej. Mrowienie może wiązać się z przeciążeniem kanału nadgarstka i objawami ucisku nerwu pośrodkowego (mrowienie pierwszych 3 palców z kciukiem włącznie) Jeśli palce IV i V to raczej nerw łokciowy- do wykluczenia patologie okolicy łokcia (po stronie przysrodkowej)- przebyte urazy, złamania itp. Nerw łokciowy może tez być uciśnięty w okolicy nadgarska w kanale Guyona. Tak czy siak do diagnostyki nerwów warto zrobić badanie EMG (u neurologa)
4. Oprócz tego może być przewlekły zespół ciasnoty przedziałów powięziowych na przedramieniu. Choroba częsta u intensywnie jeżdżących, zwłaszcza motocrossowców. Często wystarcza odpoczynek od wielokrotnie wykonywanych, powtarzających się ruchów nadgarstka ()
5. Zapalenie ścięgien prostowników/zginaczy nadgarstka (ale to raczej ból niż mrowienie)

itd itp
Pzdr
Wiktor
__________________
"Jak sobie pościelesz ...to mnie zawołaj!"
borunin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 16:16   #9
peter


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 113
Motocykl: RD04
Przebieg: ogromny
peter jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Miśki...
a najprostsze rozwiązania?
bo mnie na przykład przestały drętwieć jak zmieniłem rękawice...
peter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2009, 16:29   #10
ucek
 
ucek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 253
Motocykl: EXC 200, EXC 250
Galeria: Zdjęcia
ucek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 36 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Jeszcze jedna "dobra " rada..hihihi przestań w końcu trzymac te kierownice jakby chciał Ci ja ktos wyrwac!!!!!.. pieść ja delikatym dotykiem...a nie bedziesz dretwiał( heheheh) ale czy o to Ci chodziło...
o to, to!
w tym miejscu można by zacytować klasyka: "Odpi..ol się od kierownicy!" (bez urazy ).

Jak to nie pomoże, będzie trzeba przyznać się do spustoszenie niosących zwyrodnień starczych, pogodzić się z upływającym czasem, sprzedać Afri i kupić sobie HD.
Więc lepiej żeby to było ściskanie kiery
__________________
Gdy cię facet wpędza w lata,
olej dziada i kup Kata

Lepiej kostką pole zryć,
niźli Panią Domu być
ucek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak mieć ciepło w łapy, bez grzanych manetek wieczny Wszystko dla Afryki 38 17.07.2014 17:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.