Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.10.2013, 18:23   #111
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patiomkin Zobacz post
Możliwe, że mój błąd. Słałem maile a ty nic...
Maile? Nic nie dostałem
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 19:56   #112
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Chcialem zaoferowac moja skromna osobe do pomocy.
Oferuje czas i checi.

Ps.pisze jak pisze-mam zagraniczna klawiature i nie moge skorygowac :-(
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.10.2013, 20:12   #113
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jestem po pierwszych rozmowach nt. naszego bezpieczeństwa w przejeździe do/z miejsca akcji + na miejscu.

Pierwszą opcję załatwimy na policji. Chcąc pojechać na zakręt, gdzie zginęła Ashanti jest to lekko problematyczne, ale nie niemożliwe (co prawda to samo województwo, ale różne powiaty). Więc tutaj nie widziałbym dużego zagrożenia.

Druga sprawa (zatrzymanie się w miejscu, zrobienie akcji) jest bardziej problematyczne. Zgodę musi wyrazić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To oni muszą wprowadzić czasowe zwolnienie ruchu, wydzielenie barierkami itd. Zakładam, że tu może być trudniej, i to może być w tej chwili problematyczne. O tyle problematyczne, że musielibyśmy wstrzymywać ruch na trasie ekspresowej.

Rozwiązanie może być następujące: akcję robimy w Warszawie (wtedy zgoda Dróg Miejskich na Chmielnej), w miejscu, gdzie jest o wiele mniejszy i wolniejszy ruch. Jeżeli w to idziemy - prośba o wskazanie takich miejsc. Najlepiej w Wawie (z wielu powodów). Plusem Wawy jest to, że będzie więcej mediów na miejscu. Możecie pomóc poszukać?

Jest i inne rozwiązanie - Gdyby na zakręcie gdzie zginęła Ashanti dało się podejść i blisko dojechać (szczególnie dla mediów - bez nich nie ma co robić akcji) od drugiej strony (pola), to da się zrobić całkowicie bezpieczenie i bez zgód. Pamięta ktoś jak to miejsce wygląda? Albo czy może się tam pokręcić?

Co sądzicie? na pewno będziemy potrzebowali jakiegoś zespołu "zgodowego" (oprócz ostatniej opcji).

****

Slafo + Patiomkin - Dzięki za zgłoszenie w sprawie "informatyczno - internetowej" (jakoś nie umiem tego inaczej nazwać). Na pewno za pewien czas będziemy tego potrzebować. Na chwilę obecną nie wiadomo co stawiać do końca. Na pewno forum się przyda (zgłoszenia ludzi - ile przyjedzie, umawianie mediów, informacje o trasie przejazdów etc), a strona www do informowania o co nam chodzi.

Może podumajmy jaki adres? W gangu napisałem moje propozycje adresów. Podobnie trzeba profil na FB zająć.

Tu by też był Baggins - tworzenie materiałów do sieci. A na koniec do materiałów prasowych. A'propos tych materiałów. Ktoś by musiał zebrać zdjęcia rozwiązań (istniejących na świecie) wraz z informacją gdzie i co powstało. Przyda się do pokazania mediom - tłumacząc o co nam chodzi. Ktoś by się w tym widział?

***

Parys i Kamiltee - pełna zgoda, że dobrze byłoby mieć długofalowy projekt. W pełni popeiram - co by to mogło być? Co następnym krokiem i kiedy?
Jedna uwaga - nie za wiele na raz. Po pierwsze by nam się projekt nie rozlazł. Po drugie, by jasno było wiadomo o co nam chodzi (by zmieściło się na jednej stronie a4)

Co do propozycji Parysa - statystyki koniecznie! Na razie nie rozmawiałem z BRD i odkładam na później drążenie statystyk. Akcję bez statystyk zrobimy. Ale statystyki nam akcji nie zrobią. Więc z tyłu głowy mam tę kwestię - dzięki. A może ktoś ma wolne moce przerobowe by pokopać w sieci, pogadać z policją? NA pewno jeden akapit nt. statystyk będzie genialny dla mediów - oni to lubią, to przemawia. Więc sprawa bardzo ważna!


****

Slafo - dzięki za propozycję włączenia żony. Jakby mogła nas konsultować jak coś powstanie i nadawać temu bardziej profesjonalny kształt - to byłoby super.

****

Rozumiem, że gang jest lepszy, bo mniej publicznie widać. Chyba poza adresami www i namiarami na kluby / dziennikarzy nie mamy takich kwestii, ale prośba by wszyscy zainteresowani uaktywnili sobie tam wejście (przepis podany przez Kamila: Ustawienia w menu głównym ->Grupy użytkowników-> "Pomnik Ashanti" -> zaznacz "Dołącz" -> kliknij "dołącz" pod pierwszą tabelą). A nóż widelec się nam przyda, lub przez przyapdek będziemy pisać na obu....

P.S. Ktoś może podać ew. dodatkowe powody dlaczego warto tam być, a nie tu? Ja słabo się znam na funkcjonalnościach forów itd.

*****

Co sądzicie?

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 09.10.2013 o 20:26
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 13:30   #114
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

miejace można obejrzeć na Gmaps + street view
pisałem o tym tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14636
po drugim wypadku w tym miejscu (nie zapominajmy o tym , że były tam 2 wypadki)
cytuję:
" odkryłem jednak jeszcze coś poruszającego.... przerażającego ... wstrząsającego
samochód Googla który robił zdjęcia do StreetView jechał tą trasą dwa razy
- na wprost (do Warszawy) w czerwcu
- wjeżdżał ślimakiem na trasę w sierpniu
i tragiczna logika:

na zdjęciu z czerwca (zdjęcie z pasa ruchu) miejsce przed wypadkami:
http://maps.google.pl/maps?q=wyszk%C...88.26,,0,14.48

na zdjęciu z sierpnia (zdjęcie z pasu włączenia do ruchu) widać ślady wypadku z 18 sierpnia i zdjęcie Ashanti na barierze

http://maps.google.pl/maps?q=wyszk%C...88.26,,0,14.48 "
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 19:02   #115
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Już wiem jaka jest korzyść z przejścia do gangu - łatwiej jest tworzyć nowe wątki w jednym meta-temacie. Więc jak kto zainteresowany - prośba przechodźcie tam. Będzie nam znacznie łatwiej. Pojawiło się już setki postów w dwóch miejscach - chyba czas nad tym zapanować.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2013, 22:18   #116
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Już wiem jaka jest korzyść z przejścia do gangu - łatwiej jest tworzyć nowe wątki w jednym meta-temacie. Więc jak kto zainteresowany - prośba przechodźcie tam. Będzie nam znacznie łatwiej. Pojawiło się już setki postów w dwóch miejscach - chyba czas nad tym zapanować.
Wojtek, zrobię Cię liderem tego gangu, będziesz mógł zatwierdzać prośby o przyłączenie.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2013, 07:34   #117
arturro007
Dołączył: 28.3.2007
 
arturro007's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gorzów Wlkp.
Posty: 419
Motocykl: RD 04...czy to jest przyjaźń, czy kochanie?
arturro007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 6 godz 57 min 42 s
Domyślnie

Wpuśćcie mnie do gangu. Wrzucę statystykę.
arturro007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2013, 08:03   #118
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Przenosząc ten jak dla nas ważny temat do gangu, obcinacie możliwość zgłaszania się do pomocy wielu ludziom.
Wiem, chcecie aby była tylko czysta praca a nie bicie piany.
Nasze forum zrzesza jednak ludzi o wielu zainteresowaniach i zawodach. Wielu z nas ma do zaoferowania wiele.

Posta napisałem na prośbę kilku naszych kolegów po otrzymaniu od nich prywatnych sygnałów

Jeżeli coś trzeba będzie załatwić na Podkarpaciu przy osiągnięciu oddźwięku krajowego ja też chętnie pomogę.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2013, 08:16   #119
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał BLOB Zobacz post
Przenosząc ten jak dla nas ważny temat do gangu, obcinacie możliwość zgłaszania się do pomocy wielu ludziom.
Wiem, chcecie aby była tylko czysta praca a nie bicie piany.
Nasze forum zrzesza jednak ludzi o wielu zainteresowaniach i zawodach. Wielu z nas ma do zaoferowania wiele.

Posta napisałem na prośbę kilku naszych kolegów po otrzymaniu od nich prywatnych sygnałów

Jeżeli coś trzeba będzie załatwić na Podkarpaciu przy osiągnięciu oddźwięku krajowego ja też chętnie pomogę.
Blob - bardzo zachęcamy do współpracy! Nikt nie jest wycinany!

Jak ktokolwiek chce dołączyć, to kliknijcie dołączenie do gangu a z pewnością zostaniecie dołączeni (jak rozumiem mam jakieś uprawnienia, ale nie umiem z nich korzystać - czy ktoś jeszcze może tym zawiadywać? - wiec male opoznienie teraz mozliwe).

Gang ma dwa cele (których sam na początku nie widziałem):
1) Możliwość zakładania wielu wątków bez śmiecenia na forum. W tej chwili jest tam około 10 na jeden wspólny temat. Na głównym by to spowodowało niepotrzebny bałagan. Nie ma co zasypywać tematami wszystkich.

2) Będziemy pracować na danych, których np. lepiej by boty nie widziały tak łatwo. Np. kontakty emailowe do mediów itp.

Logika jest praktycznie taka sama jak z forum lokalnym. Z tą różnicą, że trzeba się zapisać i być dopisanym. Czyli nie jestem zasypywany pytaniami czy wyskoczę na lokalne latanie na podkarpaciu, albo czy może ktoś zobaczyć pod Krakowem motka do kupienia. Podobnie jak ludzie z Krakowa nie mają takich próśb w sprawach warszawskich (chyba, że ktoś się zapisze do obu podforów).

Mam nadzieję, że niezniechęciłem i wyjaśniłem. Podkreślam - każdy jest mile widziany! Nikt nie jest wycinany.

P.S. Jeżeli ktoś chciał się dopisać, ale nie ma dostępu - proszę o sygnał. Jak komuś odmówiono - proszę o sygnał.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 11.10.2013 o 08:25
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2013, 08:29   #120
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Ok rozumiem, mam nadzieję że pytający mnie dlaczego? też zrozumieli.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.